Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Everest Ana Kamp Yürüyüşü Turu (Güz 2024)

Ekim 19 - Kasım 3

Everest Ana Kamp Yürüyüşü Turu (Güz 2024)

Everest Ana Kamp Yürüyüşü Turu (Güz 2024)

Everest Ana Kamp Yürüyüşü Turu (Güz 2024)

 

Everest Ana Kamp Yürüyüşü Turu (Güz 2024)

kişi başı

$ 2.750,00$ 2.500,00

19 Ekim-3 Kasım 2024    |     Himalayaların Kalbine Yolculuk     |     15 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli ”Erken Rezervasyon İndirimi” ile kişi başı 2750 USD yerine 2500 USD

 

 • Yorumlar0 Yorum

  0/5

 • Tur Tipiİçerik
 • Zorluk DerecesiOrta – Zor

  4/8

 • Grup Kişi SayısıKüçük Grup

  8-14 kişi

Everest Ana Kamp Yürüyüşü Turu (Güz 2024) hakkında.

Bu yürüyüş dünyanın en ilgi çekici ve en rağbet gören rotalarından biri olarak gösterilmektedir. Dünyanın çatısı olarak da bilinen Himalayalar’ın büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan Nepal topraklarında gerçekleşecek bu yürüyüşte Nepal’in başkenti Katmandu’nun insanı saran ve sarsan kültürüyle tanışacak, dağ köylerinden geçecek, Dünya dağcılığının ana sahnesini oluşturan devasa dağları görme şansına ulaşacaksınız.

Doğa yürüyüşüne meraklı olanlar, farklı kültürlerin gözlemlendiği gezilerden hoşlananlar kadar sıradışı coğrafyalarda ve doğal alanlarda meydan okumak isteyenleri de çekim alanına almıştır. Son yıllarda, özellikle konfor alanından çıkıp başarı hissini arttırırken bu deneyimlerini kişisel ve kurumsal gelişimlere dönüştürmeyi hedefleyen gruplar da bu etkinliği gerçekleştiriyorlar.  Everest isminin alamet-i farikasını da kullanarak bu etkinliğe fazlaca ilgi gösteriyorlar. Bu yerinde meydan okumayı kurumsal etkinliklerde son yıllarda sıkça gerçekleştiriyor ve öneriyoruz.

Bu faaliyet her ne kadar yüksek irtifa koşullarında geçen sıkı bir yürüyüş olarak nitelendirilse de teknik bir zorluk içermez. Fakat katılımcıların yükseklerde günlük 6-7 saatlik yürüyüşleri yapabilecek düzeyde fiziksel yeterliliğe sahip olmaları ve Himalayalar’ın eşsiz coğrafyasındaki alışılmış tatil lükslerinden uzak koşullara zihinsel olarak hazır olmaları beklenmektedir. Buna karşın vahşi dağların arasında geçen bir yolculuk olduğunu düşünürsek son derece konforlu bir etkinliktir.

Tüm bu fiziksel ve zihinsel zorlanmanın büyük de bir ödülü de var. Dünyanın en yüksek dağının ana kampına ulaşmak, yerkürenin coğrafyasını bile değiştiren Himalaya sıradağlarının muhteşem zirvelerinin eteklerinde dolaşmak, inanılmaz görüntülere şahit olmak, dağcıların deyimiyle kutsal topraklara ulaşıp hacı olmak, dağ halklarının bu sert iklim ve koşullarda mütevazi ve ruhani yaşamlarına tanık olmak ve beraber iki hafta geçirmek, UNESCO’ nun dünya mirası listesindeki Katmandu tapınaklarını gezmek, Budizm ve Hinduizmin tapınaklarında gezinip bu iki önemli dinin figürleriyle tanışmak. Katmandu’nun bin bir renkteki sokaklarında dolaşmak ve alışveriş etmek ve daha niceleri…

Bu turda yaşanacak anlar:

 • Dünyanın en büyük dağları arasındaki sherpa köylerinden geçecek, yüksek dağ insanlarının kültürlerine tanıklık edeceğiz.
 • Dünyanın kutuplardan sonraki en büyük buzullarına sahip ve Asyanın en büyük su kaynağı olan Himalaya Dağları’nın görkemli manzaralarına karşı uzun yürüyüşler yapacağız.
 • Bu rota Everest de dahil olmak üzere en fazla 8000 m lik dağ manzarası içeren doğa yürüyüşü rotalarından biridir.
 • Everest’e tırmanmakta olan dağcıların ana kampını göreceğiz.
 • Neredeyse 4000 m yükseklikte yer alan ve Budist dünyasının en önemli manastırlarından biri olan Tengboche Manastırında akşam pujasına katılacağız.
 • Dodh Koshi Vadisi boyunca yer alan asma köprülerden geçeceğiz.

Özet Program
1.Gün: Tribhuvan havaalanında buluşma. Otele transfer. Katmandu’da serbest zaman.
2.Gün: Katmandu -Lukla Uçuşu ve Phakding’e Geçiş
3.Gün: Phakding Namche Bazaar’a Geçiş
4.Gün: Aklimatizasyon Günü
5.Gün: Namche – Tengboche – Deboche Yürüyüşü
6.Gün: Deboche – Pangboche – Periche Yürüyüşü
7.Gün: Aklimatizasyon Günü
8.Gün: Periche -Dughla Geçidi – Lobuche Yürüyüşü
9.Gün: Lobuche – Everest Ana Kampı – Gorak Shep Yürüyüşü
10.Gün: Kalapattar Zirvesi ( İsteğe Bağlı ) – Pherice
11.Gün: Pherice – Namche Yürüyüşü
12.Gün: Namche – Lukla Yürüyüşü
13.Gün: Lukla – Katmandu Uçuşu – Katmandu Şehir Gezisi
14.Gün: Katmandu Gezisi-Serbest Zaman-Kutlama Yemeği-Havaalanına Transfer
15.Gün: Dönüş

ÖNEMLİ NOT: Tribhuvan Havaalanı’ndaki tadilat ve bakım çalışmaları nedeniyle zaman zaman Katmandu-Lukla-Katmandu uçuşları Ramechap Manthali Havaalanı’nda yapılmaktadır. Elimizde olmayan bu sebepten dolayı programımızda değişiklikler olabilir. Programımızda gezilecek yerler açısından bir değişiklik olmayıp ücretsiz konaklama ve araç transferleri eklenecektir.

Everest Ana Kamp Yürüyüşü Turu (Güz 2024)

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi