Ankara Elmadağ Kayak Merkezi Tanıtımı

ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara’ya gittiğinizde görmek isteyebileceğiniz tarihi, turistik ve doğa güzelliklerinin tanıtımını yayınlıyoruz. Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Yazı dizimizdeki yazıları hazırlarken temel olarak merkezi ve yerel yönetimlerin (Valilik ve belediyelerin) şehir tanıtım yayınlarını, kültür müdürlüklerinin internet sitelerini ve basılı broşürlerini kaynak olarak kullanıyoruz. Bunun dışında internette çeşitli özel veya resmi sitelerde yer alan resim ve yazılardan da alıntılar yapmaktayız.

Bu yazı Ankara Gezi Rehberi sayfamızın eki mahiyetindedir. Ankara’da gezip görmek isteyeceğiniz diğer mekanları görmek için https://turkeyoutdoor.org/2021/12/23/ankara-gezilecek-yerler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Her konuda bize ulaşmak için adresimiz: www.turkeyoutdoor.org/iletişim


Ankara Gezilecek Yerler Listesi         

51    Ankara Elmadağ Kayak Merkezi

Ankara Elmadağ Kayak Merkezi
 • Ankara Elmadağ Kayak Merkezi Kısa Tanıtım:
 • Kış mevsiminde tatil için genellikle kayak merkezleri tercih ediliyor. Doğru kayak merkezini seçmek için iyi bir araştırma yapmak lazım. Özellikle de kayak merkezlerinin ulaşım imkanlarından konaklama seçeneklerine kadar her bir detay ayrı ayrı incelenmeli. Son yıllarda çoğu kişi tarafından Elmadağ kayak merkezine yoğun bir ilgi var.
 • Kışın yerel halktan kiralık olarak tedarik edebileceğiniz kızaklara eğlenceli vakit geçirebilirsiniz Ayrıca genel olarak yine yerel halka tarafından kiralık olarak binek hayvanlarla çocuklarınıza da hem eğlenceli vakit geçirip hem her zaman yaşayamayacakları deneyimleri tattırabilirsiniz.
 • Elmadağ Kayak Merkezi Ankara’ya 26 kilometre uzaklıkta Elmadağ ilçesine bağlı Yakup Abdal köyünde yer alır. Kayak tesisleri ve dağ evinin bulunduğu Elmadağ ilçesi, kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin rağbet ettiği bir kayak ve dağcılık merkezidir.
 • Genellikle bu bölge ile ilgili yapılan yorumların çoğunluğu olumsuz niteliktedir. Buraya gidiyorsanız beklentinizi çok yüksek tutmayın, sadece çocukların kar eşliğinde eğlenecekleri bir yer olarak düşünülebilir.
 • Elmadağ kayak merkezinde kışın kar kalınlığı 30–40 santimetreyi bulmaktadır. Karın yerde kalış suresi ortalama 105 gündür.
 • Merkezde 650 metrelik bir kayak parkuru ve 300 ve 650 metrelik 2 adet teleski bulunmaktadır. Ancak bu makineler 2018 yılından itibaren çalışmamaktadır. (Google harita yorumları)
 • Kayak tesisleri ve dağ evinin bulunduğu Elmadağ ilçesi, kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin rağbet ettiği bir kayak ve dağcılık merkezidir.
 • Elmadağ kayak merkezinde kar kalınlığının 30–40 cm’yi bulan kış aylarında kayak yapma imkanı vardır. Kar’ın yerde kalış suresi 105 gündür. Merkezde 650 m lik bir kayak parkuru ve 300 ve 650 m lik 2 adet teleski bulunmaktadır.
 • Kayak merkezinde, lokanta ve kafeteryası bulunan turistik bir tesis olan Elmadağ dağ evinin yanı sıra bazı kurum ve kuruluşların kendi çalışanları için yaptırdıkları tesisler de yer almaktadır. 
 • Elmadağ kayak merkezi Elmadağ’ın kuzey tarafında bulunur. Ankara’ya da neredeyse 17 kilometre uzaklıkta bulunan Elmadağ kayak merkezi pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bazı kişiler Elmadağ kayak merkezinin Elmadağ ilçesinde yer aldığını düşünebilirler. Ama bunun karıştırılmaması gerekir. Elmadağ kayak merkezi Ankara şehir merkezinin doğu bölgesinde bulunmaktadır. Kayak merkezi Kırıkkale- Samsun yolu üzerinde yer alır. Elmadağ kayak merkezi ise Ankara şehir merkezinin güney tarafında bulunur. Elmadağ kayak merkezi Çankaya’dan bakıldığında dahi görünebilir.
 • Bu alanda karda uzun yürüyüşler gerçekleşebilir. Aynı zamanda çevrede bulunan restoranlarda ise yeme ve içme gibi olanaklardan yararlanmak mümkün. Bu alanda kayak yapmak isteyen kişiler kızak imkanından da yararlanabilirler. Her şehirden Elmadağ kayak merkezine rahat bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra Ankara şehir merkezinden Elmadağ kayak merkezine günü birlik turlar da düzenleniyor. Sabah saatlerinden itibaren bu turlar düzenleniyor.
 • Elmadağ kayak merkezinin ana pistinin uzunluğu 400 metreyi bulmaktadır. Bu pistin genişliği ise 500- 600 metre civarındadır. Elmadağ kayak merkezinin pist eğimi diğer kayak merkezlerine oranla daha düşüktür.
 • Kayak sporuna yeni başlayacak kişiler bu kayak merkezine gelebilirler. Elmadağ kayak merkezinde bulunan teleski ise yaklaşık 720 kişiye kadar taşıyabiliyor. İsteyen kişiler kızak ile de kayabiliyorlar. Genellikle sessiz ve sakin bir alan olan Elmadağ kayak merkezinin çevresinde pek çok aktivite merkezi, konaklama alanları ve sağlık merkezi de yer almaktadır.
 • 2022 Ocak Ayı itibariyle kızak kiralama gün boyu : 30 TL Sucuk ekmek :25 – 30 – 40 – 45 TL aralığında Kutu kola : 10 TL Ayran : 5 – 10 TL civarında
 • Güncel ücretler ve açık olup olmadığı gibi hususlarda aşağıdaki adreslerden bilgi alınmalıdır.
 • İletişim Adresleri:
 1. https://www.instagram.com/elmadagkayakmerkezi/
 2. https://www.facebook.com/elmadagkayakmerkezi/
 3. https://elmadagkayakmerkezi.com/

Ankara Elmadağ Kayak Merkezi Adresi: Yakupabdal, Elmadağ Kayak Merkezi, 06705 Çankaya/Ankara

Ankara Elmadağ Kayak Merkezi Harita: Elmadağ Kayak Merkezi (Bağlantıyı tıklayıp bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Etiketler: Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, ankara görülmesi gereken yerler, ankara gezecek yerler, ankara gezi, ankara gezi rehberi, ankara gezi yazısı, ankara gezilecek çarşı, ankara gezilecek doğal yerler, ankara gezilecek doğal yerler haritası, ankara gezilecek tarihi yerler, ankara gezilecek yerler, ankara gezilecek yerler doğa, ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, ankara kalesi, ankara merkezde gidilecek yerler, ankara merkezde ne var, ankara ne yenir nerede yenilir, ankara ne yenir nereler gezilir, ankara otelleri, ankara seyahat rehberi, ankara tarihi, ankara tarihi yerler, ankara turizm potansiyeli, ankara turizm rehberi, ankara turizm ve tanıtım, ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, ankara şehir rehberi, ankara’da bir günde ne yapılır?, ankara’da gezilecek doğal yerler, ankara’da gezilecek mekanlar, ankara’da ne yapılır, ankara’da ne yenir, ankara’da nereye gidilir?, anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram,#photooftheday,#traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefteri, #seyahatetme,  Ankara Elmadağ Kayak Merkezi,

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!