Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Hakkari Cilo Dağı Zirve Faaliyeti

Temmuz 24 - Temmuz 28

Hakkari Cilo Dağı Zirve Faaliyeti

Hakkari Cilo Dağı Zirve Faaliyeti

Hakkari Cilo Dağı Zirve Faaliyeti

 

24-28 TEMMUZ ÇARŞAMBA – PAZAR

Etkinlik sorumlusu Memet GÜNGÖR (TDF 2.kademe Antrenör)- 05332549736

Lisanslı sporcular katılabilir.

Katılımcılardan bu etkinlik için değerlendirme yapılacak olup yeterli dağ tırmanışı tecrübesi olmayanlar faaliyete kabul edilmeyecektir.

Cilo tektonik bir dağ silsilesi olup Güney doğu Torosların en uç noktasıdır.4000 m. üzerinde pek çok zirveye sahiptir. Bunların en yükseği 4137m. ile Reşko (Durik) zirvesidir.

İlk tırmanış 1931 yılında Ludwig SPERLİCH tarafından yapılmıştır. Yaban hayatı zengindir, dağ keçileri ve keklik sesleri eksik olmaz. Horgedim kampında kaya yüzeylerinde tunç çağı çizimleri bulunmaktadır. Cilo, manzarası, yüzey şekilleri ve bakir doğası ile muhteşem bir maceradır.

Bu faaliyete katılmanız için öncelikle Türkiye dağcılık federasyonun Yaz dağcılık eğitimi veya herhangi bir dağcılık ve üniversite dağcılık kulüplerinden eğitim almanız gerekmektedir. Ayrıca beş saatlik kamp yükü taşıyabilecek kondisyona sahip olmanız gerekmektedir.

Hakkari Cilo Dağı Zirve Faaliyeti

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi