Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Kilimanjaro Dağı (5895 M) Tırmanış Turu (Yaz 2024)

Ağustos 24 - Eylül 2

Kilimanjaro Dağı (5895 M) Tırmanış Turu (Yaz 2024)

Kilimanjaro Dağı (5895 M) Tırmanış Turu (Yaz 2024)

Kilimanjaro Dağı (5895 M) Tırmanış Turu (Yaz 2024)

 

Kilimanjaro Dağı (5895 M) Tırmanış Turu (Yaz 2024)

kişi başı

$ 3.450,00

24 Ağustos – 2 Eylül 2024   |     Kara kıtanın beyaz dağına yolculuk… 24 Mayıs 2024 Tarihine Kadar ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ ile  3250 USD (3450USD)

 • Yorumlar0 Yorum

  0/5

 • Tur Tipiİçerik
  Ekspedisyon
 • Zorluk DerecesiOrta – Zor

  4/8

 • Grup Kişi SayısıOrta Grup

  14 Kişi

Kilimanjaro Dağı (5895 m) Tırmanış Turu (Yaz 2024) hakkında.

‘’Kilimanjaro Dağı Tırmanışı’’ turumuzda yaşayacaklarınızın neden özel bir deneyim olduğunu kısaca özetleyelim:

Çünkü;
+Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro aynı zamanda dünyanın tek başına ayakta duran en büyük volkanik dağ kütlesidir.
+Afrika’nın sıra dışı yaban hayatına Kilimanjaro Dağı tırmanışlarımızda tanık olacağız.
+Ernest Hemingway’in bir klasiği olan Kilimanjaro’nun karlarını sadece birkaç metre uzaktan göreceğiz.
+Afrika’nın keyifli safari lodgelarında konaklayacak, bir Afrika gezisini özel kılan bir konaklama deneyimi yaşayacağız.
+Dünyanın en iyi işletilen milli parklarından biri olan Kilimanjaro Milli Parkı’nda yıldızlar altında harika zamanlar geçireceğiz.

Doğu Afrika’nın zengin coğrafyasında geçen bir tırmanış ekspedisyonu biliyoruz ki her doğasever gezginin hayallerini süslüyor. Biz de Afrika’nın çatısında hatırı sayılır sayıda ekspedisyon düzenlemiş ve yönetmiş ekibimizle bu hayalleri gerçekleştiriyoruz. Bu dağda da tırmanacağımız rotada da Türkiye’den en çok tırmanış grubu götürmüş ekibiz. Kilimanjaro Dağı’nda birçok yerli ve yabancı uyruklu katılımcının tercihi olduğumuz için de gururluyuz. Bu deneyimle de gerçek bir keşif ve hayatınıza renk katacak unutulmaz bir tırmanış olacağının garantisini şimdiden veriyoruz.

Afrika yerlilerinden olan Masaailer’in ‘’Beyaz Dağ ‘’ dedikleri Kilimanjaro Dağı aslında üç büyük volkanın oluşturduğu volkanik bir dağ kütlesidir. Afrika’nın en yüksek dağı olan görkemli Kilimanjaro dünyanın tek başına ayakta duran en büyük volkanik dağı olmasının yanı sıra üzerindeki biyolojik tür zenginliği ve florası dolayısıyla bir ulusal park ve koruma alanıdır.

Bulunduğu coğrafyadaki iklimin de etkisiyle dünyanın diğer bölgelerindeki eşdeğer yükseklikte olan dağlardan son derece farklıdır. Bu farklar nedeniyle dünyada en rağbet gören ‘’Dağ ve Doğa Yürüyüşü’’ bölgelerinden biri olan Kilimanjaro’ ya her yıl binlerce kişi tırmanır. Tırmanışın teknik bir zorluk içermemesi ve eşdeğer yükseklikteki diğer dağlarla kıyaslandığında daha kolay tırmanılabilir olmasının bunda büyük payı vardır. Ancak ne de olsa bir yüksek irtifa faaliyeti olduğunu, zorlayıcı bir yüksek irtifa doğa yürüyüşü etkinliği olduğunu da unutmamak gerekir.

Sizlere Kilimanjaro Dağı üzerindeki 6 farklı ana tırmanış rotası arasından Machame Rotası’nı kullanarak zirveye ulaşan bir ekspedisyon programı sunuyoruz. Tecrübelerimizle Machame Rotasının hem yükseğe uyum açısından hem de- hiç şüphe götürmeksizin- dağın güzelliklerini görmek ve yaşamak açısından diğer rotaların açık ara önünde olduğunu söyleyebiliriz. Turumuzda son kampımıza vardığımızda tüm güney turunu tamamlamış oluyoruz.

Yüksek bir dağın üzerinde olmanın özgürlüğünü yaşarken, Afrika’nın rengini, insanını, kültürünü yakından tanımak isteyenlere turumuzu tavsiye ediyoruz. Bu tura katılmak isteyen katılımcılarımızın belli bir fiziksel yeterlilikte olmalarını, en az birkaç dağ ve doğa yürüyüşü etkinliğini tecrübe etmiş olmalarını bekliyoruz. Bu turu, yükseklerde geçen sıkı bir doğa yürüyüşü olarak değerlendirmelisiniz.

Öylesine çekici bir tur ki bizler de her seferinde aynı heyecanı duyuyoruz!

Sizi de bizimle bu heyecana ortak olmaya davet ediyoruz…

Özet Ekspedisyon Programı
1.Gün: İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşma ve hareket.
2.Gün: Kilimanjaro Havalimanı’na varış. Otelimize transfer. Arusha’da dinlenme ve hazırlık günü.
3.Gün: Kilimanjaro Machame Kapısı’na (1830 m) transfer. Machame Kampı’na (3050 m) çıkış.
4.Gün: Machame Kampı – Shira Kampı (3850 m)
5.Gün: Shira Kampı – Lava Tower (4600 m) – Barranco Kampı (3950 m) Aklimatizasyon günü
6.Gün: Barranco Kampı – Karanga Vadisi – Karanga Kampı (4000 m)
7.Gün: Karanga Kampı – Barafu Kampı (4600 m)
8.Gün: Barafu Kampı – Kilimanjaro Uhuru Zirvesi (5895 m) – Barafu Kampı – Millenium Kampı
9.Gün: Millenium Kampı (3820 m) – Mweka Kapısı (1640 m) – Arusha’ya Transfer – Otele yerleşme – Gece yarısı havaalanına transfer
10.Gün: Dönüş.

Kilimanjaro Dağı (5895 M) Tırmanış Turu (Yaz 2024)

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi