Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı Tanıtımı

Türkiye'nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

Bu yazı dizimizde Antalya'nın ücretli ve ücretsiz kamp alanlarını yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya'nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır. Yazılarımızda özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

Kampçılık
 1. Antalya Kamp ve Karavan Alanları Tam Liste
 2. Antalya Kamp Alanları
  1. Antalya Karavan Kamp Alanları
  2. Antalya Merkez Kamp Alanları
 3. Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
  1. Kamp Uyarıları
  2. Kamp Yasakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
  3. Sahillerde Kamp Kurmak Yasak mı?
  4. Çadır Kurmak Yasak mı?
  5. Çadır Kurmak için izin gerekir mi?
  6. Çadır Kurma cezası ne kadar?
  7. Kamp yasağı var mı?
  8. Sahile çadır kurulur mu?
  9. Plajda kamp yapmak yasak mı?
  10. Kamplar kapalı mı?
  11. Antalya’da Karavan Yasak mı?
  12. Kamp için izin belgesi nasıl alınır?
 4. Antalya’da Kamp Yaparken Bilinmesi Gerekenler
  1. Antalya Kamp Yerleri
  2. Antalya Kamp Haritası
  3. Antalya Kamp Alanları ve Karavan Alanları
  4. Antalya Ücretsiz Kamp Alanları
  5. Antalya Kamp Alanları 2023
  6. Antalya’da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi
  7. Antalya’da Kamp Yapılabilecek Koyların Listesi
  8. Antalya’da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesi konularında geniş bilgi almak için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Türkiye’nin güneyinde Akdeniz kıyısında yer alan Antalya, her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turistin akın ettiği tatil beldelerinden birisidir. Değişen tatilanlayışıyla birlikte Antalya Merkez Kamp Alanları aramaları da artmıştır.

Antalya, berrak denizi ile ünlü olduğu kadar muhteşem doğasıyla da pek çok insanı kendine çeker. Deniz ve sahil tatili bakımından dünyanın önemli turizm kentlerinden biri olan Antalya tarihten kültüre, gastronomiden doğa turlarına, milli parklardan kanyonlara ve şelalelere kadar pek çok zenginliğe ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin outdoor sektörünün önemli kısmını Antalya’da düzenlenen outdoor etkinlikleri oluşturmaktadır. Kampçılıktan safariye, doğa yürüyüşlerinden dalmaya, bungee jumpingden bisiklet rotalarına kadar neredeyse bütün outdoor aktiviteleri Antalya’da yapılmaktadır.

Özellikle Antalya Ücretli Kamp Alanları ve Antalya Ücretsiz Kamp Yerleri hakkında birçok insan güncel ve güvenilir bilgi aramaktadır. Antalya çadır Kamp yerleri ve fiyatları hizmet alınan tesise ve aldığınız hizmet durumuna göre değişmektedir. Antalya’da nerede kamp yapılır? sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. 

Bize çeşitli sosyal medya kanallarından ulaşan okuyucularımızın en çok sorduğu sorulardan birisi de “Halk plajında kamp yapılır mı?” sorusudur. Evet halk plajında kamp yapmaya hukuki olarak bir engel yoktur, ancak çadırlar ve karavancıların sayısı artıp da halk plajları kullanılamaz hale geldiğinde yerel yönetimler müdahale etmekte ve plajlara kurulan çadır ve karavanlar kaldırılmaktadır.  Antalya Konyaaltı plajına çadır kurulur mu? sorusununcevabı “Çok kalabalık olmayan mevsimlerde başka insanları rahatsız etmemek koşuluyla kurulabilir.” olacaktır.  

Bu yazımızda ve içerikte verdiğimiz bağlantılarda bilgi Antalya hakkında daha fazla edinebilir, Antalya’daki en iyi kamp alanlarını ücretli ve ücretsiz, kamp tesisi veya milli park, deniz kenarı park veya orman kampı gibi kriterlere göre ayırarak tüm detaylarıyla birlikte Antalya Kamp Alanları listemizden faydalanabilirsiniz.

Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kampçılık ile İlgili Yazılarımız: Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Kamp Yasakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

2020 yılında yayımlanan bir genelge ile doğada yapılan bütün aktiviteler için önceden kolluk (jandarma-polis) izni alınması gerekmektedir.  Dolayısıyla kamp yapmadan önce de -genelgeye göre- önceden izin almalısınız. Kamp Yapmadan Önce İzin Almak Zorunlu mu? Valiliklerce bazı bölgelerde, plajlarda, özellikle ormanlarda çeşitli tarihlerde kamp yasakları uygulanabilmekte ve kampçılara idari para cezaları yazılabilmektedir. Dolayısıyla kamp yapmadan önce kamp bölgesinde herhangi bir yasak olup olmadığını resmi kurumlara sorarak teyit etmelisiniz.

Kamp Uyarıları

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.
Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.
Tanıtımını yaptığımız tesis ve işletmelerle ilişkileriniz temelde ticaret hukukuna tabi olup, yaşayacağınız ticari anlaşmazlıklar ve sorunlarla ilgili olarak sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz, suçlanamaz.

http://www.turkeyoutdoor.org

Antalya'da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi, Antalya'da Çadır Kampı Yapılabilecek Koyların Listesi ve Antalya'da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesini görmek için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Antalya Kamp Haritası

Antalya Kamp Alanları yazımızda yer alan ve tanıtımını yaptığımız bütün Antalya kamp alanlarının GPS koordinatlarını Antalya Kamp alanları haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Bağlantısı: https://goo.gl/maps/qLphkH9Ks1u369oQ7

Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı

Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı

Alanya kamp alanlarından birisi de Alanya Dimçay Kamping & Karavan kamp alanıdır. Alanya Kamping & Karavan Dim Çayı vadisinde bulunmaktadır. Dim Çayı milli parkı yolundadır. Kamp ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir aile işletmesidir.

Dim Çayı vadisinde piknik ve günübirlik gezi yapmak için onlarca piknik alanı ve tesis bulunmaktadır. Kamping & Karavan bu tesisler içerisinde çevre güvenliğinin iyi alınmış olmasıyla özellikle ailelerin tercih ettiği bir kamp alanıdır. Alanya Dimçay Kamping & Karavan’da ormanın içerisindeki yüzme havuzunun çevresinde güneşlenmek için hazırlanmış şezlong ve şemsiye gibi hizmetler de bulunmaktadır.

Dim Çayının yanı başı konumda dağ manzarası eşliğinde Dim çayının buz gibi suyunda havuza giriyorsunuz. Tesiste Dim Çayından doldurulan bir havuz bulunur, doğal olarak suyu biraz soğuk gelebilir. 

Alanya Kamping & Karavan Dim Çayı vadisinde denize 7 km. mesafede yer alıyor. Dilerseniz on dakikalık mesafede bulunan denize de gidebilirsiniz. Bu konumu sayesinde çayın çevresinde olta balıkçılığı yaparken denizde yüzme ve dalışın keyfini çıkartabiliyorsunuz.

Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı

Alanya Kamping & Karavan’da özdenle dekore edilmiş pansiyonda kalabilir, kendi çadırınızı kurabilirsiniz. Alanya Dimçay Kamping & Karavan’da sadece çadır kampı değil, karavanla ulaşım sağlarsanız karavan parkı hizmeti de verilmektedir.

Alanya Dimçay Kamping & Karavan kamp alanında dilerseniz sabah kahvaltı servisi, duş, yemek ihtiyaçlarınız için restoran, bar, kendi yemeğinizi hazırlamanız için mutfak, çamaşır yıkama imkânı ve bulaşık yıkamak için bulaşık yıkama alanından faydalanabilirsiniz. Tesiste akarsuya erişim, soyunma dolapları, çadır konaklama alanları, odun,pansiyon konaklama yerleri, karavan park alanı, ortak oturma alanı, pişirme olanakları, bulaşık yıkama alanı, ağaçlık alan, elektrik bağlantıları, market, duş, mescid (bay), mescid (bayan) sıcak su, açık havuz, çocuk parkı, buzdolabı, restoran, masalar ve banklar, voleybol alanı, çamaşır makineleri, wifi, otopark, tuvalet, gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Yine Alanya Dimçay Kamping & Karavan’da çocuk parkı, voleybol sahası, mescit ve yüzme havuzu gibi kapsamlı hizmetler de sunuluyor. Masa ve sandalye işletmeden temin edilebiliyor. Mutfak, buzdolabı elektrik gibi imkânları var.

Yakın kamp alanları:

Antalya Alanya İncekum Orman Kampı

Alanya Dim Çayı Milli Parkı Kamp Alanı

Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı

Tesiste tuvalet, duş ve soyunma kabinleri temiz. İşletmede çadır bulunmuyor kendi çadırınız ile gitmelisiniz. Çadırlar çimlerin üzerine kuruluyor. Yeterli ve ferah alanında çocuklarla rahatlıkla oyunlar oynayabilirsiniz.

Alanya Dimçay Kamping & Karavan Konaklama Fiyatları

Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı

Alanya Dimçay Kamping & Karavan’da konaklama aldığınız hizmete göre değişmektedir. Tesiste bulunan odalarda konaklama ile kendi çadırınızda konaklamanın fiyatı farklıdır. Günlük çadır kişi başı en az 120 lira kendi çadırınızla gelebilir (işletmenin çadırı bulunmuyor) ya da odalarda kalabilirsiniz. Oda konaklama ücretleri doğal olarak daha yüksek.

Konakla fiyatları sezona ve çadırı kuracağınız yere göre değişmektedir. En az kişi başı 100-170 TL arasında değişiyor. 

Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı

2022 yılı fiyatları ortalama şu şekildedir: Tek kişilik çadır geceliği kişi başı 120₺ ile konaklanabilir. 10 yaş altı çocuklar ücretsiz kalabiliyor. İki kişilik çadır ortalama 150 TL. Sürekli artan enflasyon sebebiyle fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Alanya’da tatil için Kamping & Karavan’ı tercih ederseniz tesis, sunulan hizmetler ve güncel fiyatlar için aşağıda verdiğimiz iletişim olanaklarından yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı

Alanya Dimçay Kamping & Karavan tesisinde yapılabilecekler:

 • Tesiste kaldığınız süre içerisinde doğa yürüyüşü (dağ yürüyüşü) yapabilir,
 • Bisiklet turu (kendinize ait)
 • Çadırlı kampçılık
 • Balıkçılık
 • Kanyon yürüyüşü
 • Yüzme
 • Doğa yürüyüşü
 • Karavanlı kampçılık
 • Doğa fotoğrafçılığı
 • Piknik
 • Masa ve kâğıt oyunları
 • Yoga,
 • Doğa gezisi,
 • Voleybol gibi aktiviteleri yapabilirsiniz.
 • Oyun parkında eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.
Alanya Dimçay Kamping & Karavan Kamp Alanı

Antalya Alanya Kamping & Karavan Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Özel işletme olduğundan hizmet ve fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Gitmeden önce detaylı bilgi alınız.
Antalya Alanya Kamping & Karavan Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretli
Antalya Alanya Kamping & Karavan Kamp Alanı İletişim Bilgileri: 05343990438 - 0532 341 43 44
Antalya Alanya Kamping & Karavan Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: –
Antalya Alanya Kamping & Karavan Kamp Alanı Adresi: Akçatı Mah Baraj Sok 5 Alanya / Dimçay, 07400 Alanya/Antalya
Antalya Alanya Kamping & Karavan Kamp Alanı
Harita (GPS) Koordinatları: Alanya Kamping & Karavan (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz)Bu kamp alanı ve Antalya’da bulunan 180’den fazla kamp alanının detaylı tanıtımını, resimlerini ve güncel bilgilerini https://turkeyoutdoor.org/2022/08/25/antalya-kamp-alanlari-1-giris-yazisi/ yazısında bulabilirsiniz.

Antalya Kamp Haritası

Antalya Kamp Alanları yazımızda yer alan ve tanıtımını yaptığımız bütün Antalya kamp alanlarının GPS koordinatlarını Antalya Kamp alanları haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Bağlantısı: https://goo.gl/maps/qLphkH9Ks1u369oQ7

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Türkiye'nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık. Bu yazı dizimizde Antalya'nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya'nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır.

Bulunduğunuz veya tatil amaçlı gittiğiniz ilde öncelikle yapabileceğiniz doğa aktivitelerinin, aktivite bölgelerinin, kamp alanlarının, tarihi ve turistik mekanların tam ve en geniş listelerini oluşturup okuyucumuzun kullanımına sunuyoruz.

Özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz. Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

ANTALYA

 • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. 
 • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
 • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. 
 • Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.
 • Türkiye'de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini (Polis: 155 ve Jandarma:156 numara) arayarak yapacakları doğa aktivitesi ile ilgili bilgi vermeleridir. 
 • Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.
 • Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

https://turkeyoutdoor.org/

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!