Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

www.turkeyoutdoor.org

Bu yazı dizimizde Antalya’nın ücretli ve ücretsiz kamp alanlarını yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır. Yazılarımızda özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

Türkiye’nin güneyinde Akdeniz kıyısında yer alan Antalya, her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turistin akın ettiği tatil beldelerinden birisidir. Değişen tatilanlayışıyla birlikte Antalya Merkez Kamp Alanları aramaları da artmıştır.

Antalya, berrak denizi ile ünlü olduğu kadar muhteşem doğasıyla da pek çok insanı kendine çeker. Deniz ve sahil tatili bakımından dünyanın önemli turizm kentlerinden biri olan Antalya tarihten kültüre, gastronomiden doğa turlarına, milli parklardan kanyonlara ve şelalelere kadar pek çok zenginliğe ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin outdoor sektörünün önemli kısmını Antalya’da düzenlenen outdoor etkinlikleri oluşturmaktadır. Kampçılıktan safariye, doğa yürüyüşlerinden dalmaya, bungee jumpingden bisiklet rotalarına kadar neredeyse bütün outdoor aktiviteleri Antalya’da yapılmaktadır.

Özellikle Antalya Ücretli Kamp Alanları ve Antalya Ücretsiz Kamp Yerleri hakkında birçok insan güncel ve güvenilir bilgi aramaktadır. Antalya çadır Kamp yerleri ve fiyatları hizmet alınan tesise ve aldığınız hizmet durumuna göre değişmektedir. Antalya’da nerede kamp yapılır? sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. 

Bize çeşitli sosyal medya kanallarından ulaşan okuyucularımızın en çok sorduğu sorulardan birisi de “Halk plajında kamp yapılır mı?” sorusudur. Evet halk plajında kamp yapmaya hukuki olarak bir engel yoktur, ancak çadırlar ve karavancıların sayısı artıp da halk plajları kullanılamaz hale geldiğinde yerel yönetimler müdahale etmekte ve plajlara kurulan çadır ve karavanlar kaldırılmaktadır.  Antalya Konyaaltı plajına çadır kurulur mu? sorusunun cevabı “Çok kalabalık olmayan mevsimlerde başka insanları rahatsız etmemek koşuluyla kurulabilir.” olacaktır.  

Bu yazımızda ve içerikte verdiğimiz bağlantılarda bilgi Antalya hakkında daha fazla edinebilir, Antalya’daki en iyi kamp alanlarını ücretli ve ücretsiz, kamp tesisi veya milli park, deniz kenarı park veya orman kampı gibi kriterlere göre ayırarak tüm detaylarıyla birlikte Antalya Kamp Alanları listemizden faydalanabilirsiniz.

Kampçılık
 1. Antalya Kamp ve Karavan Alanları Tam Liste
 2. Antalya Kamp Alanları
  1. Antalya Karavan Kamp Alanları
  2. Antalya Merkez Kamp Alanları
 3. Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
  1. Kamp Uyarıları
  2. Kamp Yasakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
  3. Sahillerde Kamp Kurmak Yasak mı?
  4. Çadır Kurmak Yasak mı?
  5. Çadır Kurmak için izin gerekir mi?
  6. Çadır Kurma cezası ne kadar?
  7. Kamp yasağı var mı?
  8. Sahile çadır kurulur mu?
  9. Plajda kamp yapmak yasak mı?
  10. Kamplar kapalı mı?
  11. Antalya’da Karavan Yasak mı?
  12. Kamp için izin belgesi nasıl alınır?
 4. Antalya’da Kamp Yaparken Bilinmesi Gerekenler
  1. Antalya Kamp Yerleri
  2. Antalya Kamp Haritası
  3. Antalya Kamp Alanları ve Karavan Alanları
  4. Antalya Ücretsiz Kamp Alanları
  5. Antalya Kamp Alanları 2023
  6. Antalya’da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi
  7. Antalya’da Kamp Yapılabilecek Koyların Listesi
  8. Antalya’da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesi konularında geniş bilgi almak için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kampçılık ile İlgili Yazılarımız: Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Kamp Yasakları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

2020 yılında yayımlanan bir genelge ile doğada yapılan bütün aktiviteler için önceden kolluk (jandarma-polis) izni alınması gerekmektedir.  Dolayısıyla kamp yapmadan önce de -genelgeye göre- önceden izin almalısınız. Kamp Yapmadan Önce İzin Almak Zorunlu mu? Valiliklerce bazı bölgelerde, plajlarda, özellikle ormanlarda çeşitli tarihlerde kamp yasakları uygulanabilmekte ve kampçılara idari para cezaları yazılabilmektedir. Dolayısıyla kamp yapmadan önce kamp bölgesinde herhangi bir yasak olup olmadığını resmi kurumlara sorarak teyit etmelisiniz.

Kamp Uyarıları

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.
Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.
Tanıtımını yaptığımız tesis ve işletmelerle ilişkileriniz temelde ticaret hukukuna tabi olup, yaşayacağınız ticari anlaşmazlıklar ve sorunlarla ilgili olarak sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz, suçlanamaz.

www.turkeyoutdoor.org

Antalya’da Kamp Yapılabilecek Bütün Yerlerin Listesi, Antalya’da Çadır Kampı Yapılabilecek Koyların Listesi ve Antalya’da Kamp, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Parklar Listesini görmek için Antalya Kamp Alanları Tam Liste başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Antalya Kamp Haritası

Antalya Kamp Alanları yazımızda yer alan ve tanıtımını yaptığımız bütün Antalya kamp alanlarının GPS koordinatlarını Antalya Kamp alanları haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz. Harita Bağlantısı: https://goo.gl/maps/qLphkH9Ks1u369oQ7

Antalya Gündoğmuş Tanıtımı

Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilçedir. İlçenin yüzölçümü 1.337 km²’dir ve nüfusu 17.000’dir. Gündoğmuş, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çekmektedir.Kamp AlanlarıGündoğmuş’ta birçok kamp alanı bulunmaktadır. En popüler kamp alanları arasında;

 • Eğrigöl Kamp Alanı
 • Pınarbaşı Kamp Alanı
 • Geyik Dağı Kamp Alanı
 • Yeşil Vadi Kamp Alanı
 • Yaylalar Kamp Alanı

OutdoorGündoğmuş, outdoor aktiviteleri yapmak için ideal bir yerdir. En popüler outdoor aktiviteleri arasında;

 • Doğa yürüyüşü
 • Dağcılık
 • Bisiklet turu
 • Su sporları
 • Rafting

Gezilecek YerlerGündoğmuş’ta birçok gezilecek yer bulunmaktadır. En popüler gezilecek yerler arasında;

 • Eğrigöl
 • Pınarbaşı Şelalesi
 • Geyik Dağı
 • Yeşil Vadi
 • Yaylalar
 • Casae Antik Kenti
 • Cem Sultan Camii

EğrigölEğrigöl, Gündoğmuş ilçesine bağlı bir göldür. Göl, tektonik bir göldür ve 1000 metre rakımdadır. Eğrigöl, turkuaz rengi suyu ve çevredeki yemyeşil ormanlarla dikkat çekmektedir. Eğrigöl, kamp yapmak, doğa yürüyüşü yapmak ve yüzmek için ideal bir yerdir.Gündoğmuş, Antalya’nın doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken bir ilçedir. Kamp yapmak, doğa yürüyüşü yapmak, su sporları yapmak ve tarihi yerleri gezmek için ideal bir yerdir.

www.turkeyoutdoor.org

ANTALYA

Antalya Gündoğmuş Söbüçimen Yaylası “Eğrigöl” Kamp Alanı

Konya ve Antalya sınırında, Toroslar’ın Geyik Dağları eteklerindeki Söbüçimen Yaylası’nda yer alan Eğrigöl, Antalya şehir merkezine yaklaşık 180 km. Gündoğmuş ilçe merkezine ise 45 km. mesafede bulunuyor. 

Antalya’da Geyik Dağı eteklerindeki, 2 bin 350 rakımdaki saklı güzellik Eğrigöl, görenleri hayran bırakıyor. Doğaseverler bölgeyi ‘Antalya’nın Alpleri’ olarak nitelendirirken, bölgeye gelecek olanlara da “Lütfen bu güzelliği kirletmeyelim” uyarısında bulunuyor.

Antalya Söbüçimen Yaylası

Antalya Söbüçimen Yaylası, Antalya ilinin Serik ilçesine bağlı bir yayladır. Yayla, 1750 metre rakımda yer almaktadır. Söbüçimen Yaylası, yemyeşil doğası, temiz havası ve sakinliği ile dikkat çekmektedir. Yayla, yaz aylarında piknik yapmak, kamp yapmak, trekking yapmak ve dağ bisikleti sürmek için ideal bir yerdir.

Söbüçimen Yaylası’na Nasıl Gidilir? Söbüçimen Yaylası’na Antalya’dan yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile ulaşılabilir. Yaylaya ulaşmak için Serik ilçesine gitmek ve ardından Söbüçimen Yaylası yolunu takip etmek gerekir.

Söbüçimen Yaylası’nda Ne Yapılır? Söbüçimen Yaylası’nda yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Yaylada piknik yapmak, kamp yapmak, trekking yapmak, dağ bisikleti sürmek, doğa yürüyüşü yapmak ve fotoğraf çekmek mümkündür. Yaylada ayrıca birkaç restoran ve kafe bulunmaktadır.

Söbüçimen Yaylası’nda Ne Yenir? Söbüçimen Yaylası’nda yöresel yemekler bulmak mümkündür. Yaylada en çok tüketilen yemekler arasında mantı, pide, lahmacun ve kebaplar yer almaktadır. Yaylada ayrıca süt ürünleri ve kahvaltılık ürünler de bulunmaktadır.

Söbüçimen Yaylası’nda Konaklama: Söbüçimen Yaylası’nda birkaç konaklama yeri bulunmaktadır. Yaylada bulunan konaklama yerleri arasında pansiyonlar, oteller ve kamp alanları yer almaktadır.

Söbüçimen Yaylası’nın Tarihi: Söbüçimen Yaylası, geçmişte bir Ermeni yerleşim yeridir. Yaylada bulunan Ermeni kilisesi, yaylanın tarihi önemini göstermektedir.

Söbüçimen Yaylası’nın Doğası: Söbüçimen Yaylası, yemyeşil doğası ile dikkat çekmektedir. Yaylada çam, sedir, meşe ve çınar ağaçları bulunmaktadır. Yaylada ayrıca birçok bitki ve hayvan türü bulunmaktadır.

Söbüçimen Yaylası’nın Hava Durumu: Söbüçimen Yaylası’nın hava durumu, yaz aylarında serin ve kış aylarında soğuk geçer. Yaylada kar yağışı da görülür.

Söbüçimen Yaylası, Antalya’nın doğal güzellikleri ve sakinliği ile dikkat çeken bir yayladır. Yayla, yaz aylarında piknik yapmak, kamp yapmak, trekking yapmak ve dağ bisikleti sürmek için ideal bir yerdir. Yaylada birçok kamp alanı bulunmaktadır. Kamp alanlarının çoğu ücretsizdir.

Toroslar’ın Geyik Dağı eteklerinde Taşeli Platosu’nda yaklaşık 2 bin 350 rakımdaki Eğrigöl, haziran ve temmuz aylarında doğa ve fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez rotası. Eğrigöl Yaylası’nda kamp yapmak, doğa ile iç içe olmak ve huzurlu bir tatil geçirmek için harika bir fırsattır.

Yaylada, birçok aktivite yapmak mümkündür. Yüzme, trekking, dağ bisikleti, fotoğrafçılık gibi aktiviteler yapılabilir. Eğrigöl Yaylası’nda ayrıca, birçok tarihi ve kültürel mekan bulunmaktadır. Yaylada, Geyik Dağları Milli Parkı ve Uçansu Şelalesi bulunmaktadır.

Bir yanda 3-4 metrelik kar kütleleri diğer yanda dağ laleleri, çiğdemler, ters laleler, sümbüller ile onlarca farklı bitkiyle çevrili Eğrigöl, sazan balığının yanı sıra pek çok balık türünü barındırıyor. Göl etrafında koyun ve yaban keçileriyle birlikte boz ayıları, yüksekten uçan kartalları ve şahinleri de görmek mümkün. Eğrigöl Yaylası, Antalya’da kamp yapmak için en iyi yerlerden biridir. Yayla, temiz, güvenli ve huzurlu bir tatil için harika bir fırsattır.

Olta balıkçılığı yapılan gölde, sazan balığının yanı sıra pek çok balık çeşidi yaşıyor. Gölün etrafında, yaban keçileri, koyun, boz ayı, kartal, şahin gibi hayvanlara rastlanıyor.Doğanın kucağında huzur bulmak isteyen herkesin akın ettiği bölge, dağ bisikleti ve doğa yürüyüşleri ile tırmanış yapmak isteyenlere, eşsiz bir görsellik içerisinde, doyumsuz anlar yaşatıyor.

Göl, piknik ve kamp yapmak için gelenleri de misafir ediyor. Gölün çevresinde kamp kuranlar için, gürültüden uzakta sessizliğin tadını çıkarmak ve geceleri zifiri karanlıkta ışıl ışıl gökyüzünü izlemek, hayatlarında unutamayacakları bir deneyim oluyor.  

Çevresinde dağ bisikleti, doğa fotoğrafçılığı, kampçılık, tırmanma, kayak ve trekking için ideal olan Eğrigöl, tüm bu özellikleriyle Türkiye’nin 2350 metredeki en canlı gölü özelliğini taşıyor.

Google Maps Yorumları

 • “Eğrigöl Yaylası, kamp yapmak için harika bir yer. Doğa ile iç içe olmak ve huzurlu bir tatil geçirmek için harika bir fırsattır.” – Mehmet
 • “Eğrigöl Yaylası, Antalya’nın en güzel yaylalarından biridir. Yaylada, birçok aktivite yapmak mümkündür. Yüzme, trekking, dağ bisikleti, fotoğrafçılık gibi aktiviteler yapılabilir.” – Ayşe
 • “Eğrigöl Yaylası, Antalya’da kamp yapmak için en iyi yerlerden biridir. Yayla, temiz, güvenli ve huzurlu bir tatil için harika bir fırsattır.” – Ahmet

Maps Koordinatları

 • 36.882574873954695, 32.22328639776214

Eğrigöl Yaylası’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

 • Yüzme
 • Trekking
 • Dağ bisikleti
 • Fotoğrafçılık
 • Tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etme

Eğrigöl Yaylası’nda Kamp Yapmanın Faydaları

 • Doğa ile iç içe olmak
 • Huzurlu bir tatil geçirmek
 • Birçok aktivite yapmak
 • Tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etmek
 • Sakin ve sessiz bir ortamda olmak
 • Ekonomik bir tatil yapmak

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

www.turkeyoutdoor.org

Bu yazı dizimizde Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtıyoruz. #Antalya deniz, güneş, doğa ve tarihin bütünleştiği bir şehirdir. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın her ilçesi başlı başına birer doğa harikasıdır.

Bulunduğunuz veya tatil amaçlı gittiğiniz ilde öncelikle yapabileceğiniz doğa aktivitelerinin, aktivite bölgelerinin, kamp alanlarının, tarihi ve turistik mekanların tam ve en geniş listelerini oluşturup okuyucumuzun kullanımına sunuyoruz.

Özellikle kampçılardoğa severler, karavancılardoğa tatilcileri, macera turizmikültür turizmi ve outdoor ekstrem sporları yapanlar için en çok aranan bilgileri derlemeye gayret gösteriyoruz.

Listede gördüğünüz eksiklikleri ve eklenmesini istediğiniz bilgileri iletişim sayfamızda bulunan kanallardan bize ulaştırabilirsiniz.

ANTALYA