Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Bilecik / Bozüyük / Kozpınar, Ericek Kule, Batan Yayla, Kozpınar Doğa Yürüyüşü

Haziran 30

Bilecik / Bozüyük / Kozpınar, Ericek Kule, Batan Yayla, Kozpınar Doğa Yürüyüşü

Koza Dağcılık ve Doğa Sporları Bilecik Bozüyük Kozpınar, Ericek Kule, Batan Yayla, Kozpınar Doğa Yürüyüşü

Koza Dağcılık ve Doğa Sporları Bilecik Bozüyük Kozpınar, Ericek Kule, Batan Yayla, Kozpınar Doğa Yürüyüşü

 

30.06.2024 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde “BİLECİK / BOZÜYÜK / KOZPINAR, ERİCEK KULE, BATAN YAYLA, KOZPINAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Yürüyüşümüz; Bozüyük mezitlerde bulunan 960m rakımlı KOZPINAR köyünden başlayacak, 5Km hafif, 3Km orta çıkışla, 1560m rakımlı ERİCEK Yangın Gözetleme Kulesine çıkılacaktır.
Kuleden itibaren rakımda fazla değişme olmadan 2Km kadar ERİCEK yayla üzerinden BATAN yaylaya doğru gidip, dönüşe geçeceğiz. Buradan itibaren genelde iniş eğimli orman içi patika ve orman içi toprak yollardan yürüyüp, Kozpınar’a dönüş yapacağız.

Öğle molası Erecek kule yakınlarında verilecektir.

Rotanın toplam uzunluğu 13-14 km olacaktır.

Yürüyeceğimiz alanda içme suyu yoktur. Havanın da sıcak olması nedeni ile 3lt kadar içme suyu ile gelinmelidir. Güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, terlemeye karşı yedek tişört unutulmamalı.

Rotada Erecek kuleye çıkarken kullanacağımız patikalarda bolca doğal çilek yeme imkanımız olacak. İniş kısmında da az da olsa çilek mevcut. Kuleden itibaren Batan yayla yönüne giderken bolca değişik çiçekli alanlar göreceğiz.

Rota; doğa yürüyüşüne yabancı olan katılımcılara, astım-kalp-obezite-dizlerde kireçlenme gibi rahatsızlıkları olanlara uygun parkur değildir.
Baton yürüyüşümüze kalite katar. Ayakkabının bilekli olması tercih edilmelidir.
Yürüyüşümüzde görüşmek dileğiyle…

Bilgi ve kayıt +90 (544) 210 08 68 🐞

#kozadağcılık #hiking #bursadagezilecekyerler #doğayürüyüşü #iyikikoza

 

Koza Dağcılık ve Doğa Sporları Bilecik Bozüyük Kozpınar, Ericek Kule, Batan Yayla, Kozpınar Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi