ORTA VADELİ PROGRAM’DA OUTDOOR

Outdoor Türkiye

Türkiye'nin Outdoor Sayfası olarak outdoor, doğa sporları ve doğa turizmine dair bütün konuları takip ediyor ve okuyucumuza duyuruyoruz.

Bu yazımızda Orta Vadeli Program ve Outdoor Sektörüne etkileri hakkındaki en son gelişme ve bilgileri okuyucumuza aktaracağız.

Orta Vadeli Program 2021-2023

2021-2023 yılları arasında yapılması planlanan hükümet icraatlarını içeren Orta Vadeli Program Resmi gazete'de "Yeni Ekonomi Programi_OVP_2021-2023" adıyla yayımlandı.

Orta Vadeli Programa göre:

- Değişen tüketici eğilimleriyle teknolojik gelişmeler doğrultusunda turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla sağlık, gastronomi, festival, kültür, eko-turizm, inanç, eğitim, spor ve bisiklet turizmi gibi alternatif turizm ürünleri belirlenecek, talebin yüksek olduğu pazar ülkeler tespit edilerek tanıtım faaliyetleri yürütülecektir.

https://www.sbb.gov.tr

Orta Vadeli Program ve Outdoor

Bu programa göre:

  • Festival,
  • Kültür,
  • Eko-turizm,
  • Spor turizmi ve
  • Bisiklet turizmi 

gibi outdoor sektörünü ilgilendiren alanlarda tanıtım faaliyetleri yapılacağı görülmektedir.

Yukarıda sayılan alanlarda yapılacak her türlü tanıtım, destek ve düzenlemeyi destekliyoruz. Ancak bu listenin outdoor sektörünü oluşturan diğer -özellikle kamp karavan turizmi- doğa aktivitelerini içermediği için eksik olduğunu düşünüyoruz.

başlıklı yazılarımız ve başka birçok yazımızda değindiğimiz gibi Türkiye'de gelişim aşamasında olan outdoor sektörünün bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilmeli, merkezden planlama yapılmalı ve destekler sağlanmalıdır.

Sonuç olarak Orta Vadeli programın outdoor ve doğa sporlarına bakışının olumlu ancak çok eksik olduğu söylenebilir.

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

http://www.turkeyoutdoor.org sitesi ülkemizde outdoor turizminin gelişimine destek vermektedir.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!