https://turkeyoutdoor.org/, Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan bir web sitesidir. Site, yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz.

İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨Türkiye Dağcılık Federasyonu: Bölgesel Çok İp Boylu Eğitimi

Todosk Doga Sporlari Kulubu todoskorgtr Bolgesel Cok Ip Boylu Egitimi
Todosk Doga Sporlari Kulubu todoskorgtr Bolgesel Cok Ip Boylu Egitimi

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF), Toroslar Doğa Sporları Spor Kulübü (TODOSK) ile iş birliği içinde Antalya’da “Bölgesel Çok İp Boylu Eğitimi” düzenliyor. Eğitimin en az 10 sporcunun katılımıyla 22-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Eğitim Detayları:

 • Tarih: 22-30 Temmuz
 • Yer: Antalya
 • Koordinatör: Hasan Altuntaş

Katılım Şartları:

Eğitime katılmak isteyen sporculardan aşağıdaki belgeler istenmektedir:

 1. Sporcu Lisansı
 2. İlk Yardımcı Belgesi
 3. Temel Dağcılık Eğitimi Sertifikası
 4. Tek İp Boylu Eğitimi Tamamlanmış Olmak

Başvuru Bilgileri:

 • Başvuru Tarihleri: 13-24 Haziran
 • Başvuru Telefonları:
  • 0242 243 8510
  • 0552 480 8510

Ek Bilgiler:

Eğitim sonunda, herhangi bir değişiklik olmazsa sınav TDF Niğde Aladağlar sınav merkezinde yazılı ve uygulamalı olarak yapılacaktır. Eğitim süreci ve katılım hakkında daha fazla bilgi almak için TODOSK’un Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu eğitim, dağcılık konusunda kendini geliştirmek isteyen sporcular için önemli bir fırsattır. Katılım şartlarını karşılayan ve başvuru süresini kaçırmayan sporcular, bu eşsiz eğitime katılarak dağcılık becerilerini ileri seviyeye taşıyabilirler.


 • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
 • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
 • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
 • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
 • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
 • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
 • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
 • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu