Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Bolu Göynük Çubukgöl Doğa Yürüyüşü

Haziran 1

 

Bolu Göynük Sünnet Gölü Tabiat Parkı Tanıtımı

Bolu Göynük Çubukgöl Doğa Yürüyüşü

GÖYNÜK – ÇUBUKGÖL DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 01 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ ( Orta zor -10- 13km. arası)
İbrahim Kamil Birlikay : 0533 307 41 24
Ali Fuat Arslan : 0532 594 78 82 ( Katılacak arkadaşlar isim yazdırsın lütfen)
Bu sefer rotamızı Göynük ve eşsiz manzaraları ile muhteşem Çubuk Göle çeviriyoruz. Öncelikle Safranbolu nun bir benzeri eski bir Osmanlı kasabası ve Fatih in hocası Akşemseddin Hazretlerinin ve başka velilerinde türbesi bulunan Göynük de kısa bir gezinti yapıp 6 km. ilerdeki Çubuk Gölü ne geçip ,önceden konuşacağımız bir köy evinde toplanıp duruma göre 10- 13km. arası bir yürüyüş yapacağız. Uzun gürüyüş yapmak istemeyenler göl çevresinde 3- 5 km. arası yürüyüp köy evimizde vakit geçirebilirler.
Sabah Kahvaltı: Yanınızda getirdiklerinizle köy kahvesinde yapacağız.
Öğlen: Yanınızda getireceklerinizle doğada yapacağız.
Akşam: Beraber karar verilecek.
UYARILAR:
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.
* Kalp, tansiyon, kilo , solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız. Veya bizleri bilgilendirin.
* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.
* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır. Yürüyüş esnasında sigara içilmemektedir. Sadece molalarda içebilirsiniz.
* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.
YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER
Boğazlı yürüyüş botu giyiniz su geçirmez ve kaymaz taban olmalı. Boğazlı bot ayak burkulmalarını önler. Kar yürüyüşlerinde yürüyüşe uygun kar botları tercih etmeniz daha uygun olur. Sağlığınız bizim için çok önemli.
Yürüyüş süresinde atıştırmalık kuruyemiş, meyve ve sandviç, 1,5 litre su bulundurun. Hava durumuna göre giyinelim.
İnce giyecekler tercih edilmeli. Vücut ısındıkça kat kat inceltilir veya kalınlaştırılır.
Herkes kendi ilk yardım malzemesi bulundurmakla sorumludur, (sargı bezi, yara bandı vs.)
• Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası.
• Hava durumuna göre tozluk , yağmurluk veya panço.
• Göğüs ve bel destekli orta boy bir sırt çantası ( yedek kıyafet yiyecek, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için)
• Düdük, çakı, fener, veya kafa lambası mutlaka çantanızda bulunmalı. Mevsime göre gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs…
• Kullandığınız özel bir ilaç varsa yanınızda bulundurunuz ve bunlar hakkında tur liderini ve arkadaşlarınızı bilgilendiriniz.
• Yanınızda yeterli miktarda su ve en az bir günlük yiyecek bulundurun. Ayrıca yürüyüş sırasında atıştırmak için çikolata ve kuru yemiş gibi yiyecekler bulundurunuz.
• Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyin. (Kot giymeyin!)
NOT:
1-Bir tur firması vs değiliz. Grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
2-Grupta veya sayfada düzenlenen etkinlikler paylaşım esasına dayanmaktadır. Hiçbir surette para toplanmaz bilet kesilmez, katılacağım dediğinizde sizin sözünüze güvenilip işlem yapılır. Bu yüzden ki katılacağım dediğinizde katılmasanız bile katılım ücretini ödersiniz. Konaklamalı etkinliklerde 15 gün kala , günübirliklerde 2 gün kala sebepsiz yere iptal edenler ,yerine birisi bulunamadığı takdirde ücreti ödemek zorundadır.
3. Araçlarımızda belli bir oturma düzeni yoktur. Biniş sırasına göre isteyen istediği yere oturabilir. Yan koltuğunuz hariç yer tutulmaması rica olunur. Oturma düzeni tur boyunca geçerlidir.
Araç Durakları
06.30 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
06.45Mecidiyeköy (Vakıfbank önü)
07.00 Kadıköy ( Belediye Binası karşısı Ziraat Bankası önü )
07.10 E-5 Göztepe
07.15 E-5 Kozyatağı
07.20 E-5 Bostancı + Küçükyalı +Maltepe +Kartal +Pendik+ Vs.
Yol üzerindeki bildireceğiniz duraklardan.
Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!
Tahmini maliyet : Acentenin gün sonu söyleyeceği rakam ve katılımcı sayısına göre belli olacaktır. 530 – 580 tl arası tahmin etmekteyiz.

 

Bolu’da Outdoor ve Doğa Yürüyüşü Rotaları

Bolu Goynuk Cubukgol Doga Yuruyusu

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi