Ankara Mavi Göl (Bayındır Barajı) Tanıtımı

ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara’ya gittiğinizde görmek isteyebileceğiniz tarihi, turistik ve doğa güzelliklerinin tanıtımını yayınlıyoruz. Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Yazı dizimizdeki yazıları hazırlarken temel olarak merkezi ve yerel yönetimlerin (Valilik ve belediyelerin) şehir tanıtım yayınlarını, kültür müdürlüklerinin internet sitelerini ve basılı broşürlerini kaynak olarak kullanıyoruz. Bunun dışında internette çeşitli özel veya resmi sitelerde yer alan resim ve yazılardan da alıntılar yapmaktayız.

Bu yazı Ankara Gezi Rehberi sayfamızın eki mahiyetindedir. Ankara’da gezip görmek isteyeceğiniz diğer mekanları görmek için https://turkeyoutdoor.org/2021/12/23/ankara-gezilecek-yerler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Her konuda bize ulaşmak için adresimiz: www.turkeyoutdoor.org/iletişim


Ankara Gezilecek Yerler Listesi         

77    Ankara Mavi Göl (Bayındır Barajı)

Ankara Mavi Göl (Bayındır Barajı)
  • Ankara Mavi Göl (Bayındır Barajı) Kısa Tanıtı
  • Şehir merkezine en yakın dinlence mekânlarından biri olan ve 2 bin 120 dönüm arazi içinde Ankara’nın en doğal göl yapısına sahip Mavi Göl; huzur ortamı, yeşili ve mavisiyle huzur dolu bir Başkent köşesidir.
  • Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 553.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 30,00 m’dir.
  • Normal su kotunda göl hacmi 6,97 hm3, normal su kotunda göl alanı 0,71 km²’dir. Yılda 7 hm3 içme ve kullanma suyu sağlamaktadır.
  • Otomobil girişi 7 tl.
  • Su bisikletleriyle, ailelere hitap eden bin 245 dönüm piknik alanıyla, piknik masaları, kapalı çardakları ve barbeküleriyle çocuklarınızla, arkadaşlarınızla harika bir hafta sonu geçirebileceğiniz serin ve eşsiz bir ortamdır.
  • Park içinde voleybol, basketbol ve futbol sahaları, spor aletleri, 15 adet çocuk oyun alanı ve koşu yolu bulunmaktadır.
  • Toplam 3 bin 800 araç kapasiteli otoparkı ile ulaşım sorunu yaşatmayan Mavi Göl de ziyaretçiler için 6 adet de büfe bulunmaktadır.
  • İsmini aldığı Mavi Göl, toplam 600 dönümdür. Alanda 2 adet işletme binası, 15 Adet güvenlik kulübesi, 6 adet WC bulunmaktadır.
  • Ankara’nın merkezine sadece 12 kilometre uzaklıkta olan Mavi Göl; aydınlatması, güvenlik hizmetleri ve temizliğiyle de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin halkımıza sunduğu yaşam alanlarından biridir.

Ankara Mavi Göl (Bayındır Barajı) Adresi: Yeni Bayındır, 06480 Mamak/Ankara

Ankara Mavi Göl (Bayındır Barajı) Harita: Mavi Göl (Bayındır Barajı) (Bağlantıyı tıklayıp bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Etiketler: Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, ankara görülmesi gereken yerler, ankara gezecek yerler, ankara gezi, ankara gezi rehberi, ankara gezi yazısı, ankara gezilecek çarşı, ankara gezilecek doğal yerler, ankara gezilecek doğal yerler haritası, ankara gezilecek tarihi yerler, ankara gezilecek yerler, ankara gezilecek yerler doğa, ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, ankara kalesi, ankara merkezde gidilecek yerler, ankara merkezde ne var, ankara ne yenir nerede yenilir, ankara ne yenir nereler gezilir, ankara otelleri, ankara seyahat rehberi, ankara tarihi, ankara tarihi yerler, ankara turizm potansiyeli, ankara turizm rehberi, ankara turizm ve tanıtım, ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, ankara şehir rehberi, ankara’da bir günde ne yapılır?, ankara’da gezilecek doğal yerler, ankara’da gezilecek mekanlar, ankara’da ne yapılır, ankara’da ne yenir, ankara’da nereye gidilir?, anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram,#photooftheday,#traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefteri, #seyahatetme, Mavi Göl (Bayındır Barajı),

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!