ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilebilecek Yerler

Başkentimiz Ankara’yı tanıttığımız yazı dizimizi ilgiyle karşılayan okurlarımız bize ulaşarak Ankara’da ailecek gidilebilecek mekanların, Ankara’da çocuklarla birlikte gidilebilecek yerlerin, Ankara’da hafta sonu gidilebilecek eğlenceli vakit geçirebilecek yerlerin listesini de hazırlamamızı talep ettiler.

Okuyucularımızda gelen yoğun talepler doğrultusunda “Ankara’da Gidilebilecek Yerler” listesini yapmaya karar verdik.

 • Tanıtımını yaptığımız mekanların detaylı bilgilerine ulaşmak için başlığın üzerine tıklayıp tanıtım yazısına gidebilirsiniz.
 • Ayrıca tanıtılan mekanların haritadaki konumlarına haritamızdan ulaşabilirsiniz.

Gerekli Hatırlatma:

Aşağıdaki listeyi gelen talepler doğrultusunda, insanların bilgiye daha kolay erişebilmesi amacıyla hazırlamaya başladık. Listedeki mekân tanıtımlarını incelemeden önce şu hususları tekrar hatırlamanızda fayda var:

 1. Bu listede yer alan ve alacak mekanlar özel kişi ve kurumlar tarafından işletilen “Kar elde etmek amacıyla kurulmuş ticari işletmelerdir.” Tanıtım yazılarını okurken bu hususu dikkate alınız.
 2. Listenin hazırlanmasında herhangi bir sıra bulunmamaktadır, listenin sıralaması tamamen tesadüfi olarak ve iş yoğunluğu durumuna göre oluşmuştur.
 3. Biz yazılarımızda işletmelerin genel tanıtımlarını yapacağız. Ticari işletmelerde “memnuniyet” kişiye, zamana göre değişen göreceli bir kavramdır. Dolayısıyla kişisel yorumlara girmemeye dikkat edeceğiz.
 4. Bu yazı dizimiz tamamlanmamıştır, her zaman güncel bilgiler içermeyebilir, devam etmektedir. Eksik mekanlar olabileceği gibi kapanan ticari işletmeler de listede yer alıyor olabilir. Dolayısıyla listedeki mekâna gidecekseniz ilgili işletmeye önceden ulaşıp son durumunu sormalısınız.
 5. Ticari işletmelerde sunulan hizmete karşılık talep edilen ücret işletmeden işletmeye, zamana, enflasyon durumuna göre farklılık gösterir. Bir kişiye “çok pahalı” gelen bir yemek başka bir kişi için “gayet makul” olarak adlandırılabilir. Bizim tavsiyemiz sürprizlerle karşılaşmamak için gitmeden önceden işletmeyle irtibat kurarak fiyat sorulması yönündedir.
 6. Bu listede tanıtımı yapılan mekanlarla ilgili dilek, temenni, şikâyet veya iyi dileklerinizi “google haritalar” da bulunan sayfasına yapabilirsiniz.
 7. Tanıtılan mekanların hepsine Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak ziyarette bulunulmamış olabilir. Bazı mekanlar hakkında internet araştırmasıyla tanıtım yazıları yazabiliriz.
 8. Türkiye’nin Outdoor Sayfası her zaman ve koşulda okuyucusundan dolayısıyla halktan taraf olmayı taahhüt eder. Tanıtılan mekanlarla ilgili yaşayacağınız çok büyük sıkıntı olursa iletişim sayfalarımızdan bizlere yazabilirsiniz.

Ankara’da Gidilebilecek Mekanlar

 1. Ankara Beypazarı As Balıkçılık Tesisleri

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

http://www.turkeyoutdoor.org

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır. Tanıtılan işletmelerle ticari ilişki kurulmuş, reklam anlaşmaları yapılmış olabilir.

Etiketler: :Ankara’da Kışın Gezilecek Yerler, Ankara’da Sonbaharda Gezilecek Yerler, Ankara’da Gezilecek Doğal Yerler, Ankara’da Gezilecek Mekanlar, Ankara’da Çocuklar İçin Gezilecek Yerler, Ankara’da Gezilecek Parklar, Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara,