Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz. İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨

Kadın Bisikletçiler Vangölü Turuyla Kuraklığa Dikkat Çekti

Kadin Bisikletcilerden Kurakliga Dikkat Ceken Tur1
Kadın Bisikletçiler Vangölü Turuyla Kuraklığa Dikkat Çekti

Kadın Bisikletçilerden Kuraklığa Dikkat Çeken Tur: Van Gölü’nün Etrafında Pedal Çevirerek Farkındalık Oluşturdular 🚴‍♀️💧

Etkinlik Tarihi: Haziran 2024
Yer: Van Gölü, Türkiye

Başlık: #VanGölüKirlenmesin

Kuraklığa ve Doğunun Güzelliklerine Dikkat Çekmek İçin Yola Çıktılar

Adana’dan gelen üç cesur bisikletçi kadın, kuraklığa ve Doğu Anadolu’nun güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla Van Gölü çevresinde pedal çevirdi. Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü’nün lisanslı sporcuları Sevilay Kaygısız, Fatma Altınsoy ve Yasemin Öztürk’ün bu anlamlı turu Ağrı’da başladı ve Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Erciş, Van il merkezi ve Gevaş üzerinden Batman’da son bulacak.

Rota ve Duraklar

 • Başlangıç: Ağrı
 • Duraklar: Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Erciş, Van il merkezi, Gevaş
 • Bitiş: Batman

Adilcevaz’da mola veren üç bisikletçi, “Van Gölü kirlenmesin, mavi kalsın” sloganıyla Van Gölü’nün korunmasına dikkat çektikten sonra yollarına devam etti.

Bisikletçilerin Mesajı

Bisikletçilerden Yasemin Öztürk, turun amacını ve önemini şu sözlerle açıkladı:

“Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü’nün lisanslı üç kadın sporcusu olarak her yıl düzenlediğimiz ‘Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü’ etkinlikleri kapsamında Ağrı’dan başlayıp Erciş, Van, Bitlis ve Batman illerimizi bisikletlerimizle ziyaret edeceğiz. Hem çölleşme ve kuraklıkla mücadele hakkında farkındalık oluşturmak hem üç kadının doğu şehirlerimizi bisikletleriyle güvenli bir şekilde geçebileceğini göstermek hem de insanlarımızın tatil için sadece batıyı düşünmemelerini ve doğunun güzelliklerini de görmeleri gerektiğini anlatmak ve güzel şehirlerimizi tanıtmak istiyoruz.”

Neden Bu Etkinlik Önemli?

Bu etkinlik, kuraklık ve çölleşme gibi ciddi çevresel sorunlara dikkat çekerken aynı zamanda Doğu Anadolu’nun güzelliklerini ve güvenliğini vurguluyor. Bisikletçilerin amacı, sadece bu çevresel sorunlara dikkat çekmek değil, aynı zamanda Türkiye’nin doğusunun da en az batısı kadar gezilip görülmeye değer olduğunu göstermek.

Van Gölü’nün Önemi

Van Gölü, Türkiye’nin en büyük gölüdür ve çevresindeki doğal güzellikler ve tarihi zenginlikler ile bilinir. Ancak, son yıllarda kirlenme ve çevresel sorunlarla karşı karşıyadır. Bisikletçilerin bu etkinliği, gölün korunmasına yönelik farkındalık oluşturmak için önemli bir adımdır.


Bu anlamlı etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve destek olmak için Adana Bisiklet Topluluğu Spor Kulübü’nün resmi sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. #VanGölüKirlenmesin

Kuraklıkla mücadeleye ve doğunun güzelliklerini keşfetmeye sen de katıl! 🌍🚴‍♀️💙


 • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
 • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
 • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
 • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
 • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
 • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
 • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
 • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu