Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Bilecik Pazaryeri Köyleri ve Bozcaarmut Göleti Doğa Yürüyüşü

Haziran 23

Bilecik Pazaryeri Köyleri ve Bozcaarmut Göleti Doğa Yürüyüşü

Bilecik Pazaryeri Köyleri ve Bozcaarmut Göleti Doğa Yürüyüşü

Bilecik Pazaryeri Köyleri ve Bozcaarmut Göleti Doğa Yürüyüşü

23.06.2024 Pazar günü KOZA DAĞCILIK rehberliğinde; “BİLECİK / PAZARYERİ /KINIK KÖYÜ, BULDUK KÖYÜ, ALINCA KÖYÜ, BOZCAARMUT GÖLETİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.
Araç ile İnegöl /Kurşunlu üzerinden AHI DAĞI’nda bulunan eski Ankara yolu üzerinden Pazaryeri / KINIK köyüne gidilecek. Burada sabah çayları içilip, atıştırma yapıldıktan sonra yürüyüşe başlanacak. Meşe ormanlarından geçerek, BULDUK köyü sağından devam edip, ALINCA köyü solundan, BOZCAARMUT GÖLETİ sırtlarındaki çam ormanlarına giriş yapacağız. Çam ormanlarında sırt noktasında epey yürüyüp, BOZCAARMUT GÖLETİ Güney yönüne ineceğiz.
Bozcaarmut göletinde kısa bir molada bol bol fotoğraflar çekip, dinleneceğiz. Sonrası araçlara binip, Bozcaarmut köyüne gidip, günün yorgunluk çaylarını içip ve varsa alışverişlerimizi yapıp dönüşe geçeceğiz.
Çam ormanında Bozcarmut göletine yakın sırtlarda doğal-minik çilekler bulabileceğiz, kuş sesleri ile yürüyeceğiz.
Bölgede rakım 800m-1250m arasında değişiyor. Yürünecek arazi dalgalı bir yapıya sahiptir. Solunum yolu, dizlerde eklem problemi, fazla kilolu, tansiyon sorunu olanlara uygun bir yürüyüş alanı değildir. Sağlıklı, yürümede sorunu olmayanlar için keyif yürüyüşü olacaktır.
Öğle molasını orman içi bir noktada vereceğiz.
Rota uzunluğu 13-14 km.dir.
Havanın sıcak olması, rotada su kaynaklarının yetersiz olabileceği düşünülerek, her katılımcı kendine gün boyu yetecek kadar içme suyu ile gelmelidir (2 lt gibi).
Yeni ve güzel bir parkurda , birlikte yürümek dileğiyle ,tüm dostlarımızı bekliyoruz…🐞

 

Bilecik Pazaryeri Köyleri ve Bozcaarmut Göleti Doğa Yürüyüşü

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi