Outdoor Türkiye:

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek başladığımız yazı dizimize devam ediyoruz. Outdoor giyim, outdoor ekipman ve outdoor aktivitelerinde kullanılan telefon uygulamaları ile ilgili olarak detaylı bilgi için Giyim, Ekipman, Uygulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Her Mevsim Kullanılabilecek Outdoor Ekipmanları

Yaz sıcağı azaldıkça ve yavaşça daha yürüyüş dostu bir havaya doğru ilerliyoruz ve vites atıp vahşi doğaya yönelmenin tam zamanı. Aşağıdaki 5 outdoor aleti ve aksesuarıyla, sonbahar unsurlarını desteklemeye, Hint yazının tadını çıkarmaya veya kış eğlencesine hazırlanmaya hazırsınız!

Çok Fonksiyonlu Outdoor Sırt Çantası

Outdoor Sırt Çanta

Bu sezon dünyayı keşfetmek için ihtiyacınız olan ilk şey, her zaman yanınızda gerekli teçhizatı bulundurmak için geniş bir sırt çantası. Yüksek kaliteli naylon ve polyesterden yapılmış sırt çantası dayanıklı, nefes alabilir ve suya dayanıklıdır. Ayarlanabilir kayışlarla sırt çantasının takılması kolay ve rahattır. Birçok bölme ile birlikte gelir – bu nedenle, eşyalarınızı iyi organize etmek çok kolay olacaktır. Basit ve pratik tasarımı ile AOFENG sırt çantası, bir sonraki yürüyüş geziniz veya diğer açık hava maceralarınız için mükemmeldir!

Su Geçirmez Yastıklı Kamera / Video Sırt Çantası

Aklınızda daha özel bir eğlenceniz varsa – fotoğrafçılık veya videografi gibi – verimli seyahat için daha özel bir sırt çantasına ihtiyacınız olacak. Huwang 7490 yastıklı sırt çantası su geçirmezdir ve kameranızı ve lensinizi + 3-4 ek aksesuar ve lensi saklayabilen güzel bir bölme seçimiyle birlikte gelir. Huwang 7490 ayrıca 15,6 inç boyuta kadar bir dizüstü bilgisayarı da saklayabilir. Ayarlanabilir yastıklı bölücülerle, bölmeleri ihtiyaçlarınıza göre kolayca özelleştirebilirsiniz + ekstra aksesuarlar ve bir şişe su için dışarıda ekstra bir cep var.

Unisex Çift Çıkarılabilir Lensli Kayak Gözlükleri

Önümüzdeki sonbaharda atlamak ve doğrudan kışa atlamak istiyorsanız, bunu yapmak yeterince kolay olabilir. İhtiyacınız olan tek şey, en sevdiğiniz kayak merkezi için bir bilet ve doğru ekipman. H003 kayak gözlükleri, çantanıza kolayca koyabileceğiniz kadar küçük bir aksesuardır ve geniş küresel lensleri sayesinde size mükemmel bir görüş sağlar. Gözlükler rüzgar geçirmez, UV ve buğu önleyici özelliktedir ve kayak, tırmanma, bisiklet ve diğer açık hava sporları için harika bir göz koruması sağlar.

Plastik Balıkçılık Yemleri

Balıkçılık Yemleri

Balık tutmak en sevdiğiniz açık hava aktivitesiyse, bu 40 parçalık renkli plastik balıkçılık yemlerine sahip olmaktan kesinlikle memnun kalacaksınız. Çeşitli set, farklı yem türlerine sahiptir ve hem tuzlu hem de tatlı suda kullanıma uygundur. Yemler dayanıklı ve hafif ABS plastikten yapılmıştır ve balık tutma gezinizde yanınızda getirmeniz kolay olacaktır.

Çocuklar için Sevimli Ayarlanabilir Deniz Kızı Yüzmek Yüzgeci

Son olarak, kalan yaz günlerini çok eğlenceli hale getireceğinden emin olan küçükler için sevimli küçük bir aksesuar. Yüzme kuyruğu şüphesiz çok eğlencelidir ve çocuğunuz bu basit oyuncakla sudaki zamanını çok daha fazla zevk alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, aynı zamanda pratik bir değeri de beraberinde getirir: Denizkızı kuyruğu, yüzme eğitimi uygulamasında yardımcı olur ve çocuğun sudaki dengesini iyileştirebilir.


  • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
  • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
  • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
  • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
  • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
  • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
  • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
  • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu