Ankara Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı

ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara kamp alanları listesini en geniş şekliyle yazımızda paylaşıyoruz. Ankara’da aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Ankara ücretli kamp yerleri ve Ankara ücretsiz kamp yerleri listesini derledik.

Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Listemizde sadece ruhsatlı kamp işletmeleri/tesisleri değil kamp çadırı kurulabilecek, karavan ile konaklanabilecek yerler de bulunmaktadır. Bu hususu kamp yapacağınız yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


Ankara Kamp Haritası

Ankara Kamp Alanları yazımızda yer alan diğer mekanların GPS koordinatlarını da haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Adresi: https://goo.gl/maps/SkdCpSH2mFzS7v747


Bu yazı Ankara Kamp Alanları yazımızın eki mahiyetindedir. Ankara’da yer alan diğer kamp alanlarının listesini ve tanıtımlarını görmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Ankara Kamp Alanları Listesi         

3   Ankara Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı

Ankara Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
  • Ankara Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı Tanıtımı:

Beynam Ormanı, Ankara’nın 50 km güneyinde Balâ ilçesinde tarım alanlarıyla çevrili bir ormandır. Adını yakınındaki Beynam mahallesinden alır. Karaçam türü ağırlıkta olan bir kalıntı ormandır. 1966’da korunmaya alınmış olan ormanda günümüzde piknik üniteleri ve kır gazinosu bulunmaktadır. Yüzölçümü 1601 hektar, denizden yüksekliği 1200 – 1521 metredir.

Beynam Atatürk Ormanı, Ankara’ya 45 kilometre uzaklıkta bir mesire alanıdır. Modern bir mesire ve kamp alanı haline gelen Beynam, ailecek gezilecek bir tercih olmuştur. 

Etrafı ormanlarla çevrili yemyeşil doğası, temiz havası ile kamp ve piknik yapmak için uygun bir ortam sunuyor. Ayrıca burada yemek yiyebileceğiniz birçok lokanta bulunmaktadır. Beynam Ormanı’na çadır getirebilir burada kalmak istediğiniz taktirde çadır kurabilir ve günü birlik kamplar yapabilirsiniz.

Beynam Ormanlarının detaylı tanıtımını ANKARA KENT – BEYNAM ORMANLARI TANITIMI yazımızda bulabilirsiniz.

Ankara-Kayseri yolunda Ankara’ya 40 km uzaklıkta Bala ilçesine bağlı bir köydür ama biz onu ormanıyla tanırız. Beynam ormanı günümüzde Ankara’nın yeşil kalmış sayılı yerlerinden biridir ve piknik için idealdir.

Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı

Atatürk’ün Ankara’ya gelmeden önce Bala’da konakladığı, Balalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile TSK Güçlendirme Vakfı tarafından restore edilen, “Beynam Atatürk ve Kültür Evi” de burada görülebilecek yerlerdendir.

İçerisinde milattan sonra 900’lu yıllarda işletilmiş bir bakir madeni olan ormanlık alandır. Madenin izlerine ormanda yürürken rastlayabilirsiniz.

Alana giriş yapan araç sayısı çok fazla ve araç başı 7 lira gibi bir ücret alıp karşılığında sadece çöp poşeti veriliyor.

Bala ilçesi sınırları içerisindedir. Beynam Mahallesi’ nde bulunan Beynam Ormanları, 1966 yılında korunmaya alınmıştır. Ormanda çoğunlukla çam, meşe ve karaçam yer almaktadır ayrıca birçok yabani hayvan da bulunmaktadır. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Piknik Alanları, Kır Gazinosu, tuvalet, Çocuk Oyun Parkı ve Otopark bulunmaktadır. Yaklaşık 500 hektara sahiptir bulduğunuz bir düzlüğe istediğiniz gibi çadırınızı kurabilirsiniz.

Beynam Ormanı 419 bitki türünü barındırmaktadır. Ağaç olarak başlıca meşe türleri ve karaçam bulunur. Ormanda yaşayan direy arasında kurt, tilki, porsuk, tavşan, domuz, ağaç sansarı, tarla sincabı gibi memeliler ile, keklik, kartal, puhu, karga, doğan, dağ bülbülü, karatavuk, çavuşkuşu gibi kuşlar da yaşamaktadır. Burada bulunan şah kartal (Aquila heliaca) korumaya alınmış ve IUCN Kırmızı Listesi’nde “Hassas tür” olarak sınıflandırılmıştır.

Beynam Kamp Olanakları:

Kamp alanının içi yürüyüş yapmaya ve bisiklet sürmeye gayet uygundur. Kamp alanı ise Ankara’da bulunan Beynam köyünün içindedir. Köye yalnızca kişisel araçlar ile gidilebilir.

Beynam Atatürk Ormanı içinde kamp yapmak doğal hayatı sevenler için idealdir.

Kampın yanı sıra günübirlik piknik içinde gidebileceğiniz yerlerdendir. Beynam’da, yürüyüş parkurunu, resim teraslarını, yürüyüş patikalarını, dinlenme tesislerini kullanabilir ve piknik ünitelerinde ailecek mangal keyfi yaparak stres atabilirsiniz.

Ankara’nın Bala İlçesinde yer alan Beynam Atatürk Ormanı Kamp alanı çadır kampı ve karavan kampı için uygun yerlerden birisidir. Ücretsiz şekilde konaklamaya izin verilen kamp alanı Beynam Köyü’nün içindedir. Toplu taşıma ile ulaşılamayan alana kişisel aracınızla gidebilirsiniz. Piknik yapmak, kamp kurmak için keyifli bir yerdir.

Kamp alanında Restoran, tuvalet, çocuk oyun alanı, otopark, dinlenme tesisleri ve mangal yapabileceğiniz piknik üniteleri bulunmaktadır.

Adalarla çevrili bir alanda bulunan tabiat harikası kamp alanlarından biri de Beynam Atatürk kamp alanıdır.

Orman içerisinde yemek yiyebileceğiniz ya da kahvaltı yapılabileceğiniz birçok restoran bulunuyor.

Aynı zamanda kamp alanları da ücretsiz olarak sunulurken bu köye yalnızca kişisel araçlar ile gidilebiliyor. Bu alana ulaşmak için herhangi bir toplu taşıma aracı yoktur.

Çocuk oyun alanları, dinlenme tesisleri, mangal yapmak için uygun piknik üniteleri vardır.

Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı

Beynam Atatürk Ormanı Kamp alanında yürüyüş yolları, bisiklet sürmek için uygun yollar, piknik alanları, mangal yakılabilecek alanlar bulunmaktadır.

Kamp alanında yemek yiyebileceğiniz restoranlar, dinlenme alanları, kamp ve piknik alanları, bisiklet sürmek için uygun yollar, mangal yapılacak alanlar, otopark alanı ve tuvalet ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmaktadır.

Piknik ve kamp yapmak için uygundur. Orman alanına giriş paralıdır. 419 çeşit bitkiyi içinde barındıran Beynam Kent Ormanı’nda, yürüyüş parkurunu, resim teraslarını, yürüyüş patikalarını, dinlenme tesislerini kullanabilirsiniz.

Kamp Olanakları: Macera parkı, kır gazinosu, tuvalet, çocuk oyun alanı, otopark, dinlenme tesisleri ve mangal yapabileceğiniz piknik üniteleri bulunmaktadır.


Ankara Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Beynam Atatürk Ormanı Kamp alanında tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir.
Ankara Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretli
Ankara Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı İletişim Bilgileri: 
Ankara Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: –
Ankara BalaBeynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı Adresi: Beynam, 06720 Balâ/Ankara
Ankara Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Ankara’da kamp yapılabilecek diğer noktalar

1Ayaş Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı
2Ayaş Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
3Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
4Bala Kesikköprü Kamp Alanı
5Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı
6Beypazarı Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
7Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı
8Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
9Çubuk Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı
10Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı
11Çubuk Yaylak Göleti Kamp Alanı
12Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
13Kazan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı
14Kızılcahamam Akyar Barajı Kamp Alanı
15Kızılcahamam Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı
16Kızılcahamam Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı
17Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi
18Kızılcahamam Kurumcu Göleti Kamp Alanı
19Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı
20Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı
21Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı
22Mamak Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı
23Mamak Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş
24Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı
25Nallıhan Çayırhan Gölü Kamp Alanı
Ankara Kamp ve Karavan Alanları

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

http://www.turkeyoutdoor.org

Etiketler: :Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara,

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!