Türkiye’de outdoor (açık hava etkinlikleri) hakkında bilgi sağlayan Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu yürüyüş, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi çeşitli açık hava etkinlikleri hakkında rehberler, rotalar, haberler ve etkinlikler sunmaktadır.

Outdoor Aktiviteleri Paylaşım Merkezi

Doğaseverler, outdoor tutkunları ve macera arayışındakiler için Türkiye’nin en kapsamlı etkinlik platformu artık hizmetinizde! TurkeyOutdoor.org olarak, doğa yürüyüşü grupları, outdoor kulüpleri ve bireysel maceraperestleri bir araya getiriyoruz. İletişim Adreslerimiz. Bu adresler üzerinden etkinlik detaylarını ve resimlerinizi bize iletebilirsiniz.

Türkiye’nin outdoor tutkunlarını bir araya getiren platformda siz de yerinizi alın! ✨

Trakya’da Ayçiçeği Zamanı

Edirne’de Sarıya Bürünmüş Ayçiçeği Tarlaları Saros’a Giden Tatilcilere Görsel Şölen Pazuyor 🌻

Saros’a Yolculuğunuzu Renkli Bir Manzaraya Dönüştürün!

Edirne’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan ilçesinde, yazın başlamasıyla birlikte ayçiçekleri açarak sarıya bürünmüş tarlalar, tatilcilerin ve yolcuların gözlerini kamaştırıyor. Tatil için Saros Körfezi’ne doğru yola çıkanlar, bu büyüleyici manzaranın keyfini çıkarıyor ve yolculuklarını unutulmaz kılıyor.

🌻 Ayçiçekleriyle Sarıya Boyanmış Tarlalar

Edirne aycicegi tarlalari5
Edirne aycicegi tarlalari5

Keşan’daki tarlalar, ayçiçeklerinin açmasıyla birlikte adeta sarıya boyanmış durumda. Özellikle yaz tatilinin başlaması ve Saros Körfezi kıyılarına gitmek için yola çıkan tatilciler, bu muhteşem manzara eşliğinde keyifli bir yolculuk yapma fırsatı buluyor. Gün boyunca yoldan geçenler, ayçiçeği tarlalarının sunduğu bu görsel şöleni izlerken, bazıları da durup bu doğal stüdyoda fotoğraf çekmeyi ihmal etmiyor.

🌾 Renkli Bir Manzara Pazan Ayçiçekleri

Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, tatilcilerin Saros Körfezi’ndeki sahillere giderken ayçiçeği tarlaları arasında keyifli bir yolculuk yaptığını belirtiyor. Şen, “Bölgemizin en temel ürünlerinden biri ayçiçeği. Ayçiçeğinin üç ismi var: ayçiçeği, gündöndü ve günebakan. Saros Körfezi’nin güzide bir ilçesinde yaşıyoruz. Alanlarımızda ayçiçeği ekimi yeterli miktarda yapılıyor. Sahil şeridimize giderken ayçiçeği tarlaları renkli bir manzara oluşturuyor. Bu da görsel bir şölen haline geliyor,” dedi.

Edirne aycicegi tarlalari3
Edirne aycicegi tarlalari

📸 Unutulmaz Fotoğraf Anları

Keşan’a bağlı Erikli, Mecidiye, Yayla ve Enez sahillerine giden yol üzerinde, hangi köyden geçerseniz geçin, ayçiçeği tarlalarının sunduğu muhteşem bir manzara ile karşılaşıyorsunuz. Tatilciler, yol kenarlarında durarak bu eşsiz güzellikteki tarlalarda fotoğraf çekiliyor ve unutulmaz anlar yaşıyor.

🌟 Tarımın ve Turizmin Birleştiği Nokta

Hasan Şen, “Tatilcilerimiz de yol kenarlarında durarak ayçiçeği tarlalarında fotoğraf çekiliyorlar. İnşallah üreticilerimiz de bu görsel şölenin devamında verimde de sorunsuz bir sezon geçirirler,” diyerek hem tarımın hem de turizmin bu görsel şölen sayesinde bir araya geldiğini vurguladı.

Kaynak: DHA

Edirne’nin bu eşsiz güzellikteki ayçiçeği tarlaları arasında bir yolculuk yaparak, tatilinizi renklendirin ve unutulmaz anılar biriktirin! 🌞🌻📸


  • Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz.
  • Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.
  • Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin.
  • Doğal, tarihi ve turistik mekanlara kesinlikle zarar vermeyin. Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın.
  • Türkiye’de ormanlara girişlerde sık sık yasaklar uygulanmakta ve uymayanlara idari cezalar yazılmaktadır. Güncel orman giriş yasaklarını illerin Orman Bölge Müdürlüklerinden teyit etmelisiniz.
  • Teknik olarak doğada yapılan bütün outdoor aktiviteleri için önceden izin alınması gerekmektedir. Okuyucularımıza, kampçılara, doğa yürüyüşçülerine ve bütün outdoor sporlarına katılanlara tavsiyemiz, aktiviteye başlamadan önce hiç olmazsa kolluk güçlerini arayarak yapacakları doğa aktivitesi ve rotaları hakkında bilgi vermeleridir.
  • Outdoor ve doğaya dair görüş, düşünce, öneri ve istekleriniz bizim için değerlidir. Çekinmeden bize yazabilirsiniz.
  • Outdoor ve doğa aktiviteleri hakkında en son bilgileri almak için sitemize abone olabilirsiniz.

www.turkeyoutdoor.org: Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu. Sizi, unutulmaz bir doğa macerasına davet ediyoruz! Türkiye’nin en heyecan verici outdoor ve doğa sporları platformu olarak trekking, kamp, bisiklet, kano, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting, dalış, yamaç paraşütü, binicilik gibi doğa sporlarıyla dolu maceralar hakkında detaylı rehberler, benzersiz rotalar, güncel haberler ve unutulmaz etkinlikler sunuyoruz. Her bir etkinlik için titizlikle hazırlanmış bilgiler, etkileyici rotalar, büyüleyici fotoğraflar ve ilham verici videolar sizi bekliyor.

Sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın.

Türkiye'nin outdoor ve doğa sporları platformu
Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu