11 BİLECİK

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

Türkiye’nin Outdoor Sayfası olarak özellikle outdoor turizminde büyük eksiklik olarak gördüğümüz illerin tek tek tanıtımı, illerde yapılabilecek outdoor aktiviteleri, outdoor ürün satan firmalar, kamp alanları, doğal güzellikler, yürüyüş rotaları gibi bütün bilgileri içeren bir yazı dizisine başladık.

www.turkeyoutdoor.org

Bu yazı dizimizde Bilecik ilinin zengin tarihi ve benzersiz turistik yerlerini keşfedeceğiz. Bilecik, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan eşsiz doğal güzelliklere ve tarihi hazinelere sahip bir ilimizdir. Her köşesinde farklı bir hikaye ve doğal güzellik barındıran Bilecik , tatilcileri tarihin derinliklerine ve doğanın kucaklayıcı kollarına davet ediyor.

Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp Alanı: Doğanın Kucağında Huzurlu Anlar

Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Küçükelmalı Tabiat Parkı, ülkemizin en yeni ve güzel tabiat parklarından biri olarak Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bulunmaktadır. Şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta olan bu parka özel araçlar veya minibüslerle kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Doğal güzellikleri ve imkanları ile ünlü olan Küçükelmalı Tabiat Parkı, yıl boyunca birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Özellikler ve Aktiviteler:

  • Konum: Pazaryeri ilçesinde, şehir merkezine 40 km uzaklıkta
  • Ulaşım: Özel araçlar veya minibüslerle

Küçükelmalı Tabiat Parkı, Bozcaarmut Gölü’ne giden güzergah üzerinde yer alır ve çadır kampı ile karavan kampı için uygun alanlar sunar. Ayrıca günübirlik piknikler, bisiklet sürme, gölette olta balıkçılığı, doğa yürüyüşleri, doğa fotoğrafçılığı gibi birçok etkinliği gerçekleştirmek mümkündür. Parkın içinde bulunan iki gölet, atmosfere güzellik katmaktadır.

Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Özellikle yaz aylarında hafta sonları oldukça kalabalık olan Küçükelmalı Tabiat Parkı, sıcaktan bunalanlara serinleme ve rahatlama fırsatı sunar.

Kamp Alanı Özellikleri:

  • Konum: Göl Kenarı
  • Ulaşım: Özel araçlar veya toplu taşıma araçları ile
Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Küçükelmalı Tabiat Parkı içerisinde birçok olanak mevcuttur. Ancak giriş ücreti şahıslar için 2,5 TL, otomobiller için 7 TL olarak tahsil edilmektedir. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı parka gitmeden önce temin etmeniz önerilir.

Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kamp Olanakları:

  • Çeşme, dere, akarsu köprüsü, etkinlik alanı, çocuk oyun alanı, gölet alanı, bisiklet yolu, olta balıkçılığı, doğa yürüyüşü, oryantiring, botanik gezisi, bisiklet sporu, fotoğrafçılık, kuş gözlemciliği, dağ bisikleti, piknik alanı ve piknik masaları, yaban hayat gözlemciliği, atlı yürüyüş ve otopark alanı.
  • WC, elektrik ve duş imkanı bulunmamaktadır.
  • Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.
Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp Alanı, Bilecik’in huzur dolu doğasıyla kucaklaşabileceğiniz, çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçirebileceğiniz harika bir yerdir. Çadır veya karavanınızı alarak unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kampçılık Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kamp yapmadan önce, seçtiğiniz bölgenin kurallarını ve yönergelerini dikkatlice okumak önemlidir. Ayrıca, çevreye saygılı bir şekilde kamp yapmak, doğayı koruma ve gelecek nesiller için bırakma sorumluluğunu içerir.

TurkeyOutdoor Kampçılık Rehberi

Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu kampçılık rehberi tüm yazılar

Özellikle kamp alanları başta olmak üzere bütün turizm aktivitelerinde yapılan yorumların kişiye ve zamana göre değişen “normatif olmayan, göreceli” yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bir kişinin çok beğendiği ve tavsiye ettiği bir turizm tesisi / doğa aktivitesinin başka bir kişi hiç beğenmeyebilir. Listemizi yaparken olabildiğince nesnel olmaya çalışsak da bazı tesisler hakkında yapılan yorumları da eklemek zorunda kaldık.

Kamp yapmadan, tatile gitmeden önce plan yapmanızı, kalacak yer ayarlamanızı son güne bırakmamanızı, internet yorumlarının yanıltıcı olabileceğinin aklınızda bulundurmanızı, gideceğiniz tesisin internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi almanız gerektiğini unutmayın.

Bilecik’te kamp, doğa yürüyüşü, dağcılık, bisiklet gibi outdoor aktiviteleri için aşağıdaki listemizi kontrol edebilirsiniz.

Bilecik’te Kamp, Karavan, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Bütün Alanlar

Bilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Kamp AlanıBilecik Kınık Şelalesi Kamp AlanıBilecik Kömürsu Yaylası Kamp Alanı
Bilecik Kurtköy Bölgesi Kamp AlanıBilecik Pelitözü Göleti Kamp AlanıBilecik Sofular Yaylası Kamp Alanı
Bilecik Sarıdayı-Uzuncam Yayla Kamp AlanıBilecik Turbin Mesire ve Kamp AlanıBilecik’te Yapılabilecek Outdoor ve Doğa Aktiviteleri
Bilecik’te Bulunan ŞelalelerBilecik’te Bulunan Kamp AlanlarıBilecik Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı
Bilecik Büyükelmali Göleti Kamp AlanıBilecik Çavuşköy Göleti Kamp AlanıBilecik Çiçekli Yayla Kamp Alanı
Bilecik Dodurga Barajı Kamp AlanıBilecik Günyurdu Barajı Kamp AlanıBilecik Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Bilecik’te Bulunan Doğal GüzelliklerBilecik’te Dağ ve Doğa YürüyüşüBilecik’te Bulunan Dağ, Yayla ve Akarsular
Bilecik Mesire Yerleri ve Kamp AlanlarıBilecik Yenipazar TanıtımıBilecik Suuçtu Şelalesi Tanıtımı
Bilecik Pelitözü Göleti ve Gölpark TanıtımıBilecik Rıza Paşa Göleti TanıtımıBilecik Küçükelmalı Tabiat Parkı Tanıtımı
Bilecik Kamçı Yaylası TanıtımıBilecik Kömürsu Yaylası TanıtımıBilecik İnhisar Mağarası ve Şelalesi Tanıtımı
Bilecik Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı TanıtımıBilecik Bozcaarmut Göleti TanıtımıBilecik Kent Ormanı Tanıtımı
Bilecik Kamp, Karavan, Piknik ve Doğa Gezisi Yapılabilecek Alanlar

Etiketler: Bilecik bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Bilecik görülmesi gereken yerler, Bilecik gezecek yerler, Bilecik gezi, Bilecik gezi rehberi, Bilecik gezi yazısı, Bilecik gezilecek çarşı, Bilecik gezilecek doğal yerler, Bilecik gezilecek doğal yerler haritası, Bilecik gezilecek tarihi yerler, Bilecik gezilecek yerler, Bilecik gezilecek yerler doğa, Bilecik ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Bilecik kalesi, Bilecik merkezde gidilecek yerler, Bilecik merkezde ne var, Bilecik ne yenir nerede yenilir, Bilecik ne yenir nereler gezilir, Bilecik otelleri, Bilecik seyahat rehberi, Bilecik tarihi, Bilecik tarihi yerler, Bilecik turizm potansiyeli, Bilecik turizm rehberi, Bilecik turizm ve tanıtım, Bilecik ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Bilecik şehir rehberi, Bilecik’de bir günde ne yapılır?, Bilecik’de gezilecek doğal yerler, Bilecik’de gezilecek mekanlar, Bilecik’de ne yapılır, Bilecik’de ne yenir, Bilecik’de nereye gidilir?, gezilecek yerler, geziye hazırlık, #Bilecik #Bilecikmağaraları #mağara #mağaraturizmi #outdoor #Bilecikoutdoor #ekoturizm #turkeyoutdoor #outdoor #outdoorlife BilecikKampAlanları #BilecikDoğaYürüyüşü #BilecikOutdoor #BilecikTabiatYürüyüşü #BilecikKampKeyfi #BilecikDoğaKeşfi #BilecikDoğaAktiviteleri #BilecikKampHayatı #BilecikMacera #BilecikAçıkHavaEtkinlikleri #BilecikDoğaGüzellikleri #BilecikDoğaTurları #BilecikKampçılık #BilecikYabanHayatı #BilecikDogaCenneti

https://turkeyoutdoor.org/