Doğadaki Dostlarımız

Outdoor Türkiye

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak sadece kendi yayınlarımızı değil, outdoor sektöründe yazılan yerli ve yabancı bütün yayınları tarıyor ve gerekli izinleri aldıktan sonra bütün outdoor sevenlere duyuruyoruz.

Bu yazımızda https://theoutdoorguide.co.uk adresinden birebir çeviri yoluyla elde ettiğimiz makaleyi paylaşıyoruz. Köpek cinslerinin Türkçe kullanımları genellikle İngilizce teriminin Türkçe olarak kullanılmasıyla yapılmaktadır. Biz kelime olarak çevirdik, dolayısıyla kelime olarak Türkçe karşılığını kullanmış olsak da kullanımda isimlendirmenin İngilizce olarak yapıldığını unutmayın.

Outdoor Severler İçin En İyi 8 Köpek Irkı

Bu blog harici bir katılımcı tarafından gönderilmiştir, içerdiği görüşler yalnızca yazarın görüşleridir. Lütfen sizin ve aileniz için en iyi köpeğe karar vermeden önce araştırmanızı yapın.

Doğayı seven biriyseniz, tüm yol boyunca yanınızda kalırken açık hava etkinliklerine ayak uydurabilen çok aktif bir köpek istersiniz. Ama aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce tür arasından hangisi açık hava yaşam tarzınıza ayak uydurabilir?

En İyi Köpek Irkları

Bugün, açık hava sevenler için en iyi köpekleri seçtik ve sizin ve ihtiyaçlarınız için hangi köpek ırkının doğru olduğunu açıklıyoruz. Öğrenmeye hazır mısınız?

8 En İyi Köpek Irkları

Alman Çoban Köpeği (German Shepherd Dog)

Alman Çoban Köpeği (German Shepherd Dog)

Alman Çobanları sadık ve zeki köpeklerdir. Meraklı, uyanık, kendinden emin ve harika bir açık hava arkadaşıdırlar. GSD’lerin davranışları büyük ölçüde eğitimlerine ve sosyalleşmelerine bağlıdır. Bu köpeklerin hem zihinsel hem de fiziksel olarak sürekli uyarılmaya ihtiyacı vardır – bu da onları açık hava sahipleri için mükemmel köpekler yapar.

Alman Çoban köpekleri de oldukça uyumludur. Her türlü yaşam tarzına kolayca uyum sağlayabilirler! Böylece ister kampçı, ister uzun yürüyüşe çıkan kimse veya gezgin olun, yaşam tarzınıza uyum sağlayabilirler.


Alaska Malamute (Alaskan Malamute)

Alaskan Malamute

Alaskan Malamutes, soğuk havalarda gelişen en eski ve en büyük kızak köpeklerinden biridir. Bu çalışan köpeklerin güçlü bir dayanıklılığı vardır, bu yüzden malları taşımak ve kızakları çekmek için kullanıldılar.

Malamutes inanılmaz dayanıklılık, güç, çeviklik ve hız ile çok atletiktir. Sabah koşusu, bisiklete binme veya yürüyüş için mükemmel bir ortaktırlar !


Bernese dağ köpeği (Bernese Mountain Dog)

Bernese Mountain Dog

Bernese Dağ Köpeği, büyük ama nazik, güçlü bir çalışma köpeğidir. Bernese Dağ Köpekleri, çocuklara karşı son derece nazik oldukları için, arkadaş canlısı ve aileler için mükemmeldir. Ayrıca, onları mükemmel yürüyüş arkadaşları yapan yabancı aktivitelerden hoşlanırlar.


Sibirya kurdu (Siberian Husky)

Sibirya kurdu (Siberian Husky)

Sibirya Husky başlangıçta sert, soğuk iklimlerde kızak ve araba çekicileri (tıpkı Alaskan Malamute gibi) olarak çalıştı. Bu çalışan köpekler enerjiktir ve her an maceraya her zaman hazırdır!


Avustralyalı Çoban (Australian Shepherd)

Avustralyalı Çoban (Australian Shepherd)

Avustralya Çobanları yaygın olarak çiftlik köpekleri olarak bilinir. Avustralyalı Çoban köpeği, herhangi bir köpek sporunda üstün olan zeki ve maceracı bir ırktır!

Ayrıca, uzun yürüyüşler ve çok daha cesur aktiviteler için onları mükemmel kılan güçlü çeviklik ve dayanıklılığa sahiptirler.


Labrador köpeği (Labrador Retriever)

Labrador köpeği (Labrador Retriever)

Köpeğinizle seyahat etmeyi mi düşünüyorsunuz ? Laboratuvarınızı neden yanınızda getirmiyorsunuz? Lab Retriever’lar nazik, aktif, eğitilmesi kolay ve seyahat etmeyi sevenler için harikadır. Onları RV veya araba ile alabilirsiniz – fark etmez çünkü Labs yolda doğaldır.

Boyutlarını göz önünde bulundurarak uçağa binmek isteyeceğiniz köpek olmayabilirler, ancak genel olarak Labrador Retrieverleri harika seyahat arkadaşlarıdır.


Rodezya Sırtı (Rhodesian Ridgeback)

Rhodesian Ridgeback

Rhodesian Ridgeback çok aktif ve onurlu bir köpektir. Genellikle yabancılara karşı mesafelidirler ancak sahiplerine karşı çok sevecendirler. Rodoslular ayrıca egzersiz yapmayı, kamp yapmayı, yürüyüş yapmayı ve yüzmeyi seven aktif aileler için mükemmel bir arkadaştır!


Kömür (Collie)

Collie

Collie olarak bilinen köpek cinsinin Türkçe çevirisini tam olarak bulamadık ve kömür yazdık. Yakında bir Collie almayı düşünüyor musun? Harika karar! Collie’ler iyi bekçilerdir. Uyanıktırlar – seslere hızlı tepki verirler ve ailelerini korurlar. Ayrıca arkadaş canlısı ve çocukların yanında harikalar. Oyun oynamayı, aile aktivitelerine katılmayı ve birçok insanın etrafında olmayı severler.


Kaynak: (https://theoutdoorguide.co.uk/tog-community-blog/8-best-dog-breeds-for-outdoor-lovers/)

Bütün outdoor aktivitelerinde güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video doğru eğitim ve deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi kendiniz ön planda tutun. Her durumda doğadan taraf olun.  Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

One thought on “Doğadaki Dostlarımız

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!