Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Svaneti Mestia Doğa Yürüyüşü Turu

Temmuz 28 - Ağustos 3

Gürcistan Svaneti Mestia Doğa Yürüyüşü Turu

Svaneti Mestia Doğa Yürüyüşü Turu

Svaneti Mestia Doğa Yürüyüşü Turu

 

Svaneti Mestia Doğa Yürüyüşü Turu

kişi başı

€ 850,00€ 820,00

28 Temmuz – 3 Ağustos 2024 // 4-10 Ağustos 2024 // 11-17 Ağustos 2024    |     Svanların Güzel Yurdu

 

 

 • Yorumlar0 Yorum

  0/5

 • Tur Tipiİçerik
  Aile, Tesis Konaklamalı, Trekking
 • Zorluk DerecesiKolay – Orta

  2/8

 • Grup Kişi SayısıKüçük Grup

  8-16 kişi

Svaneti Mestia Doğa Yürüyüşü Turu hakkında.

Svaneti, Kafkas dağlarının en çetin zirvelerinin koruması altında yüzyıllar boyunca izole kalmış sert, dayanıklı dağ halkı Svanların yurdu. Yunan coğrafyacı Strabo’nun M.Ö. 1000 yıllarında tanımladığı topraklarda hala yaşamlarını sürdüren bu savaşçı halk, üzerinden 6 ay kar kalkmayan bu bölgede korumuş oldukları kimliklerini, geleneklerini, mimarilerini bizlere sunuyorlar. Bu gün ülkemizin yakın coğrafyasındaki en gözde doğa yürüyüşü, dağ kayağı ve dağcılık alanlarından biri olarak her geçen gün turizm altyapısını geliştiriyor. Uzun yıllardır bölgedeki değişimin her anına tanık olarak turlar düzenliyoruz. Bu kadim halkın yürüdükleri sokaklarda, patikalarda, Svan savunma kulelerinin altında en güzel manzaralara dalarken, yüzyıllardır süren bir yaşam mücadelesini de hissedeceğiz. Bu zor ama verimli topraklar; birbirinden muazzam zirveleri, buzulları, nehirleri, yemyeşil çayırları ile yaşamaya ve gezmeye değer olduğunu gösterecek.

Kafkas Dağları’na sırtını yaslamış derin vadiler Svaneti de yerleşimleri birbirine bağlar. Bölgenin ana yerleşimi, Svaneti bölgesinin başkenti Mestia’da konaklayarak yürüyüşlerimizi manzaralı sırtlardan, buzullara, otantik köylerden coşkun şelalelere doğru yapacağız. UNESCO tarafından dünya mirası listesine girmiş birkaç yapıya da ev sahipliği yapan Mestia’daki birkaç müzeyi de ihmal etmeyeceğiz. Turumuzda Svaneti bölgesinin doğal güzelliklerini ve kültürünü yürüyerek keşfedeceğiz. Yürüyüşlerimizde hemen her gün kısa araç transferleri yardımı alarak daha manzaralı, daha zevkli ve çok daha konforlu etkinlikler yapacağız.

Gerçekleştirdiğimiz turlarımızda katılımcılarımızın her adımda dağlık ve bakir bu coğrafyadaki her adımlarında büyülendiklerini gördük, gelin bu kez Kafkas Dağları’nın bu eşsiz güzellikteki bölgesinde birlikte ortak olalım.

Özet Program
1.Gün: Rize Artvin Havalimanı/ Batum Havaalanı buluşma. Mestia’ya transfer. Otele yerleşme.
2.Gün: Mestia – Chalaadi Buzulu’na Yürüyüş – Svaneti Müzesi Gezisi – Mestia Konaklama
3.Gün: Koruldi Göllerine Yürüyüş – Mestia Konaklama
4.Gün: Becho Köyü – Shudugra Şelaleleri – Mestia Konaklama
5.Gün: Heshkili – Zuruldi – Tsivirmi Köyü Yürüyüşü – Mestia’ya Dönüş ve Konaklama
6.Gün: Ushguli – Lamaria Kilisesi – Shkara Buzuluna Yürüyüş
7.Gün: Mestia – Zugdidi – Dadeani Sarayı Gezisi – Batum’da serbest zaman – Havaalanı’larına transfer

NOT: Bu turumuzda öğle ve akşam yemeklerini dâhil etmedik. Zengin Gürcü mutfağının lezzetlerini dilediğinizce keşfedebileceğiniz birçok olanağımız olduğundan, istedik ki katılımcılarımız her bütçe ve ağız tadına hitap eden farklı mekânlarda farklı lezzetleri özgürce deneyimleyebilsin. Dilerseniz tur lideriniz akşam yemekleri ve öğle yemekleri için grubumuz için farklı öneriler ve lezzetlerle organizasyon yapabilir.

Svaneti Mestia Doğa Yürüyüşü Turu

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi