Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Bitlis – Van Nemrut – Süphan Dağı Zirve Tırmanışı

Haziran 6 - Haziran 9

Bitlis’te Gezilecek Yerler: Nemrut Dağı

 

Bitlis – Van Nemrut – Süphan Dağı Zirve Tırmanışı

NEMRUT-SÜPHAN DAĞI TIRMANIŞI

Nemrut’tan Süphan’a

Hem dünyanın ikinci büyük krater gölünü göreceğimiz hem de Türkiye’nin 4.000 metrenin üzerindeki sayılı zirvelerinden birine tırmanarak sınırlarımızla tanışacağımız bu faaliyette bize katılmaya ne dersiniz?

Faaliyetimizde rotamızı ilk olarak Bitlis ilimize bağlı Tatvan ilçesi sınırlarında yer alan Nemrut dağına (2.948 M) çeviriyoruz. Bu dağ uyuyan bir yanardağdır ve tepesindeki kraterde Nemrut krater gölü yer alır.

Geçtiğimiz yıllarda Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” alan Nemrut Krater Gölü’ aynı zamanda dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük krater gölü ünvanına sahip (2250m), eşsiz bir doğaya sahip olan bu göl ve dağa hayran kalmamak imkansız.

Nemrut Dağı’nda hem bu doğa harikasının tadını çıkaracak hem de zirve yapacağız.

Faaliyetimizin ikinci bölümünde ise Anadolu’nun en yüksek zirvelerinden biri olan Süphan Dağı’na (4.058) tırmanış gerçekleştireceğiz. Zorlayıcı bir rotaya sahip olan bu zirve faaliyetinde zorlu şartlarla başa çıkma yetilerinizi gözlemleme; kendinizi keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

(Süphan Zirve faaliyeti orta ve üst seviyede doğa yürüyüşü tecrübesine sahip katılımcılara uygundur; iyi bir kondisyon gerektirir)

Nemrut ve Süphan’da doğaya doyarken etkinlik boyunca Bitlis ve Van yöresinde bulunan hem tarihi hem de doğal güzellikleri göreceğiz. Bu faaliyette göreceğimiz diğer yerler arasında Akdamar Adası, Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Harabe Şehir (Ahlat) ve Muradiye Şelaleri yer almaktadır.

Bitlis Gezilecek Yerler: Arin Gölü (Sodalı Göl)

Bitlis Van Nemrut Suphan Dagi Zirve Tirmanisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi