ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara kamp alanları listesini en geniş şekliyle yazımızda paylaşıyoruz. Ankara’da aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Ankara ücretli kamp yerleri ve Ankara ücretsiz kamp yerleri listesini derledik.

Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Listemizde sadece ruhsatlı kamp işletmeleri/tesisleri değil kamp çadırı kurulabilecek, karavan ile konaklanabilecek yerler de bulunmaktadır. Bu hususu kamp yapacağınız yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


Ankara Kamp Haritası

Ankara Kamp Alanları yazımızda yer alan diğer mekanların GPS koordinatlarını da haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Adresi: https://goo.gl/maps/SkdCpSH2mFzS7v747


Bu yazı Ankara Kamp Alanları yazımızın eki mahiyetindedir. Ankara’da yer alan diğer kamp alanlarının listesini ve tanıtımlarını görmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Ankara Kamp Alanları Listesi         

10 Ankara Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı

Ankara Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı

Ankara Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı Tanıtımı

Çubuk Karagöl Tabiat Parkı, Ankara İl merkezine 68 km ve Çubuk İlçesine 28 km uzaklıktadır. Tabiat Parkı, ülke karayolu ulaşım ağına Ankara-Çubuk karayolu (D180) ile bağlanmaktadır. Çubuk İlçe merkezinden ayrılan ve kuzeybatı yönünde devam eden yol 28 km sonra Çubuk Karagöl Tabiat Parkı‘na ulaşmaktadır.

Ankara’nın Çubuk ilçesi merkezine 22 kilometre uzaklıktaki, çam, meşe, dağ kavağı ve ıhlamur araçlarının çevrelediği Karagöl, her mevsim olduğu gibi sonbaharda da seyrine doyumsuz manzaralar sergiliyor. İsteyenler cüzi bir ücret karşılığında alana girebiliyor.

Yaz ve kış kampı için uygun doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, ailenizle hoş vakit geçirebileceğiniz doğayı derinlemesine teneffüs edebileceğiniz harika bir mekan.

Çubuk Karagöl Tabiat Parkı Kamp alanı Ankara Çubuk’ta yer alan doğa içerisinde kamp yapabileceğiniz kamp alanlarından birisidir. Kamp alanı çadır kampı aynı zamanda karavan kampı için uygun kamp alanlarından birisidir. Ayrıca kamp alanı sınırları içinde bir gölet, bir de dere mevcuttur.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yer alan Karagöl Tabiat Parkı, Ankara’da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Alan küçük olduğu için hafta sonları erken gitmezseniz yer bulamama problemi ile karşılaşabilirsiniz.

Çubuk tarafından gittiğinizde yol biraz virajlıdır. Ama Kızılcahamam tarafından gelen yol dağ yolu olduğu için çok daha kötüdür. Sakinliği ve harika doğası size keyifli bir kamp deneyimi sunacaktır. Çevrede çok fazla imkân bulunmadığı için temel ihtiyaçlarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Şehir merkezine 70 kilometre uzaklıkta bulunan alan kontrollü giriş yapılıyor. Krater gölü olduğu bilinen Karagöl’de son zamanlarda Kamp yapmak yasak diye tabelalar olsa da güvenliklerden izin alarak kamp yapabilirsiniz.

Milli Park içerisinde kamp yapılmaya izin veriliyor ancak gece kalınmasına ne izin verilmiyor, Çubuk Karagöl Milli Parkı’nda kamp süresi akşam 21:00’ da bitiyor.

Piknik, doğa yürüyüşü, dağ tırmanışı, flora ve fauna izleme, manzara seyir, sportif olta balıkçılığı vb. faaliyetler, Tabiat Parkı içinde kontrollü bir şekilde yapılabilecek faaliyetlerdendir. Tabiat Parkı günümüzde yoğun olarak, özellikle hafta sonları, piknik amacıyla kullanılmaktadır.

Karagöl Tabiat Parkı, ziyaretçilerine birçok etkinlik için imkân sağlamaktadır. Ankara Karagöl Tabiat Parkı Kamp alanında çeşmeler, tuvalet, masa ve oturma alanları, mescit, çadırda kalmak istemeyenler için konaklanabilecek bir tesis, basit ihtiyaçların giderilebileceği bir büfe, bir kır lokantası, yapılan etkinliklerde kullanılan bir etkinlik alanı, çocuklar için oyun alanı ve güvenlik noktaları ile hem konforlu hem de keyifli bir kamp deneyimi yaşamanız için gereken her şey düşünülmüş durumdadır.

Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı

Fotoğrafçılıkla ilgilenenler için harika doğa manzaraları, balıkçılığa ilgisi olanlar için oltalı balıkçılık, bisiklet meraklılarına uygun bisiklet patikaları, doğa aşıkları için doğa yürüyüşleri bu kamp alanında yapabileceğiniz aktivitelerden sadece birkaçıdır.

Ayrıca bisiklet sporu, piknik, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, yaban hayatı gözlemciliği, dağcılık, çadırlı kampçılık, yayla turizmi gibi etkinlikler yapabilirsiniz.

İki yaşamlı, sürüngen, memeli ve kuş türlerine ve 200’e yakın bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Hem doğanın hem de yaşamın güzelliklerinin bir araya geldiği bu kamp alanı birbirinden güzel anılarla ve fotoğraflarla ayrılabileceğiniz bir yer.

Karagöl’ de konaklamak istiyorsanız bir adet ücretli dağ kulübesi de bulunmaktadır. Ortalama 6 kişinin konaklayabileceği bu kulübede sıcak su, mutfak, buzdolabı gibi ihtiyacınız olabilecek malzemeler de bulunmaktadır.

Yürüyüş yapmayı seviyorsanız göl kenarında doğa ile iç içe keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Doğal manzaraları ile ziyaretçilerini büyüleyen Karagöl Milli Parkı, oyun ve mangal alanlarının yanı sıra ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tuvalet yerlerine de sahiptir.

Kamp yapmak isteyenlerden günlük ücret talep edilen Tabiat Parkında, Kamp Ücreti: Şahıs 8 TL, öğrenci 4 TL, bisiklet 8 TL, motosiklet 16 TL, otomobil ve kamyonet 24 TL, minibüs 72 TL, midibüs 108 TL, otobüs 216 TL, 1 ünite günübirlik çadır konaklama ücreti 30 TL, günübirlik misafirhane konaklama ücreti 110 TL.

Kamp Olanakları: Kamp alanında mescit, güvenlik kontrol noktaları, yürüyüş alanları, bisiklet sürüşü için yollar, fotoğrafçılık, piknik ve mangal yapmak için alanlar, büfe, gölet, kamp alanı, etkinlik alanı, WC, konaklama tesisi, mescit ve çocuk oyun alanı ve çeşme ihtiyacının karşılanacağı imkanlarda bulunmaktadır.

Çubuk Karagöl Tabiat Parkı Kamp alanında büfe vardır buradan bazı ihtiyaçları karşılayabilirsiniz ancak kapsamlı bir alışverişi kamp alanına gelmeden önce temin edebilirsiniz. Kamp alanına gelmeden önce genel ihtiyaçların, gıda ihtiyaçlarının temin edilmesi ve hazırlıklı gelinmesinde fayda vardır.


Ankara Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Bungolavda kalmak için önceden yer ayırtmalısınız. Ağustos ayında bile serin, yanınıza mutlaka uzun kollu bir şeyler alın.
Ankara Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Tabiat Parkı giriş ücretsiz, kamp yapmak ücretli
Ankara Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı İletişim Bilgileri: +90 (312) 207 50 00 / Santral Tel +90 (312) 207 60 24 / Daire Başkanlık
Ankara Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: http://cubukkaragol.tabiat.gov.tr/
Ankara Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı Adresi: Yeşilkent, 06760 Çubuk/Ankara
Ankara Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Ankara’da kamp yapılabilecek yerlerin tam listesi

1Ayaş Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı
2Ayaş Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
3Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
4Bala Kesikköprü Kamp Alanı
5Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı
6Beypazarı Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
7Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı
8Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
9Çubuk Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı
10Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı
11Çubuk Yaylak Göleti Kamp Alanı
12Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
13Kazan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı
14Kızılcahamam Akyar Barajı Kamp Alanı
15Kızılcahamam Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı
16Kızılcahamam Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı
17Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi
18Kızılcahamam Kurumcu Göleti Kamp Alanı
19Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı
20Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı
21Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı
22Mamak Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı
23Mamak Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş
24Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı
25Nallıhan Çayırhan Gölü Kamp Alanı
Ankara Kamp ve Karavan Alanları

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

http://www.turkeyoutdoor.org

Etiketler: :Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara