Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Aksaray Hasandağı Zirve Tırmanışı

Ağustos 10 - Ağustos 11

Aksaray Hasandağı Zirve Tırmanışı

Aksaray Hasandağı Zirve Tırmanışı

Aksaray Hasandağı Zirve Tırmanışı

 

Mavi Yeşil Dağcılık ve Doğa Sporları Spor 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan Aksaray Hasandağı 3268 mt program detayları aşağıdaki gibi olup ,
!Faaliyete 2024yılı vizeli lisanslı sporcular katılabilir.
!Faaliyete katılmak isteyen başka kulüp sporcuları ise kendi kulüplerinden aldıkları olur yazısıyla katılım sağlayabilir.
!Son kayıt tarihi 25 Temmuz
Hasandağı deniz seviyesinden 3268 mt yüksek olan tepesiyle volkanik bir dağdır.Büyük ve küçük hasan dağı olmak üzere iki krateri vardır, melendiz dağının büyük bir kısmı , bu iki kraterden çıkan lavlardan oluşmuştur.
Program
09.008.2024 gece 22:00 de yola çıkış
10.08.2022 sabah 07:00 Aksaray Helvadere kasabasına varış ; alışveriş ve kahvaltı molası ardından kamp alanına yolculuk. Çadırların kurulması ve aklimize yürüyüşü sonrası serbest zaman.21:00. Kesin sessizlik ve yatış.
11.06.2022 saat 03:00 kalkış ve 04:00 zirve denemesi için yolculuk
14:00 te kamp alanına varış , çadırların toplanması ve dönüş yoluna geçiş olarak planlanmaktadır.
Faaliyet Sorumlusu
Kulüp Bşk.
Sibel ÖZKOYUNCULAR
0507 6678457
GEREKLİ MALZEMELER
KAMP İÇİN: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti
TIRMANIŞ İÇİN: Kask, kafa feneri, baton, Çanta,
KIYAFET:( Mevsimine göre) İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, dağcı botu veya trekking botu ve tozluk, termos, bere, eldiven, güneş gözlüğü, güneş kremi
YİYECEK: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar.
KAMP KURALLARI:
Faaliyet süresince (izmirden hareket edip tekrar İzmire dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, TIRMANIŞA katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.
Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.
Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.
!!!!Mavi yeşil dağcılık ve doğa sporları spor kulubü , Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı , tescilli bir kulüp olup, sportif faaliyet düzenleyen bir oluşumdur.Düzenlenen faaliyetler TDF , gençlik ve spor il müdürlüğünden alınan izinler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.
————————————————-
ÖNEMLİDiR!!!!!!!!!!
Olası bir kaza esnasında ulaşım çok zor olduğundan REHBERİN ve görevlilerin talimatlarına kesin uyulmalıdır.YÜRÜYÜŞ SIRASINDA TEK YETKİLİ REHBER ( YÜRÜYÜŞ LİDERİ)DİR
LİDER GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE ETKİNLİKTE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
Yürüyüşlerde , tüm faaliyet boyunca, etkinlik bitimine kadar Alkol kullanımı yasaktır.
* Dönüş için olası gecikmeler olabilir. Planlarınızı ona göre yapınız.
ÖNEMLİ!
(!!!!!!!Etkinliklere katılmak arzuya tabi olup, gerek ulaşım gerekse etkinlik süresince meydana gelebilecek kazalardan dolayı Kulüp yöneticileri ,Rehber ve görevlilerin hiç bir şekilde hukuki sorumluluğu yoktur. )
*ETKİNLİKLERE KATILANLARIN, GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞAN KULÜP SORUMLUSUNUN VE GÖREVLİLERİNİN TALİMATLARINA UYMALARI ZORUNLUDUR.
Aksaray Hasandağı Zirve Tırmanışı

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi