Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Bursa Uludağ Zirve Tırmanışı

Haziran 8

Bursa Uludağ Tanıtımı

Süphan Dağcılık ile Bursa Uludağ Zirve Tırmanışı

Marmara Bölgesi’nin en yüksek doruğu olan Uludağ’a (2543) gidiyoruz. 2500 metre üzerindeki iki farklı zirvesiyle Uludağ, yaz aylarında çok keyif alacağımız, iyi performanslı yürüyüşle zirvelerine ulaşılabilen bir rotaya sahip. Rotası teknik olarak hiçbir zorluk içermiyor ve yürüyerek zirvelerine ulaşılabiliyoruz. Gidiş dönüş 19 km. olan yolculuk, 2500 metrelik zirveleriyle ekip liderliğini tecrübeli dağcıların yapması gereken bir rotaya sahip.

İkinci oteller bölgesinden başlayacağımız zirve yürüyüşünde Madenkapı olarak adlandırdığımız geçit, Keşiştepe Zirvesi ve sonrasında büyük plato üzerinden düz bir yürüyüşle Büyük Zirve olarak adlandırılan ikinci zirveye ulaşıyoruz. Zirveden hem Bursa hem de Uludağ’ın güney yamaçları boyunca uzanan uçsuz bucaksız orman denizi ve ovaları izleyebileceğiz.

Büyük zirvenin hemen altında bulunan buzul göllerinin muhteşem manzarasını yukarıdan izleyeceğiz. Muhtemelen Keşiştepe zirvesinde gün doğumuna şahitlik edeceğiz.

 

Bursa Uludağ Tanıtımı ve Gezi Rehberi

Bursa Uludag Zirve Tirmanisi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi