Kamp Yaparken Deneyebileceğiniz 5 Eğlenceli Açık Hava Aktivitesi

Türkiye'nin Outdoor Sayfası:

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek başladığımız yazı dizimize devam ediyoruz. Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Türkiye'nin Outdoor Sa

Kamp Çadırı Seçmek

Kamp Çadırı Seçimi

Kamp çadırı seçme konusundaki ilk yazımızda genel olarak çadır türlerini tanıtmıştık. Kamp Çadırı Almadan Önce Yapılması Gerekenler noktasında Kamp Çadırı Seçimi sorusunun cevabını vermeden önce Çadır Nedir ve Çadır ne işe yarar? sorularının cevaplarını vermiştik.  Bu soruları cevapladıktan ve kamp çadırı seçimi konusunda gerekli bilgileri verdikten sonra En iyi Çadır markaları hangisi? 4 mevsim çadır ne demek? gibi soruların cevaplarını her okuyucunun kendisinin bulabileceğine inanıyoruz. Kamp çadırı seçimi konulu ikinci yazımızda ise kamp çadırı almadan önce dikkat edilmesi gereken bütün noktaları detaylı şekilde incelemiştik.

Kampçılık ile İlgili Yazılarımız

Kamp Çadırı

Eğlenceli Kamp Aktiviteleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda (https://www.inspiredcamping.com) adresinden çeviri yoluyla elde ettiğimiz "Kamp Yaparken Deneyebileceğiniz 5 Eğlenceli Açık Hava Aktivitesi" başlıklı yazıyı okuyucumuzla buluşturuyoruz.

Yazının orijinalini  (https://www.inspiredcamping.com/5-fun-outdoor-activities-to-try-while-camping/) adresinde bulabilirsiniz.

Not: Yazıyı çeviri programı aracılığıyla birebir çeviri yöntemiyle çevirip yayınladığımız için bazı kavram ve terimlerde tam Türkçe karşılık bulunmayabilir, anlatım bozukluğu olabilir, yazıda geçen bir kısım özel isimler tam anlamıyla çevrilemeyebilir, bazı yabancı markalar Türkiye'de bulunmayabilir. Bu hususu okuyucunun dikkate alması gerekir.

Kamp Yaparken Deneyebileceğiniz 5 Eğlenceli Açık Hava Aktivitesi

Kamp yapmak gibisi yok. Kendinizi doğaya kaptırır, inanılmaz manzaralar ve sesler görür ve yoğun şehir hayatının tüm stresinden bir mola verirsiniz.

Aileniz veya arkadaşlarınızla bir seyahate çıkmayı düşünüyorsanız, programınızı erkenden planlamak iyi bir fikirdir. Bu, daha düzenli kalmanıza ve harika bir zaman için ihtiyacınız olan her şeyi toplayabilmenize olanak tanır.

Aşağıda, bir sonraki seyahatinizde denemek isteyebileceğiniz en eğlenceli beş açık hava etkinliğinden bahsedeceğiz. Kulağa ilginç geliyor mu? Devam edin o zaman!

Kamp Yaparken Balık Tutma

Popüler kamp aktiviteleri söz konusu olduğunda, balıkçılık kesinlikle en üstte ve iyi bir sebepten dolayı çıkıyor. Sadece tüm aile için eğlenceli değil, aynı zamanda şanslıysanız, yakaladığınız şeyi pişirebilirsiniz.

İlk önce kurallara ve düzenlemelere uyduğunuzdan emin olun, böylece başlamak için bir lisansa ve doğru donanıma ihtiyacınız olacak.

Kamp Yaparken Binicilik

Kamp yaparken denenebilecek bir diğer harika aktivite ise ata binmektir. Güzel dağ yollarını, plajları keşfedebilir ve bu yaratıkların gerçekten ne kadar şaşırtıcı olduğunu görebilirsiniz. Yol boyunca size yardımcı olacak rehberli turlara göz atın.

Kendi atlarınız varsa ve onları yanınıza almayı planlıyorsanız, gerekli tüm malzemeleri stoklamayı unutmayın. 

Kamp Aktiviteleri

Kamp Yaparken Bisiklet Sürmek

Patikalarda ilerlemek istiyor ama atları sevmiyorsanız, bisiklet sürmek sizin için olabilir. Ya yanınızda en sevdiğiniz iki tekerlekli aracınızı getirin ya da kamp alanında seyahatiniz için bir tane kiralama seçeneğiniz olup olmadığına bakın. E-bisikletler şu anda çok popüler bir seçim olduğunu kanıtlıyor.

Aynı anda hem kamp yapıyor hem de bir şehri keşfediyorsanız, en uygun ulaşım şekli oldukları için harika bir seçimdir. Bölgenin sunduğu her şeyi görmeye devam edeceksiniz ve mükemmel bir antrenman da yapacaksınız.

Kamp Yaparken Su Sporları Yapmak

Bir gölün veya sahilin yakınında kamp mı yapıyorsunuz? Neden bazı popüler su sporlarına katılmıyorsunuz? Wakeboard, sörf, kano, ayakta kürek sörfü ve rüzgar sörfünden asla sıkılmayacaksınız.

Başlamadan önce, talimatları beklediğinizden ve deneyimli bir profesyonelden yardım aldığınızdan emin olun. Kendinizden emin değilseniz, doğru ekipmanı giymeniz ve suya tek başınıza çıkmaktan kaçınmanız gerekir.

Kamp Yaparken Yürüyüş/Geocaching

Son olarak, herhangi bir uygulamalı aktiviteden kaçınmayı tercih ediyorsanız, yürüyüş güvenli ve eğlenceli bir seçimdir. Harika dış mekanları keşfedebilirsiniz, ancak pahalı ekipman kiralama konusunda endişelenmenize gerek yok.

İşleri bir adım daha ileri götürmek istiyorsanız,  geocaching'i de deneyebilirsiniz. Burası, bir GPS (Küresel Konumlandırma Sistemi) kullanarak önbellekleri takip ettiğiniz yerdir. Eğlenceli, heyecan verici ve neredeyse bir hazine avı gibi.

Kamp Aktiviteleri

… Ve sonunda

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, kamp geziniz sırasında hem yetişkinler hem de küçük çocuklar için keyif alabileceğiniz pek çok harika aktivite var. İster suya karşı bir tutkunuz olsun, ister biraz vahşi yaşamı keşfetmeyi hedefleyin, ister sadece biraz temiz hava almak isteyin, herkes için bir şeyler var.

Kamp yaparken yapılabilecek aktivitelerle ilgili olarak Eğlenceli Kamp Aktiviteleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.


  • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. 
  • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
  • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. 
  • Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.
  • Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.
  • Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

http://www.turkeyoutdoor.org

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!