Ankara Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı Tanıtımı

ANKARA

Ankara’da bulunan tarihi turistik ve doğal yerlerin listesi ve tanıtımı, Ankara kamp alanları, Ankara mutfağını oluşturan lezzetler için aşağıdaki yazılarımıza göz atın.

Ankara Gezilecek Yerler

Bu yazımızda Ankara kamp alanları listesini en geniş şekliyle yazımızda paylaşıyoruz. Ankara’da aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Ankara ücretli kamp yerleri ve Ankara ücretsiz kamp yerleri listesini derledik.

Tanıtımını yaptığımız yerler ile ilgili kısa ve kitabi bilgi vermeyi tercih ediyoruz. Zira güzellik kavramı görecelidir ve herkes kendi özgün düşüncesi ile tarihi turistik yerlere bakıp yorum yapmaktadır. Tavsiye üzerine gittiğiniz bir mekân sizin tatil anlayışınıza uymayabilir. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz. Hatta aynı yere iki farklı tarihte giderseniz görüşleriniz değişebilir.

Google haritalarda aynı yer hakkında birbirinin tamamen zıddı yorumlar görmekteyiz. Bu sebeplerle bu yazı sadece tanıtım amaçlı hazırlanmıştır. Yorumlardan kaçınılmaya çalışılmıştır. Gezip gördüğünüz yerlerin yargılamasını sizlere bırakıyoruz.

Listemizde sadece ruhsatlı kamp işletmeleri/tesisleri değil kamp çadırı kurulabilecek, karavan ile konaklanabilecek yerler de bulunmaktadır. Bu hususu kamp yapacağınız yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.


Ankara Kamp Haritası

Ankara Kamp Alanları yazımızda yer alan diğer mekanların GPS koordinatlarını da haritamızda bulabilirsiniz. Haritaya tıkladığınızda listede yer alan kamp alanlarının harita konumunu ve bulunduğunuz yere uzaklığını öğrenebilirsiniz.

Harita Adresi: https://goo.gl/maps/SkdCpSH2mFzS7v747


Bu yazı Ankara Kamp Alanları yazımızın eki mahiyetindedir. Ankara’da yer alan diğer kamp alanlarının listesini ve tanıtımlarını görmek için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Ankara Kamp Alanları Listesi         

8   Ankara Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı Tanıtımı:

Çamkoru Tabiat Parkı, Ankara merkeze yaklaşık 110-115 kilometre mesafede yer alıyor. Çamkoru Tabiat Parkı, İstanbul-Ankara istikameti üzerinde, Çamlıdere ilçesi sınırları içerisindedir. Özel araçlarıyla gelmek isteyenler, Çamlıdere ilçesine girdikten sonra tabelaları takip ederek Çamkoru Tabiat Parkını kolayca bulabilirler.

Çamkoru Tabiat Parkı ülkemizin doğal güzelliklerinden bir tanesidir. Buraya özellikle yaz aylarında pek çok ziyaretçi gelmektedir. 

ANKARA ÇAMKORU TABİAT PARKI TANITIMI başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara‘nın Çamlıdere ilçesi sınırlarında yar alan Ankara Çamkoru Tabiat Parkı, içerisinde Çamkoru Göletinin de bulunduğu bir tabiat parkıdır. Kızılcahamam merkeze yaklaşık 20 dakika mesafede; berrak bir göl ve güzel bir orman ile harika doğal alan. Tabiat parkının kamp alanı var, hafta sonları kalabalık oluyor.

Ankara‘ya 110 km uzaklıkta yer alan Çamkoru Milli Parkı girişte izin alınması gereken bir kamp alanıdır. Kamp için ayrılmış özel alanlar mevcut. Göl çevresinde ateş, mangal vs yakmak yasaktır. Kışın çok daha tenha ama güzel bir kar manzarası var.

Çamkoru içerisinde Kızılaya bağlı bulunan Çamlıdere Çamkoru gençlik kampı yer almaktadır. Bunun dışında İzcilik Tesisi de yer alır.

Burada kamp yapabilmek için Milli parklar genel müdürlüğünden özel izin almanız gerekiyor. İçerisinde karaçam ve sarımçam ormanları bulunan milli park Çamkoru Göleti‘yle de çekim noktasıdır.

Günübirlik piknikçileri de ağırlayan tabiat parkı piknik alanlarına da ev sahipliği yapıyor.

Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kamp yapmak, balık tutmak, doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık gibi birçok aktivite için Ankara’ da tercih edilebilecek en güzel yerlerden. Göl kenarında Hacettepe Üniversitesi Çamlıdere Göl Tesisleri bulunmaktadır.

Ankara’da kamp yapılacak yerler arasında bulunan Çamkoru’yu genellikle üniversite toplulukları ve gençler tercih etmektedir. Çamkoru Göleti’nde balık tutmak yasaktır. Kamp yapmadan önce görevlilerden izin almanız gerekmektedir.

Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çamkoru Tabiat parkının içerisinde kamp yapabilme imkanınız da vardır. Kamp alanları gölet tarafında değil tabiat parkı alanındadır. Tabiat parkı içerisinde uygun gördüğünüz her alanda kamp yapmanız mümkündür. Kampçılar genel olarak tuvaletlerin üst kısımlarında kamp yapmayı tercih etmektedirler. Çünkü burada oyun parkı, voleybol sahası, masa ve çeşmeler bulunmaktadır.

Çamkoru’da kurt, çakal, tilki, tavşan ve yaban domuzu, yırtıcı ve ötücü kuş türleri bulunur. Kamp yapmak isteyen ve bunun tam anlamıyla doğal yaşam içinde yapmak isteyenler için uygun olan bu arazide dikkat etmeniz gerekenler başta tek başınıza gitmemeniz ve tehlikeli bir alan olabileceğini aklınızdan çıkarmamanız.

Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda

  • Doğa yürüyüşü
  • Bisiklet
  • Mangal (mangal yerleri belirlidir ve bu yerlerin dışında mangal yakmak yasaktır. Aynı zamanda odun bulmada da sıkıntı çekebilirsiniz bu sebeple tedarikli geliniz.)
  • Fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

Tabiat parkı içerisinde herhangi bir tesis ya da büfe bulmanız imkansızdır. En yakın yer ise Çamlıdere ilçesidir. Bu sebeple kamp alanına gelirken lazım olan tüm eşyaları yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Yalnızca tuvaletler ve otopark mevcuttur. Bunların dışında elektrik, duş gibi hizmetler bulunmamaktadır. Aynı zamanda yakınlarda herhangi bir market de yoktur. Bu sebeple market alışverişlerinizi kamp alanına gelmeden önce mutlaka yapmalısınız.

Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı

Araç girişine ve göl etrafında ateş yakılması izin verilmiyor. Yol gayet düzgün, giriş ücretsiz, güvenlik mevcut, wc var duş yok çeşme var sıcak su yok, bölgede kafeterya ya da market bulunmuyor.

Mangal dahil termosta çay, oturmak için malzemeleri yanınızda getirmelisiniz. Araçla giriş yok, 5 dakikalık kısa bir yürüyüşle göle ulaşılabilir.

Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yüzlerce hayvanın evi olarak gördüğü bu tabiat parkında pek çok familyadan hayvan türüne rastlamak mümkündür.

Çamkoru Tabiat Parkı, uzun doğa yürüyüşlerine çıkabileceğiniz, bölgedeki yaban hayatını gözlemleyebileceğiniz, dağcılık yapabileceğiniz, bisiklet ile orman ve gölet manzaralı bisiklet rotalarını gezebileceğiniz, tüm bu aktiviteler sırasında ise yeşil ve mavinin Ankara’nın orta yerinde buluştuğu bu yerde birçok manzara ve doğal yaşam fotoğrafı çekebileceğiniz bir kamp alanıdır. Bunların yanında, Çamkoru Göletinde balıkçılık yapmak yasaktır, bu nedenle olta balıkçılığı gibi uğraşlar burada gerçekleştirilememektedir.

1 / 6

Gölet çevresinde kamp yapmaya izin verilmiyor ama diğer taraflar uygun. Alanda oturma alanları var. Yerde ateş yakmak yasak ama bazı yerlerde betondan yerler yapılmış. Güvenlik var, piknik için ailecek gidilebilir.

Doğa yürüyüşleri ve fotoğraf çekmeyi sevenler için oldukça güzel. Bunun dışında mangal yapmak balık tutmak ve suya girmek kesinlikle yasak.

Çamkoru Tabiat Parkına girişlerde herhangi bir ücret alınmamaktadır. Giriş tamamen ücretsizdir. Bunun dışında kamp alanları içerisinde de herhangi bir ücret alınmaz.


Ankara Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı Diğer Bilinmesi Gerekenler: Araç girişine ve göl etrafında ateş yakılması izin verilmiyor. Yol gayet düzgün, giriş ücretsiz, güvenlik mevcut, wc var duş yok çeşme var sıcak su yok, bölgede kafeterya ya da market bulunmuyor. 
Ankara Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı Giriş Ücretli mi? : Ücretsiz
Ankara Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı İletişim Bilgileri: +90 (312) 207 50 00 / Santral Tel +90 (312) 207 60 24 / Daire Başkanlık
Ankara Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı web-sosyal medya sayfaları: http://camkoru.tabiat.gov.tr/
Ankara Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı Adresi: Kuşçular, 06740 Çamlıdere/Ankara
Ankara Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı Harita (GPS) Koordinatları: Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı (Bulunduğunuz konumdan kamp alanına ulaşmak için bağlantıyı tıklayın. Bağlantıdaki haritayı açarak kamp alanının konumunuza uzaklığını öğrenebilir ve yol tarifi alabilirsiniz.)


Ankara’da kamp yapılabilecek yerlerin tam listesi

1Ayaş Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı
2Ayaş Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
3Bala Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
4Bala Kesikköprü Kamp Alanı
5Beypazarı As Balıkçılık Kamp Alanı
6Beypazarı Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
7Beypazarı Kamp Bozayı Kamp Alanı
8Çamlıdere Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
9Çubuk Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı
10Çubuk Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı
11Çubuk Yaylak Göleti Kamp Alanı
12Güdül Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
13Kazan Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı
14Kızılcahamam Akyar Barajı Kamp Alanı
15Kızılcahamam Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı
16Kızılcahamam Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı
17Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi
18Kızılcahamam Kurumcu Göleti Kamp Alanı
19Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı
20Kızılcahamam Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı
21Kızılcahamam Yayla Mocamp Kamp Alanı
22Mamak Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı
23Mamak Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş
24Mamak Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı
25Nallıhan Çayırhan Gölü Kamp Alanı
Ankara Kamp ve Karavan Alanları

Not: Yazımızda kullanılan resimler internet üzerinden açık kaynaklardan alınmıştır.

Bütün outdoor aktivitelerinde ve doğa sporlarında güvenlik öncelikle sizin sorumluluğunuzdadır. Hiçbir makale veya video, doğru pratik eğitim ve şahsî deneyimin yerini alamaz. Özellikle outdoor ekstrem sporlarda kendi kişisel güvenliğinizden öncelikli olarak siz sorumlusunuz. Her zaman kişisel güvenliğinizi, birlikte olduğunuz takımın uyum ve güvenliğini ön planda tutun.

Her durumda doğadan taraf olun, çevreyi temiz tutun, vahşi hayvanlara, vahşi yaşamın devam ettiği doğaya kesinlikle zarar vermeyin. Tarihi ve turistik mekanlara zarar vermeyin, çöplerinizi yanınızda götürün.

Gittiğiniz yerlerde çöplerinizi bırakmayın, çöplerinizi getirdiğiniz gibi poşetler içerisinde geldiğiniz yere geri götürün veya bir çöp konteynırına atın. Kişisel çöpünüzü kamusal kullanıma açık olan doğaya terk etmeyin.

Lütfen sadece okuduğunuz makale değil outdoor ve doğaya dair yayınlanmasını ve irdelenmesini istediğiniz her konu hakkında iletişim sayfamızdaki bağlantıları kullanarak bize yazın. Outdoor aktiviteleri ve macera turizmi hakkında en son bilgileri almak için sitemizi takip ediniz. 

Türkiye’nin Outdoor Sayfası

http://www.turkeyoutdoor.org

Etiketler: :Ankara bölgesindeki en iyi gezilecek yerler, Ankara görülmesi gereken yerler, Ankara gezecek yerler, Ankara gezi, Ankara gezi rehberi, Ankara gezi yazısı, Ankara gezilecek çarşı, Ankara gezilecek doğal yerler, Ankara gezilecek doğal yerler haritası, Ankara gezilecek tarihi yerler, Ankara gezilecek yerler, Ankara gezilecek yerler doğa, Ankara ilinin doğal güzellikleri nelerdir?, Ankara kalesi, Ankara merkezde gidilecek yerler, Ankara merkezde ne var, Ankara ne yenir nerede yenilir, Ankara ne yenir nereler gezilir, Ankara otelleri, Ankara seyahat rehberi, Ankara tarihi, Ankara tarihi yerler, Ankara turizm potansiyeli, Ankara turizm rehberi, Ankara turizm ve tanıtım, Ankara ziyaretinde gezilecek en popüler yerler, Ankara şehir rehberi, Ankara’da bir günde ne yapılır?, Ankara’da gezilecek doğal yerler, Ankara’da gezilecek mekanlar, Ankara’da ne yapılır, Ankara’da ne yenir, Ankara’da nereye gidilir?, Ankara ücretsiz Kamp Alanları, Ankara Kamp Alanları 2022, Ankara ücretli Kamp Alanları, Bolu Kamp Alanları, Bayındır Barajı Kamp alanı, Ankara karavan Kamp Alanları, Kesikköprü Kamp alanı, Gölbaşı Kamp alanı, Asartepe (Çanıllı) Barajı Kamp Alanı, Kirazdibi Göleti Kamp Alanı , Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı, Kesikköprü Kamp Alanı, As Balıkçılık Kamp alanı, Eğriova Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kamp Bozayı Kamp Alanı, Çamkoru Tabiat Parkı Kamp Alanı, Ay Kayası Mesire Ve Kamp Alanı, Karagöl Milli Parkı Kamp Alanı, Yaylak Göleti Kamp Alanı, Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kurtboğazı Barajı Kamp Alanı, Akyar Barajı Kamp Alanı, Alicin Kültürel Jeositi, Alicin Manastırı, Gebeler Köyü Yaylası Kamp Alanı, Işık Dağı Kamp Alanı Karagöl Jeositi, Kurumcu Göleti Kamp Alanı, Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı, Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Yayla Mocamp Kamp Alanı, Bayındır Barajı (Mavi Göl) Kamp Alanı, Güney Kamping Kamp Alanı Kayaş, Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı, Çayırhan Gölü Kamp Alanı, Yeşildere Mesire ve Kamp Yeri,

anıtkabir, gezilecek yerler, geziye hazırlık, outdoor, outdoor turkey, türkiye gezi ve tatil rehberi, Türkiye outdoor, Türkiye’nin Outdoor Sayfası, #gezi, #travel, #turkey, #seyahat, #gezgin, #doğa, #nature, #tatil, #istanbul, #türkiye,  #instagood,  #travelphotography, #holiday, #kamp,#photo, #instagram, #photooftheday, #traveller, #manzara, #gezilecekyerler, #travelgram, #camping, #objektifimden,  #instatravel, #trip, #traveling, #aniyakala, #fotoğraf, #seyahatblog, #seyahatname, #seyahatblogu, #seyahatnotlari, #photography, #seyahatblogger, #seyahataski, #seyahattutkusu, #seyahatet, #seyahatseverizbiz, #seyahatdefter,#ankara, #aniyakala, #antalya, #camping, #doğa, #fotoğraf, #gezgin, #gezi, #gezilecekyerler, #holiday, #instagood, #instagram, #instatravel, #istanbul, #kamp, #manzara, #nature, #objektifimden,  #photo #photography #photooftheday #seyahat #seyahatacentasi #seyahataski #seyahatblog #seyahatblogger #seyahatblogu #seyahatcantasi #seyahatdefteri #seyahatet #seyahatetmek #seyahatetmeklazim #seyahatetmesanati #seyahatfoto #seyahatfotografciligi #seyahatimvar #seyahatkonsept #seyahatname #seyahatnotlari #seyahatrehberim #seyahatseverizbiz #seyahattutkusu #tatil #türkiye #travel #travelgram #traveling #traveller #travelphotography #trip #turkeyankara

Bir Cevap YazınCevabı iptal et

error: Content is protected !!