Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Gürcistan Batum – Mestia Gezi ve Trekking

Eylül 1 - Eylül 7

Gürcistan Batum – Mestia  Gezi ve Trekking

Gürcistan Batum – Mestia Gezi ve Trekking

Gürcistan Batum – Mestia Gezi ve Trekking

 

Sevgili Arkadaslar
Gurcistan Batum da 1 gün,Mestiayı 6 gün yeniden kesfetmeye devam edelim mi.
Bu buyuk Coğrafyada bu kez CADIR,PANSIYON,OTEL
Konaklamali. Tercih sizindir.
Tadi damaginızda kalacak bir rota programI.
Katilim icin nejdet nardemir
0535 233 32 45
Worlt7kita treking
1 EYLÜL & 07 EYLUL
6 GECE 7GÜN
YENİ KİMLİKLERİNİZLE PASAPORTSUZ GÜRCİSTAN’A GİRİŞ İMKANI.
KAFKAS DAĞLARINDA SOFT DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ VE KÜLTÜR GEZİSİ
(6 GECE 7 GÜN)
*** 1 gece Batum, 5 gece Mestia-Svaneti’de 3 yıldız otelde konaklama
*** 6 sabah kahvaltısı, 5 akşam yemeği dahil
***GEZİMİZ BATUM SARP KAPI DA BAŞLAYIP, BİTER.
***********GEZİ PROGRAMI************
1. GÜN, 1 EYLÜL PAZAR: SARP SINIR KAPISI, BATUM
Sarp sınır kapısında T.C kimliklerimiz ile Gürcistan’a giriş yapıyoruz. Acara Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum şehrine ulaşıyor ve 3*** otele yerleşiyoruz. Rehberin uygun göreceği bir zaman diliminde para bozdurabilmeleri ve dileyenlerin sim kart alabilmeleri için Batum şehir merkezinde serbest zaman verilir. Serbest zaman sonrası Ali Nino Heykeli, Alfabet Kulesi, Çaça Kulesi, Batum Bulvarı, Poseidon Heykeli, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Astronomik Saat, Ermeni Kilisesi, Piazza Meydanı, Rum Kilisesi ve Orta Camiyi içeren Batum şehir gezisi yapıyoruz. Konaklama için otele dönüyoruz.
2. GÜN, 2 EYLÜL PAZARTESİ: POTİ, SENAKİ, ZUGDİDİ, SVANETİ, MESTİA KASABASI
Batum’da otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çakvi, Kobuleti, Poti ve Senaki şehirleri güzergahından, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası Samegrelo eyaletinin başkenti Zugdidi şehrine varıyoruz. Dadiani Sarayı görüyoruz. (Pazartesi günü müzeler tatil olduğundan ziyarete kapalıdır.) Zugdidi Ovasının çay bahçeleri arasından Kafkas Dağlarına doğru hareket ediyoruz. Günümüzde 271,5 metrelik yüksekliğiyle dünyadaki en yüksek ikinci beton kemer barajı olma özelliğini taşıyan Enguri Baraj Gölü manzarasında öğle yemeği molası veriyoruz. (Mola verilen yer kuzinede yöresel haçapuri ve kubdari yapan bir köy tesisidir.) Öğle yemeği sonrasında yaklaşık 4 saatlik muhteşem manzaralar eşliğinde uygun fotoğraf molaları ile Mestia kasabasına ulaşıyoruz., 1400 metre yükseltide en yenisi 500 yıllık olan muhteşem Svan Kulelerinin ve Kafkas zirvelerinin içindeki Svaneti kasabasında 3*** standardı otelimize yerleşiyoruz. Yeni açılmış Türk restoranında akşam yemeğimizi yiyoruz ve otelimizde konaklıyoruz.
3. GÜN 3 EYLÜL SALI: MESTİA, SVAN KULELERİ, HATSVALİ, ZURİLDİ ZİRVESİ
Kahvaltı sonrası Mestia kasabasını ve en yenisi 500 yıllık olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Svan kulelerinin arasında gezinti yapıyoruz. Şaşırtıcı derece modern bir dizayna sahip olan Svan Ulasal Müzesi gezisi sonrası teleferikle Mestia kasabasını tepelerden görebileceğimiz 1850 rakımda ki Hatsvali’ye teleferik ile çıkıyoruz. İkinci etap teleferik ile Kafkas dağlarının muhteşem görüntüleri eşliğinde 2350 metre irtifadaki Zuruldiye çıkıyoruz. 360 derece panorama veren Zuruldi manzara noktasından Kafkas dağlarının ve yükseltileri 5 bin civarında ve üstünde olan 5 zirvenin ve onlarca zirve, vadi, buzul ve yaylaları görüyoruz. Zuruldi de teleferik hattının kurulu olduğu noktada restoranda yemek olanağı vardır. Mestia kasabasını çevreleyen karlı zirvelerin gördükten sonra Heshkili Köyü güzergahından orman içinden geçen patika yürüyüşüyle Hatsvaliye dönüyoruz. Dileyen katılımcılarımız teleferik ile inebilir, dileyen katılımcılarımız da yürüyerek Mestia kasabasına dönebilir. Akşam yemeğimizi yiyoruz ve otelimizde konaklıyoruz.
4. GÜN 4 EYLUL ÇARŞAMBA: CHALADİ BUZUL YÜRÜYÜŞÜ, CHALADİ VADİSİ, MESTİA
Kahvaltı sonrası 1400 metre yükseltideki Mestia kasabasından gidiş dönüş rahat bir tempoda 7 saatlik bir yürüyüşle Lavlaadash köyü üzerinden asma köprüden geçişle ulaştığımız Chalaadi buzuluna hareket ediyoruz. Güzergahımızda yer alan Kraliçe Tamara havaalanını görüyoruz. Yürüyüş rotamız üzerinde Mestiachhala Deresini, 3430 metre yükseltili Dalagora uçurumunu, 4370 metrelik yükseltisi ile Chatini zirvesini, Chalaadi buzuluna ismini veren Chalaadi vadisini görüyoruz. Akşam saatlerinde Mestia kasabasına dönüyoruz, akşam yemeğini yiyor ve otelimizde konaklıyoruz.
5. GÜN 5 EYLÜL PERŞEMBE: KORİLDİ GÖLÜ, ORMAN İÇİ YÜRÜYÜŞ,
Kahvaltı sonrası programımızdaki en zorlu fakat en güzel parkur yürüyüşüne başlıyoruz. Mestia kasabasının içinden 4×4 offroad araçları ile ( kişi başı araç ücreti 15-20 USD arası bir meblağa karşılık gelmektedir ve katılımcı tarafından ödenir) önce orman içine giriyoruz. Zaman zaman Ushba zirvesinin muhteşem görüntülerini izlememize imkan sağlayan orman içi yoldan sonra alpin çayırlara ulaşıyoruz. Büyüleyici Kafkas dağlarının tam ortasındayız.
Bütün zirveler el dokunuşu kadar yakın. Ushba (4711 m) ve Chatani zirveleri yaklaştıkça uzaklaşıyor, sağ yanımızda Dalakora zirvesi ve Mestiachala deresi ve yatağı, tam karşımızda karlı zirveleri ve büyüleyici duruşları ile Tetnuldi Zirvesi (4858 m) ve Banguriani zirveleri yer almaktadır. Alpin çayırlardan 2750 metre yükseltide yer alan Koruldi Gölü ve diğer irili ufaklı göllere varıyoruz. Dönüş yoluna giriyor ve gün içinde toplamı 16 km kadar olan zorlu bir parkurda sıkı bir tempoda 6 saatlik bir yürüyüş yapmış olarak yorgun ama çok mutlu şekilde otelimize dönüyoruz. Türk restoranında akşam yemeği yiyoruz ve otelimizde konaklıyoruz.
6. GÜN 6 EYLÜL CUMA: USHGULİ GEZİSİ, USHGULİ SVAN KULELERİ
Kahvaltı sonrası USHGULI turu yapıyoruz. (kişi başı araç ücreti 15-20 USD arası bir meblağa karşılık gelmektedir ve katılımcı tarafından ödenir) Delica 4X4 araçlarla 45 km kadar stabilize/beton bir yolla bol fotoğraf molalı bir yolculuk sonrası Avrupa’nın en yüksek sürekli yaşam alanı olan Ushguli köyüne varıyoruz. Ushguli köyünde kısa bir molanın ardından Gürcistan’ın en büyük dağı Shkhara Dağının Güney yönünde yer alan Shkhara buzuluna doğru 4×4 araçlarımızla hareket ediyoruz. 2 saatlik bir yürüyüş ile buzula ulaşıyoruz. Buzulun görülmesinin ardından araçla Ushguli köyüne dönebileceğimiz gibi rahat bir yürüyüşle muhteşem Shkhara buzulunu ve dağını fotoğraflayarak da dönebiliyoruz. Ushguli Svan kuleleri ve Svan Müzesisin görüyoruz. Köylerinden hiç dışarı çıkmamış, Türkiye’yi hiç görmemiş çocukların kış döneminde karla kaplı olan ve dış dünyayla irtibatı kesilen Svan çocuklarının uydu antenleri ile izledikleri Türk TV kanallarından öğrendikleri harika Türkçeleriyle Türkçe sohbet imkanı buluyoruz. Ushguli köyünden zaman zaman kısa yürüyüşlere ve fotoğraf çekimlerine imkan veren bir yolculukla Mestia kasabasına geri dönüyoruz. Akşam yemeği yiyoruz ve otelimizde konaklıyoruz.
****Ushguli – Shkhara buzulu arasında gidiş dönüş 15 km kadar süren parkuru at ile de gerçekleştirme seçeneğini değerlendirebilirsiniz ***
7. GÜN 7 EYLÜL CUMARTESİ: SVANETİ MESTİA, ZUGDİDİ, POTİ, BATUM, RİZE, TRABZON
Sabah kahvaltımızı 05.00- 06.00 arasında alıp saat 06.00’da Mestia kasabası ve Svanetiye hüzünlü bir şekilde kalbimizin bir kısmını düşler dünyasında bırakarak veda ediyor ve Zugdidi şehrine hareket ediyoruz. 1,5 saatlik bir yolculuk sonrası Enguri Baraj gölünde kısa bir molanın ardından Samegrelo eyaletinin idari merkezi olan Zugdidi ovasında Karadeniz iklimine sahip olan tropik Zugdidi’den Senaki şehrinin batı tarafından Poti üzerinden saat 14.00 sularında Batum’a ulaşıyoruz.
Gürcistan Batum – Mestia Gezi ve Trekking

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi