https://turkeyoutdoor.org/, Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan bir web sitesidir. Site, yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz.

İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨Marmaris’te Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı

MARMARİS'TE MOTOR KAZASI 1 ÖLÜ, 2 YARALI
Marmaris’te 20 Gün İçinde Yaşanan Dördüncü Ölümlü Motosiklet Kazası

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler Mahallesi’nde, gece yarısı meydana gelen zincirleme motosiklet kazasında bir kişi hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı. 96 bin nüfuslu ilçede son 20 gün içinde yaşanan dördüncü ölümlü motosiklet kazası, kask kullanımının önemini bir kez daha gündeme getirdi.

Kazanın Detayları

Kazanın başlangıcı, Marmaris merkezden İçmeler Mahallesi’ne seyir halinde olan Ali A.’nın (24) motosikletinin, İçmeler Mahallesi girişinde direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle oldu. Motosiklet, Ali A. ve arkasındaki yolcusuyla birlikte düştü. Arkadan gelen diğer motosiklet de aynı noktada devrildi.

Kazazedeler:

 • Ali A.: Hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 • C.D. (17 yaşında): Hastanede tedavi altında.
 • M.A. (22 yaşında): Hastanede tedavi altında.

Kaza anı çevredeki güvenlik kameralarına yansırken, olay yerine hızla sevk edilen sağlık ekipleri, yaralıları ilçedeki hastanelere ulaştırdı.

AW297628
Marmaris’te 20 Gün İçinde Yaşanan Dördüncü Ölümlü Motosiklet Kazası

Kask Kullanımının Önemi

Kaza sırasında hayatını kaybeden Ali A.’nın kask takmadığı belirlendi. İlçe genelinde kask kullanımına yönelik ihlallerin, motosiklet kazalarında ölümleri artırdığı belirtildi. Uzmanlar, kaskın motosiklet kazalarındaki ölüm riskini büyük ölçüde azalttığını vurguluyor.

Önlemler ve Farkındalık

Marmaris’te son 20 gün içinde yaşanan bu dördüncü ölümlü motosiklet kazası, güvenlik önlemlerinin ve kask kullanımının önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Yetkililer, motosiklet sürücülerinin kask takma konusunda daha duyarlı olmaları gerektiğini ve bu konuda farkındalık çalışmalarının artırılacağını ifade etti.

Daha fazla bilgi için İhlas Haber Ajansı’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


 • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
 • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
 • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
 • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
 • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
 • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
 • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
 • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu