Ankara Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı Tanıtımı

ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara kamp alanları listesini en geniş şekliyle yazımızda paylaşıyoruz. Ankara’da aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Ankara ücretli kamp yerleri ve Ankara ücretsiz kamp yerleri listesini derledik.

Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Listemizde sadece ruhsatlı kamp işletmeleri/tesisleri değil kamp çadırı kurulabilecek, karavan ile konaklanabilecek yerler de bulunmaktadır. Bu hususu kamp yapacağınız yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


Ankara Kamp Haritası

Ankara Kamp Alanları yazımızda yer alan diğer mekanların GPS koordinatlarını da haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Adresi: https://goo.gl/maps/SkdCpSH2mFzS7v747


Bu yazı Ankara Kamp Alanları yazımızın eki mahiyetindedir. Ankara’da yer alan diğer kamp alanlarının listesini ve tanıtımlarını görmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Ankara Kamp Alanları Listesi         

12 Ankara Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı

Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı Tanıtım:

Ankara’nın en popüler kamp alanları arasında yer alır. Ankara’da Kamp yapmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir kamp alanıdır. Özellikle bahar aylarında kamp için harika bir yerdir. Hem çadır kampı, hem de karavan kampı için uygun bir kamp alanıdır.

Ankara merkeze yaklaşık 105 kilometre mesafede bulunan Sorgun Göleti, göl manzarası, trekking yolları ve doğal güzellikleri ile kamp severlerin seveceği türden bir yer. Hala bakirliğini koruyan Sorgun Göleti, doğal güzelliğiyle ve tarihi yapısı ile dikkat çekiyor.

Gölet manzarası, temiz havası ve yürüyüş parkurları ile Ankara‘nın hem kamp için hem de günübirlik ziyaretler için tercih edilebilecek önemli noktalarından biridir.

Ankara ili, Güdül ilçesine bağlı Sorgun beldesi sınırları içerisinde yer alan Sorgun Tabiat Parkı yaklaşık 54 hektar büyüklüğe sahiptir. Tabiat Parkı‘nın kuzeyinde ve doğusunda Sorgun Göleti, güneyinde karaçam ormanı, batısında geniş çayır alanları yer almaktadır.

Göl çevresi yoğun ağaçlıktır. Piknik alanları ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

Kamp alanı göl kenarındaki düzlüklerdir. Doğa yürüyüşü için 17 kilometre uzunluğunda yürüyüş yolu bulunan Sorgun Gölet’i özellikle hafta sonları günübirlik kamp için oldukça ideal ve sessiz bir bölgedir. Tuvalet bulunmaktadır.

Sorgun Mahallesinde çam ağaçlarıyla kaplı orman alanı ve bu alan içerisinde yer alan eşsiz manzarasıyla Sorgun Göleti ve Sorgun Yaylası, turistlerin uğrak yeri olmuştur.

Rakımı 1440 metre kadar olan bu kamp alanına gelirken tedarikli olmanızda fayda var. Yine market ve restoran bulunmadığı için tedarikli olmanızda fayda var.

Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı

Akşam 20.00’dan sonra ateş yakmak yasak olduğu için piknik tüpü de getirebilirsiniz. Bölge genelde günübirlik kampçılar tarafından ziyaret ediliyor.

Gece boyu tilki çakal kedi köpek sincap görme şansınız çok yüksek, bol odun götürmeniz tavsiye edilir.

Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı

Piknik, çadırlı veya karavanlı kamp, bungalov tipi yapılarda konaklama, manzara seyir, yürüyüş ve koşu, flora ve fauna izleme vb. faaliyetler, Tabiat Parkı içinde kontrollü bir şekilde yapılabilecek faaliyetlerdir.

Geniş ağaçlık arazileri ile Kamp yapmak için ideal alanlar oluşturmasının yanında enfes güzellikteki gölü ile Ankara çevresinde bulunabilecek en iyi alanlardan biridir. Kamp yapmak isteyenler için güvenli bir alandır. Aydınlatma ise belli kısımlarda bulunuyor.

Sorgun Göleti ve çevresinde ateş yakışmasına izin verilmez. Sorgun Göleti ve çevresi özel güvenliklerle korunmaktadır. Kamp alanına giriş ücretli ve çadır için de ayrıca bir ücret ödemeniz gerekecek. Sorgun Göleti Tabiat Parkı adı ile yılın her mevsiminde ziyaretçiye açık olan alan Haziran-Eylül ayları arasında oldukça yoğundur.

Mevcut durumda Tabiat Parkı daha çok piknik amaçlı kullanılmakta olup yılın her zamanı ziyaretçi çok sayıda ağırlamaktadır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bu sayı daha da artmakta, okulların kapandığı Haziran-Eylül ayları arasında ise tavan yapmaktadır. 

Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı

En çok piknik için tercih edilen Sorgun Göleti Tabiat Parkının kamp sevenler için ise hem çadır hem de karavan kampına uygun olduğunu söyleyelim. Balık tutmayı sevenlere de bu gölde balık tutmanın yasak olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Gölet etrafında market yok. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz en yakın nokta Sorgun Köyü.Göl etrafının uzunluğu 7 km, orman içi trekking yollarının uzunluğu ise 17 km’dir. Trekking, kamp ve diğer doğa sporları için Sorgun Göleti’ni tercih edebilirsiniz.

Sorgun Göleti Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Ankara’ya 90 km uzaklıkta bulunan Güdül ilçesine vardıktan sonra sırasıyla Yeşilöz, Yelliköy ve sonunda Sorgun Köyüne ulaşmanız gerekir. Sorgun Köyünden önce Sorgun Yaylasına (3 km), buradan da Sorgun Göleti Tabiat Parkına (2 km) ulaşabilirsiniz.

Sorgun Göleti Kamp Olanakları:

Giriş kontrol noktası (güvenlik), çeşme, wc, etkinlik alanı, mescit, çocuk oyun alanı, büfe, gölet, masa ve bank ve kamp alanı.

Sorgun Göleti Kamp Ücreti (2022 Yılı):

  • Şahıs 11 TL 
  • İndirimli Şahıs 5.5 TL 
  • Bisiklet 11 TL 
  • Motorsiklet 22 TL 
  • Otomobil, Kamyonet 33 TL 
  • Minibüs 99 TL 
  • Midibüs 165 TL 
  • Otobüs 330 TL 
  • 1 Ünite Çadır (günlük) 45 TL 
  • Misafirhane (günlük) 130 TL

Ankara Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Bazı küçük ihtiyaçlarınız için büfe bulunmaktadır, ancak genel bir alışverişi kamp alanına gelmeden önce yapmalısınız.
Ankara Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretli
Ankara Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı İletişim Bilgileri: (0312) 207 50 00
Ankara Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: http://sorgungoleti.tabiat.gov.tr/
Ankara Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı Adresi: Sorgun, Unnamed Road, Sorgun/, 06843 Güdül/Ankara
Ankara Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Ankara’da kamp yapılabilecek yerlerin tam listesi

1Ayaş Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı
2Ayaş Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
3Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
4Bala Kesikköprü Kamp Alanı
5Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı
6Beypazarı Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
7Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı
8Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
9Çubuk Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı
10Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı
11Çubuk Yaylak Göleti Kamp Alanı
12Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
13Kazan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı
14Kızılcahamam Akyar Barajı Kamp Alanı
15Kızılcahamam Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı
16Kızılcahamam Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı
17Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi
18Kızılcahamam Kurumcu Göleti Kamp Alanı
19Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı
20Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı
21Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı
22Mamak Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı
23Mamak Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş
24Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı
25Nallıhan Çayırhan Gölü Kamp Alanı
Ankara Kamp ve Karavan Alanları

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

http://www.turkeyoutdoor.org

Etiketler: :Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara,

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!