Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Kapadokya Edebiyat Kampı

Ağustos 17 - Ağustos 18

Kapadokya Edebiyat Kampı

Kapadokya Edebiyat Kampı1

Kapadokya Edebiyat Kampı1

Kapadokya Edebiyat Kampı 17-18 Ağustos’ta Avanos’ta Yapılacak

Daima Edebiyat dergisi ve Güfte Edebiyat dergisi işbirliğiyle düzenlenen Kapadokya Edebiyat Kampı’na davetlisiniz!

Daima Edebiyat dergisi ve Güfte Edebiyat dergisi işbirliğiyle düzenlenen Kapadokya Edebiyat Kampı’na davetlisiniz! 17-18 Ağustos tarihlerinde Avanos’un büyüleyici atmosferinde gerçekleştirilecek olan bu özel kamp, öykücü ve yazar Muhammet Erdevir’in sunumlarıyla edebiyatseverleri ağırlayacak.

İki gün sürecek Kapadokya Edebiyat Kampı’nda kadim çağlardan bugüne insanlığın, yazının, kültürün ve edebiyatın öyküsünü keşfedeceksiniz. İki gün boyunca üç oturumda yazının icadından modern zamanlara kadar uzanan kültür ve medeniyet tarihini, edebiyatın iz bırakan anekdotlarıyla birlikte öğrenecek ve keyifli bir atölye çalışmasına katılacaksınız. Kampın konu başlıkları şu şekilde:

  • İnsanlığın Macerası: İlk insan Topluluklarından Yerleşik Hayat ve Tarım Devrimine
  • Yazının İcadı ve İlk Edebî Ürün: Gılgamış Destanı
  • Mitolojiler Çağı: Eski Yunan’dan Türk Mitolojisine
  • Keşiflerin Şafağında Yeni Bir Edebiyatın Doğuşu: Don Kişot
  • Modern Zamanlar: Dostoyevski’den Marquez’e
  • Edebiyatımızda Öncüler: Tanpınar, Peyami Safa, Orhan Pamuk

Kapadokya Edebiyat Kampı, Nevşehir’in Avanos ilçesinde Kızılırmak kıyısında yer alan Avrasya Hotel’de yapılacak. Bu eşsiz doğa harikası bölgede, kültür ve edebiyatla iç içe vakit geçirirken aynı zamanda huzurlu bir tatil yapma fırsatına da sahip olacaksınız. Kampın sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi de verilecek. Ayrıca program sonunda katılımcılar Kapadokya turuna da katılacak.

Kapadokya Edebiyat Kampı2

Kapadokya Edebiyat Kampı2

Daima Edebiyat dergisi ve Güfte Edebiyat dergisi işbirliğiyle düzenlenen Kapadokya Edebiyat Kampı’nda eğitim verecek olan Muhammet Erdevir bugüne kadar birçok atölye çalışmasına imza attı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mahmil Fikriyat Akademisi’nde Doğu Batı Okumaları Atölyesi’nin de eğitmenliğini yapan Erdevir, Gaziantep Kitap Buluşmaları, Gaziantep Edebiyat Söyleşileri, Gaziantep Edebiyat Mahfili programlarını hazırladı ve icra etti. Yazarın üçü öykü türünde yayımlanmış beş kitabı bulunmaktadır. Öykü, inceleme, makale ve yazılarıyla Daima Edebiyat, Edebice, Demlik Mecmua, Çelebi ve Hece Öykü başta olmak üzere birçok dergide yer almıştır. Yazarın çalışmalarına Daima Edebiyat’ın YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Edebiyatın insanlığı kuşatan dünyasına adım atmak ve Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini keşfetmek için bu fırsatı kaçırmayın! Program, ücretler ve konaklama hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için şu linkteki formu doldurabilirsiniz:
https://www.edebiyatdaima.com/kapadokya-edebiyat-kampi-17-18-agustosta-avanosta-yapilacak/

Kapadokya Edebiyat Kampı1

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi