Çocuklarla Kamp İçin 8 Önemli İpucu

Outdoor Türkiye

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek başladığımız yazı dizimize devam ediyoruz. Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Türkiye’de outdoor ve doğa aktivitelerinin görece yeni olduğunu ve outdoor sektörünün gelişme aşamasında olduğunu daha önce yazmıştık. Çocuklar ve doğa aktiviteleri hakkında “Çocuk Outdoor ve Doğa” ve “Covid-19 Pandemisinde Çocuk Psikolojisi” “Çocuk Ve Doğa Sevgisi” başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Tıpkı outdoor kavramı gibi çocuk outdoor kavramı da Türkiye’de daha yolun başındadır diyebiliriz. Outdoor sektörünün tarihçesini detaylı okumak isterseniz yazımızı tıklayabilirsiniz. Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak outdoor sektörüne dair her alanda yayın yapma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.

Doğa kampına başlamak için neler yapılmalı? Doğa kampına hazırlık yaparken ne yapmalıyım sorularının cevaplarını merak ediyor ve öğrenmek istiyorsunuz. Çünkü doğa sizi çağırıyorPandemi’de ruh sağlığını korumanın yolu da doğada vakit geçirmekle mümkün.

Çocuk Outdoor Oyunları

UNUTMAYIN KAMPÇILIK, GEREKLİ HAZIRLIKLAR YAPILMADAN İCRA EDİLİRSE TEHLİKELİ OLABİLECEK BİR AKTİVİTE OLABİLİR.

Çocuklarla Kamp İçin 8 Önemli Nokta

Özellikle kamp gezisindeki çocuklarla uğraşırken, şeylerin hareketlerine boğulmak kolaydır. Umarım bu kılavuz yükü hafifletebilir.

Çocuk yetiştirmek aynı zamanda beklenmedik durumları da büyütmek anlamına gelir. Bir ebeveyn olarak yaşadığın kurallardan biri, her zaman hazırlıklı olmaktır, bu, izcilerle ortak olarak paylaştığın bir şey. Kaytarmak bir lüks olacaktır, çünkü kamp gezilerine hazırlanıp hazırlanmadan sorumlu yetişkin olarak, temel ihtiyaçların yanı sıra, çocuklarla kamp yapmak için bu olmazsa olmazlardan bazılarına ihtiyacınız olacak.

İlk Yardım Kiti

Doğada İlk Yardım

Bandajları, cımbızları, komik görünen makası – bütün enchilada’yı getirin. Yemin ederiz, bu konuda cimrilik etmeyi göze alamazsınız. Aksine, acil durumlar için ilaç ve ıslık gibi kite daha fazlasını ekleyin.

Yer Örtüleri

Kamp Çadırı

Yerde oturmak, sonradan temizlemek için biraz fazla dağınık olabilir, bu yüzden çocuklarınızın oturmasına ve bunun yerine bir minder üzerine uzanmasına izin verin. Böylelikle, böceklerin ve karıncaların onları tarayabileceği taze toprağın üzerinde yattıkları zamanın aksine, yerde yapacak daha çok işi olacak. Çadır tenteleri, bir kamp çadırı zemini ile elemanlar arasında ekstra bir koruma katmanı sağlar.

Yemek yerken bunu getirmek de iyi bir fikir. Kırıntılar diğer, daha büyük hayvanları çekebilir, bu nedenle yerin üzerine bir şey koyma seçeneği daha iyi temizlik yapmanızı sağlayabilir.

Islak Mendil

Doğada Çocuk Bakımı

Gerçek ebeveynler, çocukların ellerini yıkamayı ya da banyo yapmayı tamamen reddetmelerinin hayal kırıklığını bilirler. En basit çözüm, Amerika’daki en iyi icatlardan biri olarak kabul edilen bebek mendilleri ve antibakteriyel mendilleri kullanmaktır. Kolayca temizlenirler ve kullanımdan hemen sonra çöpe atılabilirler.

Belki de bu lütufla ilgili tek kötü şey, hiçbir zaman yeterli olmayacak gibi görünmesidir. Çocuklarınızı kampa her götürdüğünüzde birkaç paket yükleyin. Suya dalmaktan başka bir alternatif kalmadığında su gelmek zor olabilir, bu başlı başına eğlencelidir, ancak en kötü zamanlarda bir kabus olabilir.

Böcek Spreyi

Çocuk Kampı

Çocuğunuzun cildinde küçük koyu lekeler oluşana kadar dışarıda kalmak eğlenceli ve oyundur. Bu böcek ısırıkları kaşındırır ve çocuğunuzu huzursuz eder. Böcek ilacı stoklayarak bundan kaçının.

Sivrisinekler özellikle çocuklarınızın üzerinde bacaklı biftek gibi dolaşırlar ve böcekler için muhtemelen öyledir. Mümkün olduğunca böcek kovucu getirmeyi unutmayın. Çocuklarınızın üzerinde güzel kokan karikatürler bulunan yamaları veya bu kan emici böcekleri uzak tutan plastik bilezikleri takmasına izin verin.

Güneş Kremi

Güneş Kremi

Mevsim hava durumu nasıl olursa olsun, biraz SPF getirin ve vücudunuza losyon sürün. Yüksek zeminde, gerçekte ne kadar sıcak olduğunu söyleyemeyebilirsiniz. Güneş yanıklarını emzirmek eğlenceli değildir, bu yüzden güneş kremi ile bunu önlemek çok daha kolaydır.

Yanıklarınız olursa, cildinize çabucak iyileşmek için yeterli olan güneş jeli gibi merhemleri paketleyin.

Atıştırmalıklar

Kamp Atıştırmalıkları

Çok az uzlaşma olmalı: Çocuklarınızın bol miktarda yiyeceğe ihtiyacı var. Uzun yolculuklarda veya yüksek patikalarda, ayak uydurmak için enerjiye ihtiyaç duyacaklardır.

Fazladan Kıyafetler

Çocuklarla Kamp

Kaşı onu. Demek istediğimiz, fazladan her şeyi getirin! Önceki makalelerde, fazla paketlemenin bagaja daha fazla ağırlık katacağını ve dolayısıyla yarardan çok zarar verebileceğini belirtmiştik. Ancak yolculukla ilgili olarak karşılaşacağınız endişeyi hafifletmek için, özellikle çocuklar için ihtiyaç duyduğunuz kadar çok kıyafet getirmenin zararı olmaz.

Hava tahminlerine de% 100 güvenilemez, bu nedenle genç kampçılarınız için daha fazla yağmurluk ve yünlü kıyafet hazırlayın.

Battaniye, Yastık Veya Peluş Oyuncak

Kamp Oyuncakları

Çocuğunuzun asla onsuz uyumadığı o özel “şeyi” hepimiz biliyoruz. İster battaniye, yastık veya doldurulmuş bir hayvan olsun, çocuğunuz etrafta dolaşırken çok daha kolay uyuyacaktır. Sevdiğiniz eşyayı almadan evden çıkmayın, yoksa bu size uykusuz bir geceye mal olur.

Bu durumda, uygun bir şekil oluşturmak için doğaçlama yapmak ve birkaç havlu sarmak iyidir. Derme çatma bebek, çocuğunuzu eksik favorilerinden uzaklaştırmak için yeterli olabilir.

Getirebileceğiniz çok şey olsa da, ebeveynlerin çocuklarla kamp yapmak için sahip olması gereken her şeyi gözden geçirdik. Günün sonunda, çocuklarınızı içten dışa daha iyi tanıdığınız için, toplanacak doğru şeyleri seçmekten sorumlusunuz. Bu yüzden, gitme ve eve dönme vakti geldiğinde, arkanıza yaslanın ve harika bir iş çıkardığınızı söyleyin.

(Bu yazı ve içeriğindeki resimler https://blog.goodsam.com/8-must-haves-for-camping-with-kids/ adresinden birebir alınmıştır.)

Bütün outdoor aktivitelerinde güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video doğru eğitim ve deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi kendiniz ön planda tutun. Her durumda doğadan taraf olun.  Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Aşağıdaki düğmelerden “BEĞEN“ tuşuna basarsanız mutlu oluruz. Yazımızı “PAYLAŞ“ butonuyla paylaşırsanız bizi motive edersiniz.

One thought on “Çocuklarla Kamp İçin 8 Önemli İpucu

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!