Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Isparta Dedegöl Dağı Kamplı Zirve Tırmanışı

Haziran 29 - Haziran 30

Isparta Dedegöl Dağı Kamplı Zirve Tırmanışı

Isparta Dedegöl Dağı Kamplı Zirve Tırmanışı

Isparta Dedegöl Dağı Kamplı Zirve Tırmanışı

 

BAKUT’la Dedegöl Zirve
🗓️ 29.30 Hazıran 2024 Cumartesi Pazar
🧭 Rota Bizden patıkayı oluşturmak sizden
🧭 DEDEGÖL ZİRVE
Zirveye çıkmak istege bağlıdır. Gezi katılabilir sadece
(Cam Teras, Bezirgan Şelalesi, Eğridir Gölü, Eğridir Tepesi, Kovada Gölü, Zindan Mağarası, Yaka Kanyonu, Pinargözü mağarası, Melikler yaylası)
Zirveye isteyen çıkabilir.
🚩 İsparta
⏰00:01 Odunluk tren İstasyonu çıkışı
⏰ 00:10 Osmangazi Belediye önü
📍 Yol Üstü
📱0507 211 53 53
NOT :Dedegöl dağında ki kamp alanı olan Melikler Yaylası, Türkiye de ölçülebilen en karanlık 3 noktadan birisi. en karanlık geceyi seçtik. Şansımıza hava açık ve bulutsuz olursa çıplak gözle Samanyolu galaksisini görebileceğiz..
Isparta Yenişarbademli ilçesi sınırlarında Dedegöl Dağı eteklerinde yer alan Melikler Yaylası Kızıldağ Milli Parkı sınırları içinde 1700 rakımda yer alır. Dağların, ormanların, nehirlerin ve göllerin arasında muhteşem bir doğada kamp imkanı sunan Melikler Yaylası’nın en büyük özelliği ise Türkiye’nin ölçülmüş en karanlık noktası olması.
Bizde Hazıran 29’30 günleri en karanlık gününü seçtik
Yerleşimin az olması, yüksek rakımı, şehir ışıklarının kirletmemesi ve harika bir Samanyolu panoraması sunması nedeniyle geceleri Melikler Yaylası gerçekten de çok karanlık. Bu da Melikler Yaylası’ndan geceleri gökyüzünde ne var ne yoksa gözlemlenebilir anlamına geliyor. Hatta Jüpiter ve Cmtürn de dahil dünyadan çıplak gözle görülebilen tüm gezegenler Melikler Yaylası’ndan hem gözlemleniyor hem de fotoğraflanıyor.
🦺 Doğada kaybolmayı engellemek, görünürlüğü artırmak için renkli giysiler giyinmeyi unutmayın.
DEDEGÖL ZİRVE ,doğa yürüyüşüne katılım sağlayan herkesin, yürüyüş esnasında çekilecek olan görsellerin (fotoğraf, video) BAKUT sosyal medya ve web sayfasında paylaşılabileceğini bilmesi, kabul ve beyan etmesi gerekmektedir.
Detaylı Bilgi
Etkinlik Mesafesi : 9 km
Parkur Zorluğu:Zor (Zirve)
Not :Yürüş esnasında kısa molalar olmakla birlikte, öğlen saatlerinde uzun bir öğlen molası yapılacaktır.Faaliyet boyunca alkol kullanımı yasaktır.
Kayıt işlemi esnasında bildirilmesi gereken bilgiler: Ad – soyad, T.C. kimlik no, telefon numarası ve araç konum bilgisi.
Son Kayıt Cuma 13:00
Kayıt Yaptırıp Fakat Cuma Günün’den Sonra iptal eden gelmeyen katılımcıdan etkinlik ücreti alınır. Para Geri iade edilmez. 10 DK önceden araç yanında olunuz.
🧭 TURSAB belgeli araçların ücreti Katılımcılar arasında bölüştürülmektedir
@bakutaramakurtarma
@necmettin_albayrak053
@cantamdakinotlar
Isparta Dedegöl Dağı Kamplı Zirve Tırmanışı

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi