Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Antalya – Konya Isauria Yolu Dipsiz Göl Göktepe Yaylası Doğa Yürüyüşü

Haziran 30

Antalya – Konya Isauria Yolu Dipsiz Göl Göktepe Yaylası Doğa Yürüyüşü

Antalya Konya Isauria Yolu Dipsiz Göl Göktepe Yaylası Doğa Yürüyüşü

Antalya Konya Isauria Yolu Dipsiz Göl Göktepe Yaylası Doğa Yürüyüşü

 

 

📍 Isauria Yolu ( Tuz Yolu – Via Sebaste) Dipsiz Göl Göktepe Yaylası ) Doğa Yürüyüşü ❗
📍 Efsanevi Dipsiz Göl, Sülüklü Göl ve Göktepe Yaylası Kervan Yolu
📌 Kayıp Altınlarıyla Efsaneleşmiş Dipsiz Göl, Sülüklü Gölü ve Göktepe Yaylası Kervan Yolu Doğa Yürüyüşü
📌 Toros dağlarının kuzey eteklerinde içinde insan boyu kadar balıkların yaşadığı, çok derin olduğu için bir türlü dibine ulaşılamayan, karanlık sularında kayıp altınların olduğuna inanılan bir göl vardır… Efsanevi bir göl Dipsiz göl. Bu yörelerde halk arasındaki efsane böyle… hatta gölün suyunu boşaltmak için kepçelerle kanal bile açılmak istenilse de başarılı olamamışlar…
📌 Bizde Dipsiz gölü görmek için karların daha yeni kalktığı bu zamanda gideceğiz. Hem Dipsiz gölü Hemde Sülüklü gölü göreceğiz. Doğanın güzelliklerini, çiçeklerin doyumsuz güzelliğini görmek için bu güzelliği yaşamak için yine farklı bir rota oluşturduk.
📍 Yürüyüşümüz 1700 metre yükseklikte bulanan Dipsiz gölden 2200 metre yüksekliği olan Göktepe yaylası arasında bulanan kervan yolunda yürüyüş yapacağız. Göktepe den sonra Sülüklü göl üzerinden tekrar Dipsiz göle geleceğiz ve burada zamana göre Dipsiz göl kenarında isteyen fotoğraf safarisi yapacak hatta yüzmek isteyenler gölde yüzecek veya göl kenarında dinlenmek de dinlenerek keyifli zaman geçirecek.
❗ Not : Gittiğimiz bu yeni rota eski göçerlerin kullandığı Akseki – Bozkır ilçelerini bir birine bağlayan eski bir kervan yolunun bir etabında olacaktır. ❗
🚶 Program :
📅 Hareket tarihi : 30.06.2024 Pazar
⏰Hareket saati : 06.30
🚶 Rota : Kolay + Orta
🚌Hareket Noktaları :
📌 1 – 06.30 : Hurma Atm Park
📌 2 – 06.40 : Türkay Otel
📌 3 – 06.45 : Eski İl sağlık
📌 5 – 06.45 : 5M Migros Durağı
📌 7 – 07.00 : Meltem Cami
📌 5 – 07.10 : Y. Yıl Samanyolu
📌 6 – 07.10 : Vakıf Bank
📌 8 – 07.15 : Büyüksehir Bld.
📌 9 – 07.20 : Meydan
📌 10 – 07.30 : Kırcami
📌 11- 07.40 : Terra City
📌 12- 07.50 : Güzeloba
☎ İletişim :
Rehber : Tuncer koç 0539 246 85 23
Klb. Bşk.
✅ Dipsiz Göl, ,
Batı Toros Dağları’nın doğusundaki Geyik Dağları’nın kuzey yamaçlarındadır. 1700 metre yüksekliğindeki bu göl, dağ çanaklarından birinin dolmasıyla oluşmuştur.
Antalya Konya Isauria Yolu Dipsiz Göl Göktepe Yaylası Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi