Bilecik Dodurga Barajı Kamp Alanı

11 BİLECİK

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

Bu yazı dizimizde Bilecik ilinin zengin tarihi ve benzersiz turistik yerlerini keşfedeceğiz. Bilecik, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan eşsiz doğal güzelliklere ve tarihi hazinelere sahip bir ilimizdir. Her köşesinde farklı bir hikaye ve doğal güzellik barındıran Bilecik , tatilcileri tarihin derinliklerine ve doğanın kucaklayıcı kollarına davet ediyor.

Dodurga Barajı Kamp Alanı: Sessizlik ve Doğa İle Buluşma Fırsatı

Bilecik Dodurga Barajı Kamp Alanı

Dodurga Barajı Kamp Alanı, 1073 metre rakımıyla, huzurlu ve doğal bir kamp deneyimi arayanların favori noktalarından biridir. Dodurga Barajı, Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yer almakta olup, şehir merkezine 50 kilometre mesafededir.

GPS Koordinatları: [KOORDİNATLAR].

Baraj, ailelerin piknik yapabileceği, doğaseverlerin sessizliğin tadını çıkarabileceği bir mekândır. Çevresinde herhangi bir işletme bulunmadığı için, doğayla iç içe kamp yapmak ve piknik keyfi yaşamak isteyenlerin ideal tercihlerinden biridir.

Bilecik Dodurga Barajı Kamp Alanı

Dodurga Barajı Ulaşım ve Özellikleri:

  • Konum: Dodurga Barajı, Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, GPS Koordinatları: [KOORDİNATLAR]
  • Rakım: 1073 metre
  • Ulaşım: Dodurga Köyü’ne 5 kilometre uzaklıkta bulunan baraja, Darıdere yol ayrımından 3 kilometre devam ederek ulaşabilirsiniz. Yol ayrımından sonra 1.5 kilometre düz devam ederek baraja varabilirsiniz.

Bölgenin sakin doğası ve huzur veren ortamı sayesinde Dodurga Barajı, piknik severlerin ve kampçıların sıkça tercih ettiği bir noktadır. Etrafında çevre düzenlemesi yapılmamış olsa da bölge, doğal güzellikleriyle cazibe merkezi oluşturur. Ayrıca amatör balıkçılar baraj gölünde keyifli balık tutma deneyimini yaşayabilirler.

Bilecik Dodurga Barajı Kamp Alanı

Sadece kampçıları değil, doğanın güzelliklerinin tadını çıkarmak isteyen herkesi ağırlayan Dodurga Barajı, özellikle yaz aylarında serin havası ve sakinliğiyle öne çıkar. Ancak çevre düzenlemesi henüz tamamlanmamış olması nedeniyle ziyaretçilere, doğayı kirletmemeleri ve çöplerini düzgün bir şekilde imha etmeleri konusunda duyarlı olmaları çağrısı yapılır.

Dodurga Barajı Kamp Alanı Özellikleri:

  • Konum: Dodurga Barajı, Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, GPS Koordinatları: [KOORDİNATLAR]
  • Ulaşım: Özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Rakım: 1073 metre
Bilecik Dodurga Barajı Kamp Alanı

Baraj çevresinde herhangi bir tesis veya işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp veya piknik yapmayı planlayanlar, ihtiyaçlarını önceden temin ederek bölgeye gelmelidirler. Kamp yapmak isteyenlerin özellikle tuvalet, çeşme ve banyo gibi olanaklara sahip olmadığını unutmamaları önemlidir.

Bilecik Dodurga Barajı Kamp Alanı

Dodurga Barajı Kamp Alanı, Bilecik bölgesinin doğa ve sükûneti arayanlar için ideal kaçamağıdır. Ücretsiz olarak sunulan bu kamp alanı, şehrin karmaşasından uzaklaşarak doğanın sessizliğinde huzur bulmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kampçılık ile İlgili Yazılarımız: Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.
Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.
Tanıtımını yaptığımız tesis ve işletmelerle ilişkileriniz temelde ticaret hukukuna tabi olup, yaşayacağınız ticari anlaşmazlıklar ve sorunlarla ilgili olarak sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz, suçlanamaz.

http://www.turkeyoutdoor.org

Bilecik’te kamp, doğa yürüyüşü, dağcılık, bisiklet gibi outdoor aktiviteleri için aşağıdaki listemizi kontrol edebilirsiniz.

Bilecik’te Kamp, Karavan, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Bütün Alanlar

Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp AlanıBilecik Kınık Şelalesi Kamp AlanıBilecik Kömürsu Yaylası Kamp Alanı
Bilecik Kurtköy Bölgesi Kamp AlanıBilecik Pelitözü Göleti Kamp AlanıBilecik Sofular Yaylası Kamp Alanı
Bilecik Sarıdayı-Uzuncam Yayla Kamp AlanıBilecik Turbin Mesire ve Kamp AlanıBilecik’te Yapılabilecek Outdoor ve Doğa Aktiviteleri
Bilecik’te Bulunan ŞelalelerBilecik’te Bulunan Kamp AlanlarıBilecik Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı
Bilecik Büyükelmali Göleti Kamp AlanıBilecik Çavuşköy Göleti Kamp AlanıBilecik Çiçekli Yayla Kamp Alanı
Bilecik Dodurga Barajı Kamp AlanıBilecik Günyurdu Barajı Kamp AlanıBilecik Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Bilecik’te Bulunan Doğal GüzelliklerBilecik’te Dağ ve Doğa YürüyüşüBilecik’te Bulunan Dağ, Yayla ve Akarsular
Bilecik Mesire Yerleri ve Kamp AlanlarıBilecik Yenipazar TanıtımıBilecik Suuçtu Şelalesi Tanıtımı
Bilecik Pelitözü Göleti ve Gölpark TanıtımıBilecik Rıza Paşa Göleti TanıtımıBilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Tanıtımı
Bilecik Kamçı Yaylası TanıtımıBilecik Kömürsu Yaylası TanıtımıBilecik İnhisar Mağarası ve Şelalesi Tanıtımı
Bilecik Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı TanıtımıBilecik Bozcaarmut Göleti TanıtımıBilecik Kent Ormanı Tanıtımı
Bilecik Kamp, Karavan, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Alanlar

Etiketler: #BilecikKampAlanları #BilecikDoğaYürüyüşü #BilecikOutdoor #BilecikTabiatYürüyüşü #BilecikKampKeyfi #BilecikDoğaKeşfi #BilecikDoğaAktiviteleri #BilecikKampHayatı #BilecikMacera #BilecikAçıkHavaEtkinlikleri #BilecikDoğaGüzellikleri #BilecikDoğaTurları #BilecikKampçılık #BilecikYabanHayatı #BilecikDogaCenneti Bilecik bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Bilecik görülmesi gereken yerler, Bilecik gezecek yerler, Bilecik gezi, Bilecik gezi rehberi, Bilecik gezi yazısı, Bilecik gezilecek çarşı, Bilecik gezilecek doğal yerler, Bilecik gezilecek doğal yerler haritası, Bilecik gezilecek tarihi yerler, Bilecik gezilecek yerler, Bilecik gezilecek yerler doğa, Bilecik ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Bilecik kalesi, Bilecik merkezde gidilecek yerler, Bilecik merkezde ne var, Bilecik ne yenir nerede yenilir, Bilecik ne yenir nereler gezilir, Bilecik otelleri, Bilecik seyahat rehberi, Bilecik tarihi, Bilecik tarihi yerler, Bilecik turizm potansiyeli, Bilecik turizm rehberi, Bilecik turizm ve tanıtım, Bilecik ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Bilecik şehir rehberi, Bilecik’de bir günde ne yapılır?, Bilecik’de gezilecek doğal yerler, Bilecik’de gezilecek mekanlar, Bilecik’de ne yapılır, Bilecik’de ne yenir, Bilecik’de nereye gidilir?, gezilecek yerler, geziye hazırlık, #Bilecik #Bilecikmağaraları #mağara #mağaraturizmi #outdoor #Bilecikoutdoor #ekoturizm #turkeyoutdoor #outdoor #outdoorlife

https://turkeyoutdoor.org/

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!