Ankara Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Tanıtımı

ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara kamp alanları listesini en geniş şekliyle yazımızda paylaşıyoruz. Ankara’da aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Ankara ücretli kamp yerleri ve Ankara ücretsiz kamp yerleri listesini derledik.

Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Listemizde sadece ruhsatlı kamp işletmeleri/tesisleri değil kamp çadırı kurulabilecek, karavan ile konaklanabilecek yerler de bulunmaktadır. Bu hususu kamp yapacağınız yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


Ankara Kamp Haritası

Ankara Kamp Alanları yazımızda yer alan diğer mekanların GPS koordinatlarını da haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Adresi: https://goo.gl/maps/SkdCpSH2mFzS7v747


Bu yazı Ankara Kamp Alanları yazımızın eki mahiyetindedir. Ankara'da yer alan diğer kamp alanlarının listesini ve tanıtımlarını görmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Kızılcahamam Outdoor Potansiyeli

Kızılcahamam, ender bulunur ilginç yapısı ile turizmin her türlüsüne müsait bir görüntü arz eder. Soğuksu Millî Parkı, Güvem Karagöl mevkii ve bunların yanında Yıldırım, Işık, Karakiriş, Hıdır Dağları ve bunların üzerindeki Yemişen, Hıdırlar, Miyala, Salın, Eldelek, Başköy ve Yıldırım yaylaları ile Yıldırım Dağları üzerindeki Zindan denilen koyu orman alanı tabii güzellikler açısından görülmeye değer yerler olup doğa ve kır turizmi açısından mükemmel imkânlar sağlar.

Son zamanlarda oldukça rağbet gören dağ turizmi ve doğa turları için ideal mekanlar yaz-kış turların ilk seçeneği haline gelmiştir.

Ankara Kızılcahamam

Ayrıca Kurtboğazı, Bayındır, Eyrekkaya ve Akyer Barajları ile Üçbaş, Kurumcu, Karacaören, Kırköy, Pazar, Çeştepe göletleri de tabii ortama ayrı bir renk ve güzellik katar.

'Zümrüt' gibi bir yeşilliğin hâkim olduğu Soğuksu Milli Parkı, gerçekten bozulmaya yüz tutmuş tabii zenginlikler içinde orijinal yapısı ile ender güzellikleri saklayan ve her mevsim farklı görüntülerle insana sunan bir esrara sahiptir.

Park sahasında; yaban domuzu, ayı, tilki, çakal, sincap, tavşan gibi hayvan ve bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda 200 civarında kuş türü bulunduğu tespit edilmiştir. Yurdumuzda yaşayan yırtıcı kuş türlerinin hemen hepsi bölgede görülür. Hatta Türkiye'de nadir görünen deniz kartalı, bozkır kartalı ve atmaca kartalı yanında diğer yırtıcı kuşlardan kızıl şahin, küçük kartal, mısır akbabası, kara akbaba, küçük kerkenez ve baykuş da bu bölgede bulunur.

Kızılcahamam

Kızılcahamam’da her çeşit av hayvanı bulunabiliyor. Özellikle tavşan, tilki, kurt ve domuz gibi hayvanlara her tarafta rastlanır. Keklik, çevrenin çalılık, taşlık ve su kaynaklarının bulunması sebebiyle Çeltikçi ve Pazar civarında daha çoktur. Bunlardan başka Kirmir vadisinde su samuru ve ayı, Avdan ve Çukurören yaylası gibi kayalık ve ormanlık yerlerde vaşak, Işık Dağı'nda ise geyik görmek mümkündür.

Kızılcahamam barajlarında, gasma (kasma) denilen tatlı su kefali ve karabalık yanında kültür cinsi aynalı ve İsrail sazanı da tutulabiliyor.

Kızılcahamam Kamp Yerleri:

Kızılcahamam'da kamp yapmak istiyorsanız sadece aşağıdaki tanıtılan mekân değil ilçenin neredeyse bütün coğrafyasında kamp yapabilecek noktalar bulunmaktadır.

Ankara Kamp Alanları Listesi         

19 Ankara Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı

Ankara Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Tanıtımı:

Soğuksu Millî ParkıAnkara’nın Kızılcahamam ilçesinde yer alan ve 19 Şubat 1959’da kurulan bir millî parktır. Ankara şehir merkezine 80 kilometre uzaklıktadır. Soğuksu Milli Parkı, Ankara çevresinde temiz hava, doğa ve piknik denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden biridir. Park Yabani ayılar, kurtlar ve akbabaların yanı sıra yürüyüş yolları ve dağcılık imkanları bulunan ormanlık alandır.

Soğuksu Milli Parkı Kamp alanı Ankara Kızılcıhamam’da yer alan doğa içerisinde kamp yapabileceğiniz kamp alanlarından birisidir.

Soğuksu Milli Parkı içinde ve yakın çevresinde Aluçdağı Tabiat Parkı, Kirazlı Yayla, Soğuksu Milli Park Müzesi, At binme tesisleri, termal otel, lokantalar, gölet, birçok içilebilir çeşme bulunmaktadır. Dolayısıyla sadece kamp alanı değil, bütün outdoor aktiviteleri için geniş imkanlar sunmaktadır.

Soğuksu Milli Parkı detaylı tanıtımını yazımızda bulabilirsiniz.

Milli park içerisinde Kamp yapmak pek çok alan bulunmaktadır. Ancak görevlileri bu konuda bilgilendirmeniz faydanıza olacaktır.

Ankara merkeze 80 kilometrelik bir mesafede yer alması ise günü birlik ziyaretçilerin oldukça fazla uğramasına vesile oluyor. Kızılcahamam ilçesinde yer alan Soğuksu Milli Parkı, Bitki ve hayvan çeşitliği yönünden zengin ve fotoğraf çekmeyi sevenler için gayet uygundur. Özellikle nisan ayının ilk haftaları laleleri ile çevrelemekte. Yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek, ailenizle piknik yapmak için ideal.

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Ayı izi

Doğa sporları için oldukça ideal bir alan olmasının yanı sıra, karavan kamp ve çadır kampı için oldukça ideal yerlerden birisidir. Kamp alanı ücretsiz ve içeride su, lavabo gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamanıza olanak sağlıyor. Ankara kamp alanları 2022 yılında en çok tercih edilen yerlerin başında Soğuksu Milli Parkı geliyor.

Milli park sınırları içerisinde bulunan çeşmeler, tuvaletler, büfe, piknik masaları, lokanta ve park girişinde araçlar için yer alan otopark, kampçıların günlük ihtiyaçlarını karşılamaları için gayet yeterli seviyededir. Alan boyunca yer alan güvenlik kontrol noktaları, bölgeyi ziyaret edecek kampçıların güvenle burada zaman geçirmelerini garanti etmektedir.

Meşhur çam ormanlarıyla görülesi bir doğal güzelliğe sahip olan Soğuksu Milli Parkı doğa sporları için olduğu kadar Kamp yapmak isteyen Ankaralılar tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Bunda muhteşem doğası kadar Ankara şehir merkezine 80 km gibi kısa bir sürüş mesafesinde yer alıyor oluşunun da büyük bir etkisi bulunuyor.

Nesli tükenmekte olan kara akbaba gibi türler ve kartal, ayı, geyik, kurt, tilki, yaban domuzu gibi hayvanlara ev sahipliği yapan parkta 160’a yakın kuş türü bulunmaktadır. Zamanında volkanik aktivitenin yoğun olduğu bölgede, birçok sıcak ve soğuk su kaynakları bulunmaktadır.

Şifalı kaplıcaları, hamamları, muhteşem ormanı, barındırdığı canlı çeşitleri, sunulan doğal yemeklerinin yanı sıra Soğuksu Milli Parkı, birçok tarihi güzellik de barındırıyor.

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı

Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çeşme ve tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca ateşinizi kontrollü yakarak mangal ve yemeklerinizi pişirebilirsiniz.

Alanda kamp yapmadan önce kesinlikle bildirmeniz gerekiyor. Kamp yapmak için önceden izin almak gerekiyor çünkü yırtıcı hayvanlar bulunuyor vaşak kurt ayı karabaşlı akbaba gibi ve kalacağın yeri önceden belirlenmiş ve yetkililere bildirmiş olman gerekiyor. İzinsiz kamp kurmanız halinde Milli park yetkilileri sorun çıkarabilir.

Yapılan yorumlardan birisi şöyledir: Hocam şuan arabadan yazıyorum ormanın hafif içinde kamp yapdık sürekli domuzlar aşırı derecede fazla 3 saat çadırdan çıkamadık. Kaldığımız yerde geçen haftalarda ayı saldırısı olmuş burda kamp yapmayı hiç tavsiye etmem şuan arabada güneşin doğmasını bekliyoruz eşyalarımızı alamadık.

Engebeli bir araziye sahip olan arazide 1030 metreden başlayan yükseltiler 1776 metreye kadar çıkmaktadır. Buz gibi suyun kenarında çadırınızı kurup, hafif esintinin içerisinde sallanana çam ormanlarının hışırtısını dinlemek size çok iyi gelecektir. Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çeşme ve tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca ateşinizi kontrollü yakarak mangal ve yemeklerinizi pişirebilirsiniz.

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Outdoor

Bölge kayaçları ve yer şekilleri 5-23 milyon yıl önce volkanizmaya bağlı olarak oluşmuştur. Kuzcapınar ve Uzunkavaklı mevkii arasında kalan bölümde 15 milyon yıl önceye ait taşlaşmış ağaç orman ya da “ silisleşmiş ağaç fosilleri” olarak adlandırılan ağaç fosilleri vardır.

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı

Bu bölgede doğa yürüyüşleri, fotoğrafçılık gibi aktivitelerin de gerçekleştirilmesi olağandır. Bununla beraber bilimsel doğa araştırmaları adına burası oldukça uğrak bir yerdir.

Soğuksu Milli Parkında GPS ve Harita ortamında güzergahları belirlenmiş olan bisiklet parkurları bulunmakta olup, bisikletleri ile parkuru dolaşmak isteyen ziyaretçilerimiz güzergahlar üzerinde bulunan Kara Akbaba gözlem alanları, manzara ve seyir terasları, Kızılcahamam Dağ Lalesi ve Fosil Ağaç Jeositini görme şansına sahip bulunmaktadırlar.

Soğuksu Milli Parkı'nda Kamp yapmak muhteşem; ancak kamp öncesi mutlaka izin alınması gerekiyor. İznin ardından ziyaretçiler herhangi bir giriş ücreti ödemeden çadırlarını diledikleri yere kurabiliyor.

Kamp, doğa yürüyüşü ve diğer doğa sporlarını yapmak için Soğuksu Milli Parkı’na gidebilirsiniz.

Parkta büfe ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınıza yönelik pek çok detay bulunuyor. Milli Park içerisinde 1 idare binası, 1 ziyaretçi tanıtım merkezi, 1 müze, 2 otel, fosil ağaç jeositi, kara akbaba ve manzara seyir terasları, piknik alanları, restoranlar, büfe ve kafeteryalar bulunmaktadır.

Kışın karlar altında kalırken ilkbahar aylarında yeşilin ve sonbahar aylarında ise sarının tüm tonlarını görebileceğiniz muhteşem yerlerden birisi.

Yürüyüş, kampçılık, doğa araştırmaları, kuş gözlemleri ve foto safari yapılmakla birlikte bitki inceleme (Botanik Turizmi) açısından son derece önemli mantar ve geofit türleri içeren alan, kaynak değeri taşımaktadır. 

Dağcılık ise Osmandede tepesi dediğimiz bölgenin kuzey batısını içeren bölümde gerçekleştirilebilmektedir. Kullanma sahasında 800 ziyaretçinin ihtiyacını karşılayacak piknik masası, piknik ocağı, çöp bidonu, çeşmeler, tuvaletler ve yağmur barınakları mevcuttur.

Park hem yaz hem de kış aylarında birçok yürüyüş grubu ağırlıyor. Milli park 12.000 ziyaretçi kapasiteli ve piknik masası, piknik ocağı, çöp bidonu, çeşmeler ve tuvaletlere sahip. Soğuksu Milli Parkı, yılda yaklaşık olarak 500.000 ziyaretçi ağırlıyor.

Milli park sınırları içerisinde yaşayan pek çok hayvan türünün gözlemlenebileceği seyir noktaları bulunmaktadır. Kamp yaptığınız süre esnasında çıkacağınız doğa yürüyüşleri esnasında bu gözlem noktalarının keyfini çıkarabilir, fotoğraf makineleriniz ile bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Ayrıca Milli Park çevresinde ve restoran ve konaklama işletmeleri de bulunmaktadır, buralardan yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Adrenalin tutkunlarını tatmin edebilecek bir dağ bisikleti patikası da bulunmaktadır. Sağlıklı yaşama özen gösteren misafirler için ağaçlar arasında bir yürüyüş patikasına sahip olan milli parkta, çocuklar da unutulmamış ve onlar için bir oyun alanı da hazır bulundurulmuş durumda.

Aynı zamanda, kış aylarında kullanılabilecek bir kayak pisti de bulunmaktadır. Parkta görülmeye değer bir başka yer ise, yerel bitki örtüsünün tarihi anıtı olarak nitelendirilen Fosil Ağaçlarıdır.

Alan çok geniş olduğu için rahatlıkla çadırınızı istediğiniz yere kurabilirsiniz. Orman’ın derinliklerine çadır kurmamanızı öneririm yabani hayvanların karşınıza çıkabilme olasılığı oldukça yüksek. Isınmak için yakacak odun bulabilir, su ihtiyacınızı karşılamak için çeşmede bulabilirsiniz.

Kamp alanında market bulunmamakta Tabiat Parkına gitmeden önce gerekli yeme-içme alışverişinizi yapıp, diğer kamp hazırlıklarınızı yapmanızda fayda var.

Tabiat Parkında birçok etkinlik yapabilirsiniz. Bu etkinliklerden bazıları şu şekilde; bisiklet sporu, piknik, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, yaban hayatı gözlemciliği, kuş gözlemciliği, dağ bisikleti, çadır kampı, karavan kampı

Kamp alanı ise ücretli olup Soğuksu Milli Parkı Kamp alanı Giriş ücretleri şu şekilde; Şahıs 11 TL, öğrenci 5,5 TL, bisiklet 11 TL, motosiklet 22 TL, otomobil ve kamyonet 33 TL, minibüs 99 TL, midibüs 165 TL, otobüs 330 TL, 1 ünite günübirlik çadır konaklaması 35 TL ve 1 ünite günübirlik karavan konaklaması 45 TL.

Ankara Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: İzci gruplarının da tercih ettiği bu alan da kamp yapabilmek ve geceleyebilmek için izin almanız gerekiyor.
Ankara Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Parka giriş ücretli, kamp için ayrıca ücret ödenmiyor.
Ankara Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı İletişim Bilgileri: tel: +90 312 736 11 15
Ankara Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: ankara@ormansu.gov.tr, http://soguksu.tabiat.gov.tr/
Ankara Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Adresi: Sazak, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 06890 Kızılcahamam/Ankara
Ankara Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz)


Ankara'da kamp yapılabilecek yerlerin tam listesi

1Ayaş Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı
2Ayaş Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
3Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
4Bala Kesikköprü Kamp Alanı
5Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı
6Beypazarı Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
7Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı
8Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
9Çubuk Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı
10Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı
11Çubuk Yaylak Göleti Kamp Alanı
12Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
13Kazan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı
14Kızılcahamam Akyar Barajı Kamp Alanı
15Kızılcahamam Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı
16Kızılcahamam Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı
17Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi
18Kızılcahamam Kurumcu Göleti Kamp Alanı
19Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı
20Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı
21Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı
22Mamak Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı
23Mamak Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş
24Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı
25Nallıhan Çayırhan Gölü Kamp Alanı
Ankara Kamp ve Karavan Alanları

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

http://www.turkeyoutdoor.org

Etiketler: :Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp, #photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara,

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!