https://turkeyoutdoor.org/, Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan bir web sitesidir. Site, yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz.

İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨Türkiye Motosiklet Federasyonu Süper Enduro Şampiyonası 27-30 Haziran’da Tunceli’de Yapılacak

Süper Enduro Şampiyonası 27-30 Haziran'da Tunceli’de Yapılıyor
Turkiye Super Enduro Sampiyonasi

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası 27-30 Haziran’da Tunceli’de

Tunceli, bu yıl ilk kez üç büyük motosiklet ve motor sporları organizasyonuna ev sahipliği yapacak. 27-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye Süper Enduro Şampiyonası & ATV Kupası, Motosiklet Festivali ve Tunceli MotoTur etkinlikleri ile Tunceli, motor sporları tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Program ve Etkinlikler

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası

Etkinlikler, dört gün boyunca çeşitli aktivitelerle dolu olacak:

 • 27 Haziran Perşembe: Tunceli Merkez Turu
 • 28 Haziran Cuma: Ovacık Turu
 • 29 Haziran Cumartesi: Pülümür Turu
 • 30 Haziran Pazar: Pertek – Harput Turu

Bu etkinlikler boyunca, katılımcılar Tunceli’nin eşsiz doğasında motosiklet sürmenin keyfini çıkaracak.

Para Ödülleri ve Destekler

Yarışlara katılan sporcular, toplamda sekiz kategoride para ödülü kazanma şansına sahip olacak. Ödüller şöyle:

 • Birinci: 6.000 TL
 • İkinci: 4.000 TL
 • Üçüncü: 3.000 TL
 • Dördüncü: 2.000 TL

Ayrıca, sporculara ücretsiz konaklama (oda kahvaltı) ve 3.500 TL yol yardımı sağlanacak.

Turkiye Motosiklet Federasyonu
Turkiye Motosiklet Federasyonu

Tunceli’nin İlk Büyük Motor Sporları Organizasyonu

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, bu organizasyonun Tunceli için kalıcı bir etkinlik haline gelmesini hedeflediklerini belirtti. Uçar, “Tunceli Valiliğimizin öncülüğünde doğa harikası ilimizde farklı rotaları takip ederek adrenalin tutkunlarına yeni bir heyecan yaşatmayı hedefliyoruz. 27-30 Haziran tarihleri arasında Tunceli MotoFest ile ilk adımı atıp sırasıyla Tunceli MotoTur, Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası’nı organize edeceğiz.” dedi.

Konserler ve Eğlence

Motosiklet Festivali kapsamında birçok etkinliğin yanı sıra Can Gox, Öykü Gürman, Retrobüs ve Zakkum gibi ünlü isimlerin konserleri de yer alacak. Pazuculuğunu Duygu Atakan’ın yapacağı etkinlikte, motosiklet tutkunları unutulmaz anlar yaşayacak.

Önemli Duyurular

Federasyonun yarış takviminde yer alan tüm yarışlar için online kayıt kapanma saati her yarış öncesi Perşembe günü saat 18:00’e alınmıştır. Online kayıt sistemine dekont yükleme zorunluluğu getirilmiştir ve sigorta ücreti 1.000 TL’dir. 16 yaş altı ve kadın sporculardan sigorta ücreti alınmayacaktır. Kayıtların tamamlanması için doğru dekont yüklenmesi gerekmektedir; yanlış dekont yüklemelerinde yarış kaydı alınmayacaktır.

Bank Bilgileri:

 • Banka: Garanti Bankası
 • IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52
 • Açıklama: Sporcu Ad-Soyad-TC No

Detaylar ve kayıt için Türkiye Motosiklet Federasyonu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tunceli’de Motosiklet Festivali ve Yarış Heyecanı

Tunceli, bu yaz motor sporları tutkunları için cazibe merkezi olacak. Doğal güzellikleri ve heyecan verici parkurlarıyla Tunceli, motor tutkunlarını bekliyor. Haziran sonunda gerçekleşecek bu büyük organizasyonu kaçırmayın!


 • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
 • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
 • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
 • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
 • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
 • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
 • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
 • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu