Etkinlikler sadece bilgilendirme ve duyuru amaçlı kısaca paylaşılmaktadır. 

Etkinliğin organizatörü sayfanın alt kısmındadır. Türkiye’nin outdoor ve doğa sporları platformu bu etkinliğin organizatörü değildir. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi, kayıt ve diğer sorularınız için organizatör ile iletişime geçiniz.

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

İstanbul Çatalca-Binkılıç – Yalıköy Doğa ve Dere İçi Yürüyüş

Temmuz 6

İstanbul Çatalca-Binkılıç – Yalıköy Doğa ve Dere İçi Yürüyüş

İstanbul Çatalca Binkılıç Yalıköy Doğa ve Dere İçi Yürüyüş

İstanbul Çatalca Binkılıç Yalıköy Doğa ve Dere İçi Yürüyüş

 

WOLFWALKİNG FAALİYET
LOKASYON: ÇATALCA-BİNKILIÇ ve YALIKÖY
ETKİNLİK TÜRÜ:DOĞA VE DERE İÇİ YÜRÜYÜŞ
TARİH: 06 Temmuz 2024
DETAYLAR:
Arkadaşlar merhaba.
yaz sıcaklarından bunaldığımız günlerde Çatalca’nın en uzak köyü olan Binkılıç’a gideceğiz.
Özel aracımız saat 7,5’da Tuzla’dan hareket edecek olup, E5’ten katılımcı arkadaşlarımızı toplayarak Saat: 10:00 gibi Binkılıç köyüne ulaşacağız. Köy kıraathanesinde evden getirdiğimiz kahvaltılıklar ile kahvaltımızı yapmaya müteakip, başlangıç noktamıza aracımız ile gideceğiz. yaklaşık 1,5 kmlik doğa yürüyüşü şeklinde başlayacak olan yürüyüşümüz, ardından bir vadiye inerek derin gölgeler ve dere içi yürüyüşüne evrilecek. Yaklaşık 2,5-3 km dere içi yürüyüşü sonrasında yürüyüşümüz yine doğa yürüyüşüne dönecektir. 2 km daha doğa yürüyüşü yaptıktan sonra yöre halkının Söpdere şelalesi, doğa yürüyüşü rotalarında Kuzuludere şelalesi adı verilen şelalede ana mola verip yüzeceğiz. Mola sonrası dere içinden 1 km daha yürüdükten sonra bitiş noktasına kadar 5 km daha doğa yürüyüşü yaparak aracımızın bizi alacağı noktaya ulaşacağız. Burada aracımıza bindikten sonra uygun gördüğümüz yerde yemek yiyip; aracımızla alındığımız duraklarda bırakılmak üzere dönüşe geçeceğiz.
Faaliyetimiz dere içi yürüyüşünü de kapsadığından ayakkabı tercihlerimiz dere yürüyüşleri için tasarlanmış ayakkabı veya eski doğa yürüyüş ayakkabılarımız olmalıdır. Dikenlik ve çalılıklardan geçmeyeceğimiz aksine dere içi ve ham yollardan yürüyeceğimizden erkekler için çabuk kuruyan kısa pantolon veya alt mayo; hanımefendi arkadaşlarımız için ise yine çabuk kuruyan kumaştan imal edilmiş kısa pantolon giymelerini önemlidir. Şelalede yüzmek isteyen arkadaşlarımız ise buna göre tedbirli gelmelerini öneriyoruz. Yaz günlerinde hem doğa yürüyüşü hem de serinlemek adına ideal ve keyifli bir etkinliktir.
Rotamız toplam 13-14 kmdir.
YEMEK:
Sabah kahvaltısının ayrıntılarını yukarıda verdim.
Öğle yemeğini ise ana mola yerinde yanımızda getirdiğiniz kumanyalar ile yapacağız.
ÖZEL DETAYLAR:
Etkinlikte kullanacağımız aracın bedeli katılım kişi başı müşterek ödeme usulü olacaktır.
Etkinlikten keyif almak için yukarıda belirttiğim şekilde donanımlı gelmek elzemdir.
Tozluğa gerek yoktur. Batonu olan arkadaşlar batonlarını getirebilirler. yaz mevsimi olduğu için şapka veya bandana almanızı öneriyoruz.
özel aracımızın duraklardan geçiş saatlerini oluşturulacak olan Whatsapp etkinlik sayfamızda duyuru şeklinde yapacağız.
Bekleriz.
İrtibat: 05426046411

İstanbul Çatalca Binkılıç Yalıköy Doğa ve Dere İçi Yürüyüş

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Web sitemiz, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen çeşitli tur, gezi ve etkinliklerin duyurularını yaparak turizme katkıda bulunmayı amaçlayan bir platformdur. Sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunmak için çaba gösteriyoruz. Ancak, sitemizde yer alan duyurular ve etkinliklerle ilgili maddi konularda hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Etkinlikleri bize gönderildiği şekilde, içeriğine dokunmadan yayınlıyoruz. Sitemizde yayımlanan bilgilerin doğruluğunu sağlamak için azami özen göstermemize rağmen, herhangi bir etkinliğe katılmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız ve güvenilir kaynaklardan bilgi almanız önemlidir.

Her bireyin kendi maddi güvenliğini sağlaması, ödeme ve rezervasyon işlemlerinde dikkatli olması gerekmektedir. Dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmanızı, şüpheli durumlarda ilgili mercilere başvurmanızı tavsiye ederiz. Web sitemizdeki içerikler, sizlere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış olup, herhangi bir taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

Amacımız, turizm sektörüne katkı sağlamak ve siz değerli ziyaretçilerimizin en iyi deneyimleri yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda, sitemizde yer alan duyurulara dair tüm sorumluluk katılımcılara aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli ve güvenli geziler dileriz.

Saygılarımızla, Turkey Outdoor Ekibi