Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Ankara Çubuk Aykayası Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Haziran 30

Ankara Çubuk Aykayası Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Ankara Çubuk Aykayası Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Ankara Çubuk Aykayası Günübirlik Doğa Yürüyüşü

 

YAMAÇ DOĞA GEZGİNLERİ & ROTASIZLAR ortak etkinliğidir.
30 Haziran 2024 Pazar; Çubuk Aykayası Günübirlik Doğa Yürüyüşü Etkinliği;
Şehrin kargaşasından, stresten uzak, şehirdeki kimliklerimiz, sorumluluklarımız, egolarımız olmadan, doğada, bol oksijen eşliğinde, keyifli, huzur dolu bir pazar geçirmeyi hedefliyoruz.
Yürüyüş parkuru orman içi yol ve patikalardan oluşmakta olup, uzunluğu yaklaşık 10-12 km planlanmaktadır. (Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde rotada değişiklik yapabilir. )
Faaliyete gelirken,
-Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak, su geçirmeyen ve nefes alan özellikte bot giymelisiniz! (Trekking ayakkabısı),
– Mevsim koşullarına uygun giysiler (uzun pantolon, tayt, uzun ve kısa kollu tişörtler) giymeniz
– Yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, baton,
– Hava durumuna göre yağmurluk, termos,
En az 1,5 litre su, atıştırmalık yiyecek (hurma, gün kurusu, meyve, kuruyemiş vb…), öğlen kumanyası (Katılımcı Arkadaşlar yeme içme ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır.) almanız yeterli olacaktır.
Bu sayfa üzerindeki onaylamalar, iyi niyet göstergesi sayılmakta olup, etkinliğimize katılmak isteyen arkadaşlarımızın mutlaka telefonla arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
Herhangi bir nedenle katılımın iptali, araç ayarlamalarında önem arz ettiği için en geç Cuma günü saat: 13.00 e kadar bildirilmesini rica ederiz.
Önemli Bilgilendirme ;
!!! Doğa yürüyüşleri doğanın doğal ortamında yapılır.
!!! Doğa yürüyüşleri düz zemin (park) yürüyüşü değildir.
!!! Doğa yürüyüşlerini, kültür turlarıyla karıştırmamak gerekmektedir
!!! Doğada karşılaşabileceğimiz her durum için kendi tedbirlerimizi almalı, yürüyüş liderlerinin tavsiyelerine ve ikazlarına uyulmalıdır.
!!! Etkinlik süresince alkol almak kesinlikle yasaktır.
!!! Yerel halkla iletişimde saygıyı ve hoşgörüyü esas alıyoruz.
!!! Egolarımızı şehirde bırakıp, çantamızı alıp doğa ananın koynuna kendimizi bırakıyoruz.
Programımız tur programı değildir. Organizasyon gönüllü bir faaliyettir. Yol emniyeti ve can güvenliği katılımcıya aittir.
Etkinliğimizde kar amacı güdülmemekte olup yol ve ortak giderler katılımcılar arasında paylaşılmaktadır.
Parkur herhangi bir teknik zorluk içermemektedir.
Faaliyete katılmak isteyen arkadaşların, doğada tedavi edilmesi güç olan rahatsızlıkları var ise yürüyüş etkinliğine katılması uygun değildir. ( Kalp, adale eklem romatizması, yüksek tansiyon, epilepsi, sara, astım vb.) Yürüyüş başlamadan önce sağlık sorunu olan kişilerin etkinlik sorumlusuna hastalıklarını, varsa kullandıkları ve yanlarında getirdikleri ilaçları hakkında bilgi vermeleri gerekmektedir.
Etkinliğe katılmak isteyen arkadaşların yürüyüş için gerekli performans ve kondisyona sahip olmaları etkinliğin planlanan zamanda ve sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi açısından önemlidir.
Etkinliğimize gönüllü olarak katılan doğa dostu arkadaşlar; tarafınıza yapılan uyarılar sonucunda risk ve tehlikeleri bilerek ve yukarıda belirtilen koşulları ve şartları peşinen kabul etmiş olarak yürüyüşümüze katılmış sayılırlar.
ETKİNLİK PROGRAMI:
Aşağıda belirtilen saat ve hareket noktalarından tüm katılımcılarımızı aldıktan sonra, uygun bir tesiste yerde kahvaltı molası veriyor, sonrasında başlama noktamıza ulaşıp, hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz.
Yürüyüş sonunda, aracımıza ulaşıp, çayımızı içtikten sonra dönüyoruz.
07.30 Eryaman
07.35 Şaşmaz
07.40 Batıkent Jandarma
07.45 Acity
07.50 Cepa
07.55 Armada
08.00 Milli Kütüphane
08.05 Kızılay Kumrular Sokak
ETKİNLİK BİLGİ VE KAYIT İÇİN;
Gülden ÇİVİ : GSM 0533 233 29 70
Aysu SEN : GSM 0532 260 63 27
Ankara Çubuk Aykayası Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi