Outdoor Türkiye

Türkiye’deki Kültür Ve Yürüyüş Yolları’nı tanıttığımız yazı dizisinde Artemea Yolu‘nu tanıtmıştık. Daha önceki yazılarımızda Artemea Yolu‘nu tanıtmış, proje koordinatörü Mete Dinç ile yaptığımız röportajı yayınlamıştık. Ayrıca detaylı bir yazı ile Artemea Yolu’nun özeliklerini tanıtmıştık.

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak “Doğa Yürüyüşleri” hakkında onlarca yazımızı okuyucularımızla buluşturduk. Tema tema ayırarak doğa yürüyüşü, hiking, trekking ve diğer önemli noktalarda bilgilendirici yazılar yayınladık. Yazılarımızdan bazılarını burada hatırlatmak istiyoruz:

Doğa Yürüyüşüne HazırlıkHiking Ne Demek? Yürümenin Faydaları Nelerdir?Hiking ve Trekking Ne demek?Yürümenin Sağlığa Faydaları Nelerdir?, Doğa Yürüyüşü Kıyafetleri Hakkındaki yazı dizimiz, İlk Doğa Yürüyüşü İçin Tavsiyeler ve Yeni Başlayanlar İçin Doğa Yürüyüşü gibi yazılarımızla doğa yürüyüşleri hakkında teorik bilgiler verdik. Doğa Yürüyüşü Hakkında Her şey! başlıklı yazımızda ise doğa yürüyüşüne dair gerekli bütün bilgileri işledik.

Artemea Kültür ve Yürüyüş Yolu

Yazılarımızı yayınladığımız tarihten bugüne kadar Artemea Yolu projesi emin adımlarla hedeflerine yürümektedir. Facebook sayfalarını aktif olarak kullanan birçok doğa yürüyüşü kulübünü ve outdoor sporcusunu ağırlayan Artemea Yolu proje ekibi yeni bir aşamaya geçiyor.

Artemea Yolu ekibinin başarılı süreç yönetimi bir doğa festivali ile taçlanıyor.

Artemea Yolu’nun açılışı yazısı

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak ülkemizdeki bütün outdoor organizasyonlarını ve doğa yürüyüşü kulüplerini takip edip haber yapmaya gayret ediyoruz.

Tecrübelerimize dayanarak çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz ki “Artemea Yolu projesi özveri, takım çalışması ve sistemli çalışmaya dayanan gerçek bir başarı hikayesidir.” Bir yıl gibi çok çok kısa bir sürede Artemea Yolu projesinin neredeyse bütün eksiklikleri giderildi, onlarca yerli ve yabancı, tekil veya grup doğa yürüyüşçü Artemea Yolunda ağırlandı.

Mayıs ayında kalan doğa yürüyüşü parkurlarının açılışı yapılacak. Başarı hikayesi doğa festivali ile taçlanacak.

Artemea Yolu

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak Artemea Yolu’nun bir yıllık başarılarını takip ettik, bütün doğa yürüyüşçülerine, doğa severlere, kampçılara bu festivale katılmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Hazırlıkları neredeyse bir yılı bulan ve gönüllü-profesyonel ekip tarafından hazırlanan festivalin unutulmaz anılar bırakacağını şimdiden söyleyebiliriz. İmkanı olan herkesi Mayıs ayında Balıkesir Gönen’deki doğa festivaline davet ediyoruz.

Aşağıda proje koordinatörü Mete Dinç’in duyuru mesajını paylaşıyoruz.


Artemea Yolu Doğa Festivali

Artemea Yolu Doğa Festivali

Mayıs 2021 de, ilk 140 km.si tamamlanarak yürüyüşe açılan Artemea Yolu’nun, geri kalan bölümü de tamamlanarak 19 – 22 mayıs 2022 tarihlerinde yapılacak bir doğa festivali ile resmi açılışı yapılacaktır. (17 – 18 mayıs önceden gelmek isteyenler için toplanma günleridir.)

Festival 3 gece kamp ve 3 gün de Artemea Yolu’nda doğa yürüyüşü şeklinde yapılacaktır.

Kamp alanı harika bir orman içerisindedir ve festival süresince değişmeyecektir. Yani yürüyüşçüler kamp yükü taşımayacaktır.

Festivalin detayları mart ayı ortalarında duyurulacak olup, şimdiden planlamalarınızı yaparken dikkate almanızda fayda vardır.

Artemea yolunda görüşmek üzere….


Türkiye’nin Outdoor Sayfası bütün outdoor severleri, doğa yürüyüşü kulüplerini, kampçıları 19 Mayıs’ta başlayacak olan Doğa Festivaline katılmaya davet ediyoruz. Artemea Yolu ekibinin bugüne kadar yaptıkları bu festival için de en iyi referanstır.


Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

http://www.turkeyoutdoor.org