Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

İstanbul Beykoz Zerzevatçı Köyü Doğa Yürüyüşü

Temmuz 14

İstanbul Beykoz Zerzevatçı Köyü Doğa Yürüyüşü

İstanbul Beykoz Zerzevatçı Köyü Doğa Yürüyüşü

İstanbul Beykoz Zerzevatçı Köyü Doğa Yürüyüşü

 

ZERZEVATÇI KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
14 TEMMUZ 2024 PAZAR GÜNÜ (Orta Zor 13 km. civarı. ring)
İbrahim Kamil Birlikay : 0533 307 41 24
Ali Fuat Arslan : 0532 594 78 82 ( Gelecek olan arkadaşlar aşağıdaki linki tıklamanız yeterlidir.)
Sevgili Marmara Doğa dostları bu hafta sonu İstanbul un en gölge ve ağaçlıklı rotası olan Anadolu Yakasında Beykoz bölgesinde Zerzevatçı Köyünde yürüyeceğiz, köyden başlayacak yürüyüşümüz tekrar köyde bitecektir.
Pazar günü rahat bir uyku ve kahvaltı mesaisinden sonra hem de havaların sıcak olmasından dolayı , öğleden sonra 14.oo – 15.oo arası Zerzevatçı Köyü Merkez Camii yanındaki kahvede buluşup (çay, kahve vs.) sonra 15.oo da yürüyüşümüze başlayacağız . Ara atıştırmalıklarınız çantanızda olsun ve akşam tahmini 21.oo gibi bitirmiş olacağız. Arzu edenler köyde kahvenin karşısında bulunan Dürümcü Mamide dürüm yiyebilir.
Not: Kafa lambalarınız mutlaka yanınızda bulundurun, olmayanlar benden temin edebilir
Ulaşım: Tavsiyem özel araçlarla gelmeniz ve gelirken aynı güzergah üzerinde olan arabası olmayan arkadaşlarıda almanız ve paylaşım usuli ile gelmeniz.
Ayrıca Kavacık dan kalkan Beykoz dan geçen 136 Z ve 135 A belediye otobüsleri ile gelebilirsiniz.
UYARILAR:
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.
* Kalp, tansiyon, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız veya rehberinizi bilgilendirin.
* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.
* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.
. Yürüyüş esnasında sigara içmek yasaktır, sadece molalarda serbest.
* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.
Not:
Boğazlı yürüyüş botu giyiniz. Boğazlı bot ayak burkulmalarını önler. Bir kişinin sakatlanması bütün grubu geciktirir.
Yürüyüş süresinde atıştırmalık kuruyemiş, meyve ve sandviç, 1,5 litre su bulundurun. Hava durumuna göre giyinelim.
İnce giyecekler tercih edilmeli. Vücut ısındıkça kat kat inceltilir veya kalınlaştırılır.
Herkes kendi ilk yardım malzemesi bulundurmakla sorumludur, (sargı bezi, yara bandı vs.)
Yanınızda Getirmeniz gerekenler:
• Bilekleri saran yürüyüş botu: Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. (Topuklu, kösele, terlik ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.)
• Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası.
• Hava durumuna göre yağmurluk veya panço , tozluk.
• Göğüs ve bel destekli küçük bir sırt çantası (yiyecek, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için)
• Düdük, çakı, fener, veya kafa lambası mutlaka çantanızda bulundurun. Mevsime göre gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs…
• Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda bulundurunuz ve bunlar hakkında tur liderini ve arkadaşlarınızı bilgilendiriniz.
• Yanınızda yeterli miktarda su ve en az bir günlük yiyecek bulundurun. Ayrıca yürüyüş sırasında atıştırmak için çikolata ve kuru yemiş gibi yiyecekler bulundurunuz.
• Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. (Kot giymeyin!)
İstanbul Beykoz Zerzevatçı Köyü Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi