Bilecik Günyurdu Barajı Kamp Alanı

11 BİLECİK

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

Bu yazı dizimizde Bilecik ilinin zengin tarihi ve benzersiz turistik yerlerini keşfedeceğiz. Bilecik, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan eşsiz doğal güzelliklere ve tarihi hazinelere sahip bir ilimizdir. Her köşesinde farklı bir hikaye ve doğal güzellik barındıran Bilecik , tatilcileri tarihin derinliklerine ve doğanın kucaklayıcı kollarına davet ediyor.

Günyurdu Barajı Kamp Alanı: Doğanın Kucağında Huzurlu Anlar

Bilecik Günyurdu Barajı Kamp Alanı

Günyurdu Barajı Kamp Alanı, Pazaryeri ilçe merkezine 7.3 kilometre uzaklıkta bulunur ve sulama amacıyla inşa edilmiştir. Doğanın içinde yer alan bu gölet kenarında hem kamp yapabilir hem de piknik keyfi yaşayabilirsiniz.

Baraj göleti 835 metre rakıma sahiptir ve girişleri ücretsizdir. Ancak unutulmaması gereken nokta, kamp ve piknik için gereken tüm ekipmanları ve ihtiyaç malzemelerini yanınızda getirmektir.

Bilecik Günyurdu Barajı Kamp Alanı

Günyurdu Barajı ve Özellikleri:

  • Konum: Pazaryeri ilçesine 7.3 kilometre uzaklıkta
  • Rakım: 835 metre
  • Ulaşım: Özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Günyurdu Barajı, Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde oldukça geniş bir arazinin ortasında yer alır. Şehir merkezine 37 kilometre mesafede bulunan baraj, eski adıyla “Bakraz Göleti” olarak da bilinir. Baraj bölgesine ulaşımı özel araçlarınızla sağlayabilirsiniz.

Bilecik Günyurdu Barajı Kamp Alanı

Barajın el değmemiş doğası ve temiz havası, çadır ve karavan kampı yapmak isteyenler için oldukça uygun alanlar sunar. Aynı zamanda balık tutmayı sevenler için de ideal bir mekândır. Ancak bölge, temizlik konusunda dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Günübirlik piknikçilerin sıklıkla tercih ettiği bu alanın, temiz kalması doğa severlerin sorumluluğundadır.

Bilecik Günyurdu Barajı Kamp Alanı

Günyurdu Barajı etrafında ağaçlandırma çalışmaları da yapılarak bölge daha keyifli bir hâl almıştır. Doğa içinde yürüyüş yapmak, fotoğraf çekmek ve piknik yapmak isteyenler için uygun bir mekândır. Bölge halkı tarafından sıkça tercih edilen bu nokta, farklı doğa aktiviteleri için oldukça elverişlidir.

Bilecik Günyurdu Barajı Kamp Alanı

Baraj çevresinde herhangi bir tesis veya işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle bölgeye gitmeden önce ihtiyaçlarınızı tamamlamanız gerekmektedir. Tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar da bulunmamaktadır.

Bilecik Günyurdu Barajı Kamp Alanı

Günyurdu Barajı Kamp Alanı, doğanın sakinliği ve güzelliğiyle baş başa kalıp huzur arayanlar için güzel bir alternatiftir. Ücretsiz olarak sunulan bu kamp alanı, doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

Kamp Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kampçılık ile İlgili Yazılarımız: Önceki yayınlarda kampçılık nedir sorusunun cevabını vererek kampçılığın tanımını yapmış, kampçılık eğitimi ve kamp ekipmanları üzerine bilgi vermiştik. Üçüncü yazımızda ise kamp türlerini açıklamıştık. Kampçılık ve doğada hayatta kalma üzerine yazmaya devam ediyoruz. Kamp nasıl yapılır, kampçılık nedir, kamp ekipmanları nelerdir, temel outdoor ve dağcılık eğitimi yazılarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.
Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.
Tanıtımını yaptığımız tesis ve işletmelerle ilişkileriniz temelde ticaret hukukuna tabi olup, yaşayacağınız ticari anlaşmazlıklar ve sorunlarla ilgili olarak sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz, suçlanamaz.

http://www.turkeyoutdoor.org

Bilecik’te kamp, doğa yürüyüşü, dağcılık, bisiklet gibi outdoor aktiviteleri için aşağıdaki listemizi kontrol edebilirsiniz.

Bilecik’te Kamp, Karavan, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Bütün Alanlar

Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp AlanıBilecik Kınık Şelalesi Kamp AlanıBilecik Kömürsu Yaylası Kamp Alanı
Bilecik Kurtköy Bölgesi Kamp AlanıBilecik Pelitözü Göleti Kamp AlanıBilecik Sofular Yaylası Kamp Alanı
Bilecik Sarıdayı-Uzuncam Yayla Kamp AlanıBilecik Turbin Mesire ve Kamp AlanıBilecik’te Yapılabilecek Outdoor ve Doğa Aktiviteleri
Bilecik’te Bulunan ŞelalelerBilecik’te Bulunan Kamp AlanlarıBilecik Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı
Bilecik Büyükelmali Göleti Kamp AlanıBilecik Çavuşköy Göleti Kamp AlanıBilecik Çiçekli Yayla Kamp Alanı
Bilecik Dodurga Barajı Kamp AlanıBilecik Günyurdu Barajı Kamp AlanıBilecik Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Bilecik’te Bulunan Doğal GüzelliklerBilecik’te Dağ ve Doğa YürüyüşüBilecik’te Bulunan Dağ, Yayla ve Akarsular
Bilecik Mesire Yerleri ve Kamp AlanlarıBilecik Yenipazar TanıtımıBilecik Suuçtu Şelalesi Tanıtımı
Bilecik Pelitözü Göleti ve Gölpark TanıtımıBilecik Rıza Paşa Göleti TanıtımıBilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Tanıtımı
Bilecik Kamçı Yaylası TanıtımıBilecik Kömürsu Yaylası TanıtımıBilecik İnhisar Mağarası ve Şelalesi Tanıtımı
Bilecik Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı TanıtımıBilecik Bozcaarmut Göleti TanıtımıBilecik Kent Ormanı Tanıtımı
Bilecik Kamp, Karavan, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Alanlar

Etiketler: Bilecik bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Bilecik görülmesi gereken yerler, Bilecik gezecek yerler, Bilecik gezi, Bilecik gezi rehberi, Bilecik gezi yazısı, Bilecik gezilecek çarşı, Bilecik gezilecek doğal yerler, Bilecik gezilecek doğal yerler haritası, Bilecik gezilecek tarihi yerler, Bilecik gezilecek yerler, Bilecik gezilecek yerler doğa, Bilecik ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Bilecik kalesi, Bilecik merkezde gidilecek yerler, Bilecik merkezde ne var, Bilecik ne yenir nerede yenilir, Bilecik ne yenir nereler gezilir, Bilecik otelleri, Bilecik seyahat rehberi, Bilecik tarihi, Bilecik tarihi yerler, Bilecik turizm potansiyeli, Bilecik turizm rehberi, Bilecik turizm ve tanıtım, Bilecik ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Bilecik şehir rehberi, Bilecik’de bir günde ne yapılır?, Bilecik’de gezilecek doğal yerler, Bilecik’de gezilecek mekanlar, Bilecik’de ne yapılır, Bilecik’de ne yenir, Bilecik’de nereye gidilir?, gezilecek yerler, geziye hazırlık, #Bilecik #Bilecikmağaraları #mağara #mağaraturizmi #outdoor #Bilecikoutdoor #ekoturizm #turkeyoutdoor #outdoor #outdoorlife #BilecikKampAlanları #BilecikDoğaYürüyüşü #BilecikOutdoor #BilecikTabiatYürüyüşü #BilecikKampKeyfi #BilecikDoğaKeşfi #BilecikDoğaAktiviteleri #BilecikKampHayatı #BilecikMacera #BilecikAçıkHavaEtkinlikleri #BilecikDoğaGüzellikleri #BilecikDoğaTurları #BilecikKampçılık #BilecikYabanHayatı #BilecikDogaCenneti

https://turkeyoutdoor.org/

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!