ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara’ya gittiğinizde görmek isteyebileceğiniz tarihi, turistik ve doğa güzelliklerinin tanıtımını yayınlıyoruz. Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Yazı dizimizdeki yazıları hazırlarken temel olarak merkezi ve yerel yönetimlerin (Valilik ve belediyelerin) şehir tanıtım yayınlarını, kültür müdürlüklerinin internet sitelerini ve basılı broşürlerini kaynak olarak kullanıyoruz. Bunun dışında internette çeşitli özel veya resmi sitelerde yer alan resim ve yazılardan da alıntılar yapmaktayız.

Bu yazı Ankara Gezi Rehberi sayfamızın eki mahiyetindedir. Ankara’da gezip görmek isteyeceğiniz diğer mekanları görmek için https://turkeyoutdoor.org/2021/12/23/ankara-gezilecek-yerler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Her konuda bize ulaşmak için adresimiz: www.turkeyoutdoor.org/iletişim


Ankara Gezilecek Yerler Listesi         

47    Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi

Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
 • Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Kısa Tanıtım:
 • Ankara’da sanatın bir diğer adı Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’dir. Yirmi yılı aşkın etkinlik tarihiyle, Ankara’yı ayakta tutan, nefeslendiren, hayatla bağ kuran bir mekândır.
 • Ankara’nın merkezinde güzel bir sanat merkezidir. Ankara’da sanat ve kültürün nefes aldığı, çiçek açtığı, farkındalık yaratan bir sanat merkezidir.
 • Ankara’nın en güzel yerlerinden birinde olan bu sanat ve kültür merkezi aynı zamanda harika bir iç mekâna da sahip. Son derece rahatlatıcı, geniş, kullanışlı bir iç mekânı ile sanatseverlere hitap ediyor.
 • 7 Katlı olarak inşa edilen ve 4 katı sanat etkinliklerine tahsis edilen merkez, teknik donanımıyla konserler ve konferanslar için tercih edilen çok amaçlı bir salona sahiptir. 216 kişilik bu salonun yanı sıra binada 5 adet de sanat galerisi bulunmaktadır.
 • Merkez, film festivali, tiyatro festivali, sayısız renk ve desenle dolu sergi, konserler, pek çok bilimsel ve kültürel toplantının çığır açıcı yankılarına kucak açtı ve açmaya devam edecek. Yaşar Kemal Konferans Salonu ve 50 kişilik Gülten Akın Konferans salonu; Abidin Dino, Osman Hamdi Bey, Eren Eyüboğlu, Füreya Koral ve Andrey Karlov Gennadiyeviç sergi salonları ve 1 adet video art odasına sahiptir.
 • Doğan Taşdelen ÇSM, şu ana kadar bünyesinde Türk ve Dünya müziğinin önemli isimlerini konuk etmiş, oda müziği konserleri, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konserlerinin yanı sıra konferanslar, sempozyumlar, film ve tiyatro festivalleri, paneller gibi çok yönlü etkinliklere de ev sahipliği yapmıştır. 
 • Üst düzey ses ve aydınlatma sistemleriyle donatılmış olan Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, her geçen gün artan bir nicelik ve nitelikle tiyatro, sinema, resim, müzik, fotoğraf alanının önemli isimlerinin yanı sıra bir dizi sosyal kültürel etkinlikle de sanatın zenginleştirici, estetik ve büyülü dünyasını sanatseverlerle buluşturmak adına faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çankaya Belediyesi’nin diğer sanat merkezleri şunlardır:

 • Yılmaz Güney Sahnesi
 • Zülfü Livaneli Kültür Merkezi
 • Yaşar Kemal Kültür Merkezi
 • Fikret Otyam Sanat Merkezi
 • Muammer Paz Müzik Atölyesi

Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Adresi: Çankaya, 06540, Kavaklıdere Mahallesi, John F. Kennedy Caddesi No: 4, 06680 Ankara

Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Harita: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (Bağlantıyı tıklayıp bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Etiketler: Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, ankara görülmesi gereken yerler, ankara gezecek yerler, ankara gezi, ankara gezi rehberi, ankara gezi yazısı, ankara gezilecek çarşı, ankara gezilecek doğal yerler, ankara gezilecek doğal yerler haritası, ankara gezilecek tarihi yerler, ankara gezilecek yerler, ankara gezilecek yerler doğa, ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, ankara kalesi, ankara merkezde gidilecek yerler, ankara merkezde ne var, ankara ne yenir nerede yenilir, ankara ne yenir nereler gezilir, ankara otelleri, ankara seyahat rehberi, ankara tarihi, ankara tarihi yerler, ankara turizm potansiyeli, ankara turizm rehberi, ankara turizm ve tanıtım, ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, ankara şehir rehberi, ankara’da bir günde ne yapılır?, ankara’da gezilecek doğal yerler, ankara’da gezilecek mekanlar, ankara’da ne yapılır, ankara’da ne yenir, ankara’da nereye gidilir?, anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram,#photooftheday,#traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefteri, #seyahatetme, Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi