Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Balıkesir Kazdağları Sanat, Rüya ve Yoga Kampı

Eylül 19 - Eylül 22

Balıkesir Kazdağları Sanat, Rüya ve Yoga Kampı

Bi Acayip Hâne biacayiphane Balıkesir Kazdağları Sanat, Rüya ve Yoga Kampı

Bi Acayip Hâne biacayiphane Balıkesir Kazdağları Sanat, Rüya ve Yoga Kampı

 

Davet alanı bizim için pek özel, tüm Bi Acayip Hâne yolculuğuna başlarken ilk filizlenen çiçeğimiz, ilk tasarladığımız ürünlerimiz, hepsi Davet’in büyüsüyle yeşerdi. Bu kamp için tasarladığımız tüm pratikler alana gelen insanların halleri ve ihtiyaçlarıyla belirdi. Bu yeni grup ve doğuracakları için de hayli heyecanlıyız 🥲

Kamp boyunca günü başlatırken ve uykuya geçiş yaparken çeşitli meditasyon ve yoga pratikleri ile destekleyeceğiz bedenimizi ve zihnimizi. Güçlü bir ifade biçimi olan sanat ile kendimizi ifade etmenin çeşitli yollarını deneyimleyeceğiz. Ve elbette ateş başında birlikte söyleyeceğimiz besteler, şarkılar eşlik edecek bize ✨

Dinlenmeye ve kendimizi dinlemeye yer açacağız hep birlikte 🌱

Program hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize mesaj atabilir veya profildeki kamp linkine tıklayabilirsiniz 🌸

Etkinlik Tarihi

19 Eyl 2024 14:30 – 22 Eyl 2024 12:00

Hızır Kamp, Mehmetalanı Mah., Mehmetalan, 10300 Edremit/Balıkesir, Türkiye

Detaylı Bilgi

Kozmosta, bin bir türlü canlı arasında, insan olarak kapladığımız alana, ferah bir kalp ile yerleşmek için aynı gezegenin yolcularına sakin bir davet,

 

Birlikte geçireceğimiz 4 gün süresince;  beden farkındalığı, rüya çalışmaları ve yaratıcı meditasyonlar çalışmalarımızın temelini oluşturacak. Bedenli olmanın farkındalığına odaklanan meditatif çalışmalarda, beraber canlanmak, canlanırken genişlemek, genişlerken yörüngede kalabilmek üzere rüya farkındalığı, yoga ve çeşitli sanatsal ifade oyunlarından destek alacağız.

Yoga ve rüya farkındalığı (Lüsid rüya ve mâna) üzerine eğilirken, “Gün”ü meditasyon ile, “Gece”yi uyku ve rüya ile nasıl kucaklarız?” sorusunun etrafında çember kuracağız. Bunun için çemberimizi oluşturan herkese hediye edilecek rüya defterleri ve meditasyon paketleriyle gündelik yaşamda takip edilebilecek egzersizler paylaşacağız. Rüya ritüellerini ise grubun ihtiyaçlarına göre, hep beraber çeşitlendireceğiz.

 

Ve geçmiş kamplardan biliyoruz ki, her seferinde, her birimizin aldığı hâl, diğerinin aldığı hâli tamamlamaya, en azından kendi hâline dair taze bir bakış açısı oluşturmaya yardımcı olacak.

Bedeni dinlendirmeye ve güçlendirmeye odaklı yoga pratiklerinde Yin Yoga, Vinyasa ve Trul Khor pratiklerinden ilham alan, element odaklı serileri uygulayacağız. Bedenimize, ayak tabanlarımızdan başlayıp başımızı aşan “tavanlarımıza” kadar, yeniden bakabilmek için sakin ve şefkatli bir tavır ile ilerleyeceğiz.

Yoga, Rüya ve Sanat ile kurulan bu ortak alanının bize verdikleriyle demlenmek, doğanın ritmiyle uyumlanarak dinlenmek ve bizi hem var eden hem de usulca bekleyen hayata, taze bir kalp ve gözle yeniden bakabilmek için den de gelmek ister misin?

 

 

PROGRAM

19 Eylül Perşembe

16.30 – 18.30 // Açılış ve Niyet Çemberi

20.00 -21.00  // Akşam Yemeği

21.30 – 22.00 // Rüya yoluna giriş ve Yoga Nidra

 

20 Eylül Cuma

08.00 – 09.00 //  Altın Tohum’un ışığında element odaklı Vinyasa

09.00 – 12.00 //  Kahvaltı ve serbest Zaman

12.00- 14.00  //  “Rüya Çemberi” ve Çamur meditasyonu

14.00 – 17:00 //  Serbest Zaman

17.00 – 19.30 //  Yin Yoga ve “Yerleş Kendine” ip meditasyonu

20.00 – 21.00 //  Akşam Yemeği

21.00 – 22.00 //  Rüya için Yoga (hava durumuna bağlı uygulama)

 

21 Eylül Cumartesi

07.30 – 08.45 //  Savaşçı’nın Seçimi Vinyasa

09.00 – 12.00 //  Kahvaltı ve serbest Zaman

12.00- 14.00  // “Yürüyen Havuç Meditasyonu” ve “Tüm Senler Çemberi”

13:30 – 17:00 //  Serbest Zaman

17.00 – 19.30 //  Yin Yoga ve “Kalp Hanı Meditasyonu”

19.30 – 21.00 //  Akşam Yemeği ve serbest zaman

21.00 – 22.00 //  Ateş çemberi ve müzik

 

22 Eylül Pazar

07.30 – 08.45 //  Ejderha’nın Uçuşu ile Niyet Çiçeği Seremonisi

09.30 – 11.00 // Kahvaltı ve odaları boşaltma

11.30 – 13.30 // Kapanış Çemberi

 

Not: Grubun dinamiklerine göre program akışında ve saatlerde ufak değişiklikler yapılabilir.

 

30 Ağustos’a kadar yapılan erken kayıtlarda, erken ödeme indiriminden faydalanabilirsiniz.

Tüm katılımcılara kamp programı sonrası gerçekleşecek Çevrimiçi Rüya için Yoga programında %20 indirim uygulanacaktır.

 

Kamp ücretleri ve kayıt olmak için bize ulaşabilirsiniz. 😊

#inziva #kamp #doğa #sanat #eğlence #dinlence #yaratım #yogakampı #workshopixcom #biacayiphane #sanatkampı #meditasyon #yogakampı #inziva #sanatkampı #doğa #rüya #ilham #sanat #yoga #kamp

Bi Acayip Hâne biacayiphane Balıkesir Kazdağları Sanat, Rüya ve Yoga Kampı

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi