Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler

Hakkari Cilo Reşko Dağları Tırmanma

Temmuz 27 - Temmuz 29

Hakkari Cilo Reşko Dağları Tırmanma

ANADAK Anadolu Dağcılık anadoludagcilik Hakkari Cilo Reşko Dağları Tırmanma

ANADAK Anadolu Dağcılık anadoludagcilik Hakkari Cilo Reşko Dağları Tırmanma

 

Güney doğu Torosların en uç noktası ve 4000mt. üzerinde pek çok zirvesi bulunan Cilo
Dağları’nın en yüksek zirvesi Reşko (4137mt.)’ya gidiyoruz .
İlk tırmanış 1931 yılında Ludwig SPERLİCH tarafından yapılmıştır. Horgedim kampında kaya yüzeylerinde tunç çağı çizimleri bulunmakta olup bir çok buzul ve göle de ev sahipliği yapmaktadır .

PROGRAM:27 Temmuz Yüksekova’ya uçuş, Horkedim kamp alanına varış.
28 Temmuz zirveye hareket, sonrasında kampa dönüş.
29 Temmuz Kamp alanından hareket vakit kalırsa turistlik ve kültürel gezi ve sonrasında Havalimanına hareket.

BAŞVURU KOŞULLARI:
*4000 mt. üstü , benzer zorlukta teknik faaliyetler yapmış olmak.
*Yaz gelişim dağcılık eğitimi tamamlamış olmak.
*Faaliyet için uygun ekipman ve yeterli fiziksel kondüsyona sahip olmak.
*Anadak kulüp sporcusu olmak ( GÜNCEL tarihli lisansa sahip olmak kaydıyla farklı kulüplerden sporcularda katılım talebinde bulunabilirler ancak faaliyet katılım izinlerini kendilerinin almaları gerekmektedir )
*Faaliyet katılım talepleri alındıktan sonra , katılım onayları Kulüp Yetkili Kurulları tarafından verilmektedir.
*Dağ faaliyetleri zorlayıcı faaliyetler olduğundan faaliyete katılacak sporcu sağlık durumunu gözetmeli özelikle kalp, damar, tansiyon, solunum, eklem, diz rahatsızlığı vb. sağlık problemi olanlar kesinlikle katılmamalıdır. Sağlık problemlerini gizleyerek veya önemsemeyerek katılmaları ve olası bir sıkıntı yaşamaları durumunda sorumluluk sadece kendilerinde olacaktır.
*Faaliyet koordinatörü programda değişiklik yapabilir, hava ve rota durumları veya katılımcının performansı ve grup uyumu vb. nedenlerle gerek görmesi durumunda da ayrıca katılımcının kampta kalmasını veya geri dönmesini talep edebilir. Tüm katılımcılar bu koşulu kabul ederek bu faaliyete katılmalıdır.
*Katılım ücreti katılıcı sayısına göre belirlenecek olup maliyet noktasına çok yakın olabildiğince düşük tutulmaya gayret edilmektedir, oluşacak iptaller diğer katılımcıların ödeyeceği tutarı büyük oranda değiştireceğinden alınacak kaporalar hiçbir nedenle iade edilmeyecektir. Tüm adayların buna göre taleplerini iletmeleri rica olunur..

**Rota ZOR

**Başvuru: Yusuf Kenan Erdoğan erdogan-kenan@hotmail.com

ANADAK Anadolu Dağcılık anadoludagcilik Hakkari Cilo Reşko Dağları Tırmanma

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi