Ankara Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı Tanıtımı

ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara kamp alanları listesini en geniş şekliyle yazımızda paylaşıyoruz. Ankara’da aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Ankara ücretli kamp yerleri ve Ankara ücretsiz kamp yerleri listesini derledik.

Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Listemizde sadece ruhsatlı kamp işletmeleri/tesisleri değil kamp çadırı kurulabilecek, karavan ile konaklanabilecek yerler de bulunmaktadır. Bu hususu kamp yapacağınız yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


Ankara Kamp Haritası

Ankara Kamp Alanları yazımızda yer alan diğer mekanların GPS koordinatlarını da haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Adresi: https://goo.gl/maps/SkdCpSH2mFzS7v747


Bu yazı Ankara Kamp Alanları yazımızın eki mahiyetindedir. Ankara’da yer alan diğer kamp alanlarının listesini ve tanıtımlarını görmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Kızılcahamam Outdoor Potansiyeli

Kızılcahamam, ender bulunur ilginç yapısı ile turizmin her türlüsüne müsait bir görüntü arz eder. Soğuksu Millî Parkı, Güvem Karagöl mevkii ve bunların yanında Yıldırım, Işık, Karakiriş, Hıdır Dağları ve bunların üzerindeki Yemişen, Hıdırlar, Miyala, Salın, Eldelek, Başköy ve Yıldırım yaylaları ile Yıldırım Dağları üzerindeki Zindan denilen koyu orman alanı tabii güzellikler açısından görülmeye değer yerler olup doğa ve kır turizmi açısından mükemmel imkânlar sağlar.

Son zamanlarda oldukça rağbet gören dağ turizmi ve doğa turları için ideal mekanlar yaz-kış turların ilk seçeneği haline gelmiştir.

Ankara Kızılcahamam

Ayrıca Kurtboğazı, Bayındır, Eyrekkaya ve Akyer Barajları ile Üçbaş, Kurumcu, Karacaören, Kırköy, Pazar, Çeştepe göletleri de tabii ortama ayrı bir renk ve güzellik katar.

‘Zümrüt’ gibi bir yeşilliğin hâkim olduğu Soğuksu Milli Parkı, gerçekten bozulmaya yüz tutmuş tabii zenginlikler içinde orijinal yapısı ile ender güzellikleri saklayan ve her mevsim farklı görüntülerle insana sunan bir esrara sahiptir.

Park sahasında; yaban domuzu, ayı, tilki, çakal, sincap, tavşan gibi hayvan ve bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda 200 civarında kuş türü bulunduğu tespit edilmiştir. Yurdumuzda yaşayan yırtıcı kuş türlerinin hemen hepsi bölgede görülür. Hatta Türkiye’de nadir görünen deniz kartalı, bozkır kartalı ve atmaca kartalı yanında diğer yırtıcı kuşlardan kızıl şahin, küçük kartal, mısır akbabası, kara akbaba, küçük kerkenez ve baykuş da bu bölgede bulunur.

Kızılcahamam

Kızılcahamam’da her çeşit av hayvanı bulunabiliyor. Özellikle tavşan, tilki, kurt ve domuz gibi hayvanlara her tarafta rastlanır. Keklik, çevrenin çalılık, taşlık ve su kaynaklarının bulunması sebebiyle Çeltikçi ve Pazar civarında daha çoktur. Bunlardan başka Kirmir vadisinde su samuru ve ayı, Avdan ve Çukurören yaylası gibi kayalık ve ormanlık yerlerde vaşak, Işık Dağı‘nda ise geyik görmek mümkündür.

Kızılcahamam barajlarında, gasma (kasma) denilen tatlı su kefali ve karabalık yanında kültür cinsi aynalı ve İsrail sazanı da tutulabiliyor.

Kızılcahamam Kamp Yerleri:

Kızılcahamam’da kamp yapmak istiyorsanız sadece aşağıdaki tanıtılan mekân değil ilçenin neredeyse bütün coğrafyasında kamp yapabilecek noktalar bulunmaktadır.

Ankara Kamp Alanları Listesi         

21 Ankara Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı

Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı

Ankara Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı Tanıtımı:

Yayla Mocamp alanı Ankara şehir merkezine 110 km uzaklıkta ve Bolu il sınırında Şahinler Tabiat Parkı’nın içerisinde denebilecek şekilde yakınında yer almaktadır. Bolu-Ankara yolunun hemen yanındadır.

Yayla Mocamp Ankara Kızılcıhamam’da yer alan özel işletmelerden birisidir. Kamp alanı hem çadır kampı, hem de karavan kampı için uygun yerlerden birisidir.

Göl kenarında, şehirden uzak, orman ile iç içe, dinlendirici bir tatil arıyorsanız sizin için ideal kamp alanlarından birisidir.

Kamp alanın çevresinde bulunan gölette balık tutabilir daha eğlenceli bir kamp geçirebilirsiniz. Kamp alanında kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz. Tuvalet, duş gibi ihtiyaçlar içinde imkan bulunmaktadır.

Çadırla konaklamanın yanı sıra bungalov evleri de bulunan Yayla Mocamp, çevresinde bulunan küçük bir gölet ile balık tutmayı seven misafirleri için de eğlenceli vakit geçirebileceği bir yerdir. Burada Kamp yapmak isteyenler çadırda ya da karavanda kamp yapabilirler. Giriş ücretlidir. Ateş yakmak serbesttir. Ayrıca duş ve tuvalet imkânı da bulunmaktadır.

İşletme içerisinde bungalov evler bulunmaktadır. Bungalov evlerde wc, banyo, televizyon, wi-fi, buzdolabı, şömine bulunmaktadır.

İşletme içerisinde restoran olup 3 öğün yeme-içme ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

İşletme dışardan yiyecek ve içecek kabul etmemektedir.

Kamp olanakları: Yayla Mocamp Alanında bulunan marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce de ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca kamp alanında yürüyüş alanları, piknik ve mangal yapmak için alanlar, balık tutabilecek bir gölet, duş, tuvalet ve çeşme, elektrik, internet ihtiyacının karşılanacağı imkanlar bulunmaktadır.

Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı

Sitesinde (Google tanıtımı) yer alan bilgilerde: “Bir çok farklı konfor seçeneği rahat konaklama birimlerinin standart donanımını bütünlemektedir. Restoran yolcuların hizmetindedir. Kablosuz internet bağlantısı (ücretsiz) sayesinde misafirler, internette gezinebilir ve dış dünya ile iletişimde kalabilirler. Tesis bünyesinde yolcuların günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir süpermarket bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, tesis dâhilinde bir bahçe bulunmaktadır. Özel araçlarıyla gelen misafirler, bunları konaklama yerinin açık otoparkına (ücretsiz) bırakabilirler.” denilmektedir.

Özel bir ticari işletme olan Yayla Mocamp hakkında google haritalarda olumlu ve olumsuz bazı yorumlara rastladık.  Yapılan yorumlardan birisi şu şekildedir: “Genel olarak karavancılara uygun bir tesis olarak değerlendirmek gerekir. Kendi konforlarını içlerinde barındırdıklarından dolayı bu yorumu yapıyorum.” Bu yorumdan da anlaşıldığı üzere kamp alanından bireysel olarak faydalanma ve karavan ile faydalanma arasında fark vardır. Kamp alanı çok yüksek bireysel konfor beklentisini karşılayamayabilir.  

Yine google haritalardaki yorumları incelediğimizde çok üst düzeyde kişisel (özel) beklentilerin her zaman karşılanmadığını görüyoruz. Özel veya kamunun olsun bütün kamp alanları için mağduriyet yaşamamak adına okuyucularımıza kampa gitmeden önce işletmeyi arayıp en son ve güncel hizmet ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almalarını tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz, hizmet alacağınız yerin imkanlarını bilerek, beklentilerinizi mevcut duruma göre ayarlarsanız hayal kırıklığına uğramazsınız.

Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı

Kamp Olanakları: WC, çeşme, duş, elektrik, masa, sandalye, piknik üniteleri, internet ve market.

Kamp ücreti: (2022 yılı) ÜCRETLER DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR.

  • Karavan konaklama 75 TL,
  • Çadır konaklama 50 TL.
  • Odalar kişi başı 250 TL kahvaltı dahil.
  • 1+1 bungalow 220 tl
  • Taşevlerde konaklama175

Ankara Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Yazıyı hazırlarken iletişim bilgileri ve aşağıdaki sosyal medya sayfalarını kontrol ettiğimizde hiçbir yetkiliye veya sayfaya ulaşamadık, tesisler son dönemde kapanmış veya el değiştirmiş olabilir. Dolayısıyla kamp yapmak için gideceklerin önceden ulaşıp bilgi almaları gerekiyor.
Ankara Yayla Mocamp Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretli
Ankara Yayla Mocamp Kamp Alanı İletişim Bilgileri: (0312) 751 51 01
Ankara Yayla Mocamp Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: Web Sitesi: http://www.yaylamocamp.com/ – Instagram: https://www.instagram.com/mocampyayla/ (HER İKİSİ DE KAPALI DURUMDA)
Ankara Yayla Mocamp Kamp Alanı Adresi: Ankara İstanbul, 108. Km, E5, 06100 Kızılcahamam
Ankara Yayla Mocamp Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz)


Ankara’da kamp yapılabilecek yerlerin tam listesi

1Ayaş Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı
2Ayaş Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
3Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
4Bala Kesikköprü Kamp Alanı
5Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı
6Beypazarı Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
7Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı
8Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
9Çubuk Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı
10Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı
11Çubuk Yaylak Göleti Kamp Alanı
12Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
13Kazan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı
14Kızılcahamam Akyar Barajı Kamp Alanı
15Kızılcahamam Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı
16Kızılcahamam Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı
17Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi
18Kızılcahamam Kurumcu Göleti Kamp Alanı
19Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı
20Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı
21Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı
22Mamak Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı
23Mamak Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş
24Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı
25Nallıhan Çayırhan Gölü Kamp Alanı
Ankara Kamp ve Karavan Alanları

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

http://www.turkeyoutdoor.org

Etiketler: :Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp, #photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara,

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!