Ankara Aqua Vega Akvaryum Tanıtımı

ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara’ya gittiğinizde görmek isteyebileceğiniz tarihi, turistik ve doğa güzelliklerinin tanıtımını yayınlıyoruz. Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Yazı dizimizdeki yazıları hazırlarken temel olarak merkezi ve yerel yönetimlerin (Valilik ve belediyelerin) şehir tanıtım yayınlarını, kültür müdürlüklerinin internet sitelerini ve basılı broşürlerini kaynak olarak kullanıyoruz. Bunun dışında internette çeşitli özel veya resmi sitelerde yer alan resim ve yazılardan da alıntılar yapmaktayız.

Bu yazı Ankara Gezi Rehberi sayfamızın eki mahiyetindedir. Ankara’da gezip görmek isteyeceğiniz diğer mekanları görmek için https://turkeyoutdoor.org/2021/12/23/ankara-gezilecek-yerler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Her konuda bize ulaşmak için adresimiz: www.turkeyoutdoor.org/iletişim


Ankara Gezilecek Yerler Listesi         

35    Ankara Aqua Vega Akvaryum

Ankara Aqua Vega Akvaryum
 • Ankara Aqua Vega Akvaryum Kısa Tanıtım:
 • Aqua Vega, Türkiye’nin Ankara ili Mamak ilçesi Doğukent Bulvarı’nda bulunan Nata Vega Outlet içerisinde yer alan Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük tünel akvaryumuna sahip, halka açık akvaryumdur. Türkiye’nin AVM içindeki en uzun tünel akvaryumu olma özelliğini taşıyan Aqua Vega, 23 Nisan 2012 yılında ziyarete açıldı.
 • 7 yaş üzeri çocuklarla ve ailecek gidilip gezilebilecek hoşça vakit geçirilebilecek bir yer.
 • 21 bölümden oluşan Aqua Vega, 22 Aralık 2011 tarihinde ziyarete açılan 450.000 m2 alan üzerinde kurulu Nata Vega Outlet içerisinde 5.000 m2 konuşludur.
 • 23 Nisan 2012 tarihinde açılışı yapılan akvaryumda tatlı su ve deniz suyu akvaryumlarının yanı sıra, otuz tür sürüngen sergilenmektedir. Ayrıca Çankırı ilinde bulunan tuz mağarasından esinlenerek oluşturulmuş örnek bir tuz mağarası ziyaretçilere açıktır.
 •  6000 m2 kapalı alan, 4.5 Milyon  litre su kapasitesine sahip 25 farklı akvaryumdan oluşan ve 98 metre tüneli ile AquaVega, 12.000 deniz canlısına ev sahipliği yapıyor.
 • Sadece okyanusların değil ormanların ve çöllerin fantastik hayatını yaşatan Wildlife bölümü ise 27 Ekim 2017 yılında açıldı. Gerilim ve adrenalin dolu Wildlife bölümde 250 ‘den fazla vahşi canlı bulunmaktadır.
 • İki kattan oluşan Aqua Vega’nın ilk katında; adrenalin dünyası, cafe ve hediyelik eşya reyonları, tuz mağarası, dalış okulu, pet shop, bilet gişesi, fotoğraf çekim alanı, akvaryumlar, koi balıkları, deniz kabukları müzesi ve akvaryum restaurant yer alırken, ikinci katında tünel akvaryum, amfi alanı, aqua cafe, dokunma havuzu yer almaktadır.
 • En büyük ve tünel akvaryumu da içine alan, akvaryum tankı 3,5 milyon litre su almaktadır.
 • Bu akvaryumun tam olarak su ile doldurulması 15 gün sürmektedir.
 • Akvaryumun büyük tankında, özel eğitmenler eşliğinde dalış okulu bulunmakta ve 14 yaş üzeri sağlık sorunu bulunmayan kişiler için dalış eğitimi verilmektedir.
 • Koi balıklarının bulunduğu bölümde ise, balıklar beslenebilmektedir.
 • 2022 itibariyle yetişkin 53, öğrenci bileti 43 TL’dir. Girişte fotoğraf çekinirseniz çıkışta 30 TL alınıyor.
 • Online bilet satışı https://www.aquavega.com.tr/ üzerinden yapılmaktadır.

Ankara Aqua Vega Akvaryum Adresi: Akşemsettin, Doğukent Bulvarı Nata Vega Outlet, 06480 Mamak/Ankara

Ankara Aqua Vega Akvaryum Harita: Aqua Vega Akvaryum (Bağlantıyı tıklayıp bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Etiketler: Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, ankara görülmesi gereken yerler, ankara gezecek yerler, ankara gezi, ankara gezi rehberi, ankara gezi yazısı, ankara gezilecek çarşı, ankara gezilecek doğal yerler, ankara gezilecek doğal yerler haritası, ankara gezilecek tarihi yerler, ankara gezilecek yerler, ankara gezilecek yerler doğa, ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, ankara kalesi, ankara merkezde gidilecek yerler, ankara merkezde ne var, ankara ne yenir nerede yenilir, ankara ne yenir nereler gezilir, ankara otelleri, ankara seyahat rehberi, ankara tarihi, ankara tarihi yerler, ankara turizm potansiyeli, ankara turizm rehberi, ankara turizm ve tanıtım, ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, ankara şehir rehberi, ankara’da bir günde ne yapılır?, ankara’da gezilecek doğal yerler, ankara’da gezilecek mekanlar, ankara’da ne yapılır, ankara’da ne yenir, ankara’da nereye gidilir?, anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram,#photooftheday,#traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefteri, #seyahatetmeklazim, #seyahatetmesanati, #seyahatacentasi,#seyahatkonsept, #seyahatfotografciligi, #seyahatrehberim, #seyahatfoto, #seyahatimvar, ##seyahatcantasi, #seyahatetmek, #Ankara, #kamp, Ankara Aqua Vega Akvaryum,

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!