Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Aladağlar Lahitkaya Dağı (3150 M) Tırmanışı

Temmuz 13 - Temmuz 14

Aladağlar Lahitkaya Dağı (3150 M) Tırmanışı

Aladağlar Lahitkaya Dağı (3150 M) Tırmanışı

Aladağlar Lahitkaya Dağı (3150 M) Tırmanışı

 

Lahitkaya Dağı (3150 M) Tırmanışı

kişi başı

₺ 12.500,00

13-14 Temmuz 2024     |     Dağcılığın Oyun Bahçesindeki  Sadık Dosta Ziyaret

 • Yorumlar0 Yorum

  0/5

 • Tur Tipiİçerik
  Dağcılık, Kamplı, Trekking
 • Zorluk DerecesiOrta

  3/8

 • Grup Kişi SayısıOrta Grup

  8-12 kişi

 

Lahitkaya Dağı (3150 m) Tırmanışı hakkında.

Ülkemizde dağcılık deyince ilk akla gelen bölge şüphesiz Torosların eşsiz bölgesi Aladağlar. Adeta bizim de yuvamız gibi olan bölgede tırmanış aktivitelerinin her türüne imkân veren dağlar, rotalar var. Bu kez sizler için Sıyırmalık ve Emli Vadilerinin bekçiliğini yapan eski bir dostumuza götürüyoruz.  Görece kolay rotası, konumu nedeniyle etkileyici bir manzaraya sahip zirvesi bu turdaki hedefimiz.

Emli Vadisinin bittiği, Sıyırmalık vadisinin başladığı yerde, Aladağların kalbinde onlarca yüksek ve kayalık zirvenin orta yerinde dikilen dağlardan biri de Lahitkaya Zirvesidir. Bu zirve dağcılığa eni başlayan içinde son derece uygun klasik rotasıyla davetkârdır. Zirve kütlesi vadi tabanından devasa bir lahite benzetildiği için ismine Lahitkaya denmiştir. Lahitkaya 3150 m yüksekliktedir. Sıkça ziyaret ettiğimiz dağlardan biri olması elverişli klasik rotası, transfer ve yaklaşım kolaylığı olması nedeniyledir. Her ne kadar Aladağların kolay dağlarından biri olsa da katılımcıların belli bir fiziksel yeterlilikte olmasını, temel doğa yürüyüşü ve kamp becerisine sahip olmasını bekliyoruz.

Lahitkaya tırmanışını bölgenin en önemli ormanı Emli ormanından geçerek yapacağız. Sadece dağlar değil aynı zamanda da bu coğrafyanın diğer doğal zenginlikleri hatırı sayılır nicelikte doğaseveri bölgeye çekmektedir.

Siz de Aladağlarda bir zirve yapmak, Türkiye dağcılığının kutsal topraklarında bulunmak ve bu haftasonunu tecrübeli dağ liderleriyle tırmanarak ve yürüyerek geçirmek istiyorsanız bize katılın.

 

Özet Program
1.Gün:
 Ankara’dan özel araçla hareket. Çukurbağ Köyüne ulaşım Emli Vadisine geçiş ve kamp.
2.Gün: Lahitkaya tırmanışı. Ankara’ya dönüş.

Aladağlar Lahitkaya Dağı (3150 M) Tırmanışı

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi