https://turkeyoutdoor.org/, Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan bir web sitesidir. Site, yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz.

İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨Türkiye Yol Şampiyonası 2024 Aksaray’da Yapılacak

Turkiye Yol Sampiyonasi
Turkiye Yol Sampiyonasi

Türkiye Yol Şampiyonası 2024: Aksaray’da Büyük Yarış Heyecanı

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Yol Şampiyonası, 20-23 Haziran 2024 tarihleri arasında Aksaray’da gerçekleştirilecek. Bu ulusal yarışma, bisiklet tutkunları ve sporcular için büyük bir heyecan kaynağı olacak.

Yarışma Detayları ve Kategoriler

Yarışma, farklı yaş ve cinsiyet gruplarındaki sporcuların katılımıyla gerçekleşecek. Kategoriler şunlardır:

 • Büyük Erkek
 • U23 Erkek
 • U19 Erkek
 • Büyük Kadın
 • U19 Kadın
 • U17 Kız
 • U15 Kız
Turkiye Yol Sampiyonasi1
Turkiye Yol Sampiyonasi1

Yarışma Talimatları

Yarışma sırasında uyulması gereken önemli kurallar ve talimatlar şunlardır:

 1. Forma Zorunluluğu: Kulüp sporcuları, kulüplerini temsil eden tek tip formalarıyla yarışacaklardır. Uygun forma ile yarışa hazır olmayan takımlardan kulüp idarecileri sorumlu tutulacak ve uygun forması olmayan sporcular takım puanlamasına alınmayacaktır.
 2. UCI Kuralları: Yarışmalarda UCI kuralları ve MHK ceza yönetmeliği geçerli olacaktır. İhtar alan idareci, antrenör, sporcu ve takımlara Merkez Hakem Kurulu cezaları uygulanacaktır.
 3. Teknik Toplantı: Teknik toplantıya katılmayan, onaylı listeleri ve 2024 sezonu vizeli lisanslarının aslı olmayan kulüp takımları veya ferdi sporcular yarışmalara alınmayacaktır.
 4. Kask Takma Zorunluluğu: Sporcuların kask takma zorunluluğu vardır.
 5. Gıda Yardımı: Büyük Erkek ve Genç Erkek (U19) kategorilerinde yarışın ilk 30 km’sinde ve son 20 km’sinde gıda yardımı yapılmayacaktır. Diğer kategoriler için yarış komiserinin uygun gördüğü kilometrelerde gıda yardımı yapılacaktır.

Kayıt ve Lisans Kontrolleri

Sporcuların lisans kontrolleri, 20 Haziran 2024 tarihinde saat 13:00-16:30 arasında Aksaray Spor Salonu’nda (Kılıçaslan mah.) yapılacaktır. Teknik toplantı ise aynı gün saat 17:00’de gerçekleştirilecektir.

 • Yarışmalara katılacak sporcular, ulusal kategoriler için 2024 sezonu vizeli GSİM lisanslarını kayıtlar sırasında teslim edeceklerdir.
 • Kulüplerinde bulunan yabancı uyruklu sporcular da 2024 sezonu vizeli GSİM lisanslarını ibraz etmelidir.
Turkiye Yol Sampiyonasi2
Turkiye Yol Sampiyonasi2

Önemli Notlar ve Harcırah Sistemi

 • U17 Kız ve U15 Kız kategorilerinde yarışacak sporcuların, Türkiye Kupası 2. Etap PYY Konya veya Türkiye Kupası 3. Etap PYY Denizli yarışlarından birini bitirmiş olmaları gerekmektedir.
 • Yarışların kayıtları, 17 Haziran Pazartesi günü saat 23:59’da kapanacaktır ve ön kayıtlar BİSNET bilgi sistemi üzerinden yapılacaktır.
 • Yönetim Kurulu ve Teknik Kurul tarafından belirlenen harcırah sistemi, dereceye giren sporcu sayısına göre idareci, antrenör ve mekanisyenlere harcırah ödenmesini kapsar.

Hava ve Yol Koşulları

Teknik Kurul, Yarış Komiseri ve Yarış Direktörünün ortak kararıyla, hava ve yol koşullarına göre harcırah sistemi yarışmaya özgü değişiklik gösterebilir. Harcırah ödenmeyen idareci, antrenör ve sporcuların yolluk ve harcırahları imkanlar dahilinde il müdürlükleri tarafından karşılanabilir.

Bu büyük etkinlik hakkında daha fazla bilgi ve detaylar için Türkiye Bisiklet Federasyonu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Aksaray’da gerçekleştirilecek Türkiye Yol Şampiyonası’nda tüm sporcularımıza başarılar dileriz!


 • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
 • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
 • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
 • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
 • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
 • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
 • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
 • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu