Kamp Sandalyesi Seçimi

Outdoor Türkiye:

Kampçılık ile ilgili serimize devam ediyoruz. Birinci yazımızda kampçılık nedir sorusunun cevabını aradık, ikinci yazımızda temel kampçılık ekipmanlarını tanıttık, üçüncü yazımızda ise kamp türleri nedir sorusuna cevap verdik. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Bu yazımız Outdoor ve Kamp sandalyeleri ve En İyi Outdoor ve Kamp Sandalyeleri başlıklı yazılarımızın devamı niteliğindedir. Bağlantısı verilen yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Tüm Kamp Sandalyeleri Farklı Amaçlar İçin Üretilmiştir.

Bu listeyi hazırlarken birkaç arkadaşımla hangi sandalyeleri sevdiklerini ve nedenlerini kontrol ettim. Arkadaşlarımın çoğu zaten bildiklerimi doğruladı ve bu listede gördüğünüz birçok sandalyeden bahsetti. Yalnız bir muhalif, yerel bir mega mağazadan satın aldığı 15 dolarlık sandalyenin neden yukarıda bahsedilen daha pahalı olanlar kadar iyi olmadığını sorguladı. “Beğendiğiniz o şık sandalyelerden birinin fiyatına bu sandalyelerden iki tane satın alabilirim,” dedi. Sonra ona sandalyelerin ne kadar sürdüğünü sordum ve sessizce cevap verdi.

Tek kullanımlık olduğunu düşündüğünüz bir sandalyeye harcayacağınız miktara yakın bir süre boyunca size birkaç mevsim dayanacak yüksek kaliteli bir sandalye alabilirsiniz. Doğru noktalarda güçlendirilmiş çelik bir çerçeve ve bir tarafa yaslanırsanız parçalanmayacak sağlam bir kumaş arayın.

Sandalyeleri nasıl test ediyoruz?

Başlangıç olarak, küçük boyutlu bir adam olmadığımı söylemiş olabilirim. Normalde ekipmanımı kullanmaya başlamak için oldukça zordur, çünkü her zaman dayanabilecek şeyler talep etmişimdir. Aynı zamanda sandalyelere düşmeyi, sandalyelere tırmanmayı seven ve genellikle benim herhangi bir şeye eğlence kısmında bir gezinti gibi davranmayı seven çocuklarımın olmasına da yardımcı oluyor. Tow genç yaştaki futbolcular ve yürümeye başlayan çocuk işkence testi ekipmanlarında bana çok yardımcı oluyor.

Kamp Sandalyeleri

İster çiftlikte bahçede olsun, ister dışarıda bir şekilde doğayı deneyimlemek olsun, kamp sandalyelerimizi çok kullanıyoruz, dışarıda vakit geçiriyoruz. Sandalyeler vuruyor, güneşte oturuyor, üzerine yağmur yağıyor ve daha fazlası. Akşam yemeği için panfish yakalarken onları geyik perdesinde ve iskelede de kullanıyoruz. Alışırlar, bu yüzden dayanmaları gerekir. Yapmazlarsa, sana söylerim.

Bir kamp sandalyesini nasıl seçerim?

Tasarım ve teknik özelliklere bakın. Kamp mobilyalarında aradığınız şeye uyan sandalyeyi seçin.

Dayanıklı bir sandalyeyi nasıl seçebilirim?

Dayanıklılık birkaç faktörden kaynaklanır. Genel olarak konuşursak, büyük adamlar için büyük boy sandalyeler uzun süre dayanır. Kumaşlar ağırlığı kaldıracak şekilde dikilir ve çerçeve büyük boy ve güçlendirilmiştir. Daima sandalyenin ağırlık kapasitesinin altında kalın ve bu yardımcı olacaktır. Ardından çerçevenin nasıl yapıldığına bakın. dayanıksız görünüyorsa, büyük olasılıkla öyledir.

Outdoor ve Kamp İçin En İyi Sandalyeler

Arkana yaslanmanın, rahatlamanın ve doğanın en güzel haliyle tadını çıkarmanın rahat bir yolu

Arkadaşlarınızla ve ailenizle kamp ateşi etrafında oturup, ateşin çıtırdayıp patlamasını izlemek gibisi yoktur. Kamp sandalyeleri, deneyimin tadını çıkarmak için önemli bir ekipman parçasıdır. Ayrıca diğer birçok açık hava etkinliği için de son derece kullanışlıdır. Benim için, kamp sandalyelerinde satın almak istediğimde iki önemli faktör var – dayanıklılık ve kompaktlık. Harika dış mekanların tadını çıkarmak için bir sonraki kamp sandalyelerini bulmak için birkaç ürünü test ettik. Bir koltuk çekin ve bir göz atın.

ALPS Mountaineering King Kong Camp Chair

ALPS Mountaineering Camp Chair

Bu sandalyeler dayak yiyor ve hala harika duruyor. Çerçeveler sağlam, elektrostatik toz boyalı çelikten yapılmıştır ve Kong’a 800 pound’luk bir kapasite verilmesine yardımcı olur. 600D polyester kumaş sandalyenin arkası, sırtınıza tam oturacak şekilde tasarlanmıştır ve geniş kollarda eşyalarınız için çift bardak tutucu ve cepler bulunur. Bu sandalyeler kamp alanı, plaj, geyik körleri ve daha fazlası için mükemmeldir. Ben küçük bir adam değilim ve ekipmanım benim için çalışmalı ve dayanmalı. Bu sandalyeler tam da bunu yapar ve önyüklemesi rahattır. Kendinize bir iyilik yapın ve bu sandalyeleri satın alın. Bana sonra teşekkür edeceksin.

 • Artıları / 800 lb kapasite, dayanıklılık ve rahatlık
 • Eksileri / En fazla, daha fazla renk sunabilirler
 • Bottom Line / Bulduğum en iyi katlanır kamp sandalyesi

Cabela’nın Büyük Outdoorsman Şezlong Koltuğu

Cabela’s / Bass Pro

Cabela’s / Bass Pro’nun Şezlongu, herkesin öğle uykusu için savaştığı görünen bir sandalye. Sıfır yerçekimi şezlongları düz ve rahattır. Bu bizim için büyük adamlar için yapıldı ve her büyüklükteki mutlu kampçılar için harika çalışıyor. 22 mm çelik çerçeveye sahiptir ve oturma alanı 24 inç genişliğindedir. Bütün sabah balık tuttuktan sonra uykuya dalma ihtimalimi artıran hareketli bir plastik bardak tutacağı ve güzel bir yastığı var.

İpucu: Sandalyeye Camp Dry püskürtün ve kullanmadan önce bir süre kurumasını bekleyin. Yağmur yağarsa, bu sandalyelerin kuruması biraz zaman alır.

 • Artıları / Büyük, rahat ve sağlam
 • Eksileri / Yağmura yakalandığında tamamen kuruması biraz zaman alır
 • Bottom Line / En iyi sıfır yerçekimi koltuğu

LLBean Base Camp – En İyi Temel Sandalye

LLBean Base Camp

İki tür temel kamp sandalyesi türü var gibi görünüyor – büyük mağazalardan birkaç kuruşa satın aldığınız tek kullanımlık olanlar veya daha fazla harcama yapmadığınız daha yüksek kaliteli olanlar, ancak sandalye uzun süre dayanır. LL Bean’in Base Camp Koltuğu tam da burada devreye giriyor. 40 $ ‘dan azı size uzun süre dayanacak rahat, basit bir kamp sandalyesi sağlıyor. Çelik bir çerçeve, kol dayanağında bardak tutacağı ve hava akışı için bir ağ arkası vardır. LL Bean son zamanlarda bu sandalyeyi 300 pound kapasiteye yükseltti. 40 doların altında bir sürü sandalye alıyorsun!

 • Artıları / Dayanıklı temel sandalye
 • Eksileri / Sadece bir bardak tutucu
 • Bottom Line / Bu, istediğiniz temel sandalye

YETI TrailHead Camp Chair

YETI TrailHead Camp Chair

Tamam, hadi buna devam edelim ve odadaki fili tartışalım – Yeti’nin bu sandalyesi yaklaşık 300 dolar satıyor. Evet, bunu düşünmek biraz acıtıyor. Bu parayla elde ettiğiniz şey, uzun süre dayanacak rahat, aşırı inşa edilmiş bir sandalyedir. Sandalyenin ayakları araziye uyum sağlayacak ve yere batmayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, hepimizin uğraşması gereken bir sorun. Sandalyenin kumaş kısmı Yeti’nin FlexGrid kumaş olarak adlandırdığı kumaştan yapılmıştır. İşte bu sandalyenin önemli kısmı. Son derece rahat. Yani, o para için olmasını beklersiniz, ama gerçekten çok rahat. boyun bölgesi, başınızı eğmeyi ve dozu azaltmayı kolaylaştırmak için geriye doğru kıvrılır.

İpucu: Kampta olmadığınızda kilitleyin

 • Artıları / Sağlam oturma ve çok rahat
 • Eksileri / 300 $ olduğunu fark ettiniz mi?
 • Bottom Line / Pahalı ama çok rahat bir sandalye

Magellan Dış Mekan Yönetmen Koltuğu

Magellan Outdoor Sandalye

Yönetmenin kamp sandalyesi tasarımı, içeriden dışa doğru kıvrılan farklı bir çerçeve gerektiriyor. Oturma pozisyonu daha dik, bu yüzden bir şezlongdan çok bir mutfak masası sandalyesi gibi hissediyor. Bunlar, bir kamp ateşinin etrafında oturup arkadaşlarınızla hikayeler anlatmak için harika sandalyeler yapar. Magellan Outdoors’dan bu gerçekten harika. 500 pound kapasiteli büyük boy bir sandalyedir. Sandalyenin çelik iskeleti ve kumaş kısmı için dayanıklı polyester vardır. Bardaklık, yana doğru katlanan bir masa üzerindedir ve diğer tarafta ek bir dişli cebi vardır. Katlanmış olarak taşınması kolaydır ve kullanıldığında çok rahat bir koltuktur.

 • Artıları / Sağlam ve masa dahil kullanışlı
 • Eksileri / Kamp tarzı bir sandalye kadar taşıması kolay değil
 • Bottom Line / Yönetmen koltuğu stilimiz için seçimimiz.

Bütün outdoor aktivitelerinde güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video doğru eğitim ve deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi kendiniz ön planda tutun. Her durumda doğadan taraf olun.  Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Aşağıdaki düğmelerden “BEĞEN“ tuşuna basarsanız mutlu oluruz. Yazımızı “PAYLAŞ“ butonuyla paylaşırsanız bizi motive edersiniz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!