Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Bursa İznik Hisartepe, Uluçınar, Mustafalı Yönü, Müşküle Doğa Yürüyüşü

Haziran 2

İznik Gezilecek Yerler: İznik Surları Tanıtımı

 

 Koza Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Bursa İznik Hisartepe, Uluçınar, Mustafalı Yönü, Müşküle Doğa Yürüyüşü

Merhaba..Yaptırmış olduğunuz kaydı bir nedenle sildirmek durumunda olabilirsiniz…Lütfen kaydınızı ctesi saat 15:00 kadar bildirim yapın ki hem yedek bekleyen arkadaşlarımıza dönüş yapabilelim hemde ulaşımımızı sağlayan turizm şirketi karşısında zor duruma düşmeyelim.🙏

02.06.2024 Pazar günü; KOZA DAĞCILIK rehberliğinde, “İZNİK/MÜŞKÜLE, HİSARTEPE, ULUÇINAR, MUSTAFALI YÖNÜ, MÜŞKÜLE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” yapılacaktır.

Kayıt bilgi : +90 (544) 210 08 68

Sabah çaylarımızı Müşküle (rakım 255m) köyünde aldıktan sonra; çıkış eğimli toprak yol üzerinden Hisartepe’ye (rakım 755m), sonra Müşküle etkinliklerinin yapıldığı ULUÇINAR bölgesine (rakım 610m) varılacaktır.
Öğle molası ULUÇINAR bölgesinde verilecektir.
Mola sonrası iniş eğimli yol+patikalar yürünerek önce Mustafalı tarafına, sonra Mustafalı üstünden Müşküle’ye inilecektir.
Gün boyu yürünen alanlardan; İznik gölü, İznik gölü kuzey yamaçları, Orhangazi tarafları ve sırtları gözlemlenebilecektir.
Yürüyüş bitiş yerinde (Müşküle) çaylarımızı alıp, kısa bir mola sonrası, araçlarımıza binerek, dönüşe geçeceğiz.

Parkur uzunluğu 16Km.dir.
Parkurda içme suyu sıkıntısı olabilir. Gün boyu yetecek kadar içme suyu (kişinin kendine bağlı) ile yola çıkılmasında yarar vardır.
Orman yapısı genelde meşe ağaçlardan oluşmaktadır. Aşağı kısımlarda zeytin ağaçları mevcuttur.
Ayak bilek burkulmalarına karşı bilekli ayakkabı tercih edilmelidir. Su-dere geçişi yoktur.

KATILIMCILARA İYİ YÜRÜYÜŞLER.🐞

#kozadağcılık #doğayürüyüşü #hiking #i̇yikikoza #bursadadoğayürüyüşü #iznik #nicea #müşküle

 

Bursa İznik Surları ve Kapıları Tanıtımı

Bursa Iznik Hisartepe Ulucinar Mustafali Yonu Muskule Doga Yuruyusu

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi